Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hız sabitleyici açıkken fren pedalı sertleşti

özgür özdemir

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhabalar;

malum bayram tatili nedeniyle memlekete gidip geldik çoğumuz.
dönüş yolunda iken arabamda şöyle bir problem fark ettim hız sabitleyiciyi açıkken 10-15 dakika sabit hızda gittiğim de fren pedalı inanılmaz biçimde sertleşiyor ve basmak çok güçleşiyor. ilkinde çok önemsemedim ancak
2-3 kez arka arkaya olunca yolculuk boyunca hız sabitleyiciyi kullanmadım ve tedirgin bir biçimde yolculuğu tamamladım.

yıllık bakımda yaklaştığı için en kısa zamanda servise götüreceğim ancak sizlerden daha önce başına böyle bir problem gelen var mı?

arkadaşlar merhabalar;

malum bayram tatili nedeniyle memlekete gidip geldik çoğumuz.
dönüş yolunda iken arabamda şöyle bir problem fark ettim hız sabitleyiciyi açıkken 10-15 dakika sabit hızda gittiğim de fren pedalı inanılmaz biçimde sertleşiyor ve basmak çok güçleşiyor. ilkinde çok önemsemedim ancak
2-3 kez arka arkaya olunca yolculuk boyunca hız sabitleyiciyi kullanmadım ve tedirgin bir biçimde yolculuğu tamamladım.

yıllık bakımda yaklaştığı için en kısa zamanda servise götüreceğim ancak sizlerden daha önce başına böyle bir problem gelen var mı?
merhaba, ben de sürekli kullandım, hatta yarım saatten fazla aralıksız kullandığım oldu, sonrasında normaldi pedal. baktırmakta fayda var diye düşünüyorum.

mantıken hız sabitleyici fren ile alakalı değil, yani frenin sertleşmesinin de hız sabitleyici ile alakalı olması çok olası değil, bana daha çok araç seyir halindeyken uzun süre frene basılmaması ile alakalı gibi geldi, yani sanki CC açıkmış gibi 15 dakika hiç frene basmasanız da fren şişecektir.

hava almış olabilir, sisteme hava girerse sertleşebiliyor

kesinlikle gösterin derim. allah korusun fren işi ihmale gelmez.bende hava kaynaklı diye düşünüyorum

mantıken hız sabitleyici fren ile alakalı değil, yani frenin sertleşmesinin de hız sabitleyici ile alakalı olması çok olası değil, bana daha çok araç seyir halindeyken uzun süre frene basılmaması ile alakalı gibi geldi, yani sanki CC açıkmış gibi 15 dakika hiç frene basmasanız da fren şişecektir.

hava almış olabilir, sisteme hava girerse sertleşebiliyor

evet bende başta öyle düşündüm ancak yolculuğumun kalan kısımda dediğiniz gibi denedim cc ye almadan frensiz uzun süre gittiğimde bir sıkıntı olmadı.

hafta içerisinde servise götüreceğim buradan sonuç hakkında bilgileri paylaşırım.
umarım ciddi bir sıkıntı değildir.

osmaniye kayseri arasını otobanda (gişeler hariç) neredeyse 250 km yolu tamamen hız sabitleyici ile gelip gidiyoprum. hiç bozmadan 1 saatten fazla yolculuk ettiğimi biliyorum o şekilde ama frende sertleşme şişme olmadı. bi ihtimal soğuk disk fren performansının düşüklüğü (frene basılmadığı için uzun süre disk balata soğur ve soğukken biraz daha sert fren yapmanız gerekir) ve fren sisteminde hava olması muhtemeldir. ayığınız frene değer değmez sabitleyici devreden çıkıyorsa yüksek ihtimal sorun ikisidir zaten. can sıkılacak bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Üst Alt