Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hız sabitleme

WebKings

Kayıtlı Üye
yarın uzun yola çıkıcam bugün deneme yapayım dedim araç hız sabitleme sistemine girmiyor hız 70-80 de olsa girmedi konumu off-on yapıyorum girmiyorum acaba başka birşey daha mı yapacağım ? :S

On moduna getirip kolun ucundaki alt düğmeye bi kere basıp çekerseniz o an ki hıza sabitler üsttekine basarsanız bi önceki hıza çıkarır
Ilerlerken yukarı basılı tuttuğunuzda gaz yarım pedal etkisiyle yüklenir aşağı basılı tuttuğunuzda tuttuğunuz süre boyunca gaz keser

On moduna getirip kolun ucundaki alt düğmeye bi kere basıp çekerseniz o an ki hıza sabitler üsttekine basarsanız bi önceki hıza çıkarır
Ilerlerken yukarı basılı tuttuğunuzda gaz yarım pedal etkisiyle yüklenir aşağı basılı tuttuğunuzda tuttuğunuz süre boyunca gaz keser

+1903 Hız sabitleyiciyinin tırnağını ileri doğru itip bırakırsanız iptal eder, istediğiniz hıza ulaştığınızda alt tuşa bir kez basarsanız tekrar aktif olur. Mesela rampa aşağı ben iptal ediyorum çünkü iptal edince cut off devreye giriyor ve yakmıyor aksi halde 2-3 litre tüketim gösteriyor yol bilgisayarı.

Bir de rampa aşağı indikten sonra hemen rampa çıkacaksanız eğer daha seri ve ekonomik çıkabilmek amacıyla kendiniz gaz verip hızınızı arttırabilirsiniz yoksa rampa inerken az yakıyorum diye artistlik yapan motor rampaya girince gazı köklüyor ve 15-16 litrelere çıkıyor, sonra da benle alakası yok abi diyor :)

aynı durum bendede var sürekli on modunda dursun baktın devreye girmiyor altta set e bastığında kenara çek ve uzun ları açma tam sinyal verme arabayı çalıştır kapat tekrar dene uzun süre bas falan gene girmezse gene kapat aç arabayı çalışır benimde orada bir sıkıntı var ben durumu öyle çözdüm istanbuldan-trabzona kadar sorunsuz gittim ve hız sabitlemeden attı rizeye kadar gaza bastım çok yoruldum:D

on konumunda iken istediğin süratte + yada - ' ye 2 sn basılı tut... hızı sabitledin... frene yada debriyaja basmadığın sürece devreden çıkmaz gaza yüklendiğinde hızlanırsın gazdan ayağını çekince sabitlediğin hıza otomatik geri döner. + ile hızın 10 km 10 km arttırabilirsin yada - ile 10 km azaltabilirsin.frene yada debriyaja dokunduğunda devreden çıkar.çıktığın sabitlemeye tekrar geri dönmek istersen bu sefer + yada - ye tekrar basman yeterli ama bu sefer 2 sn basman gerekmiyor sadece bir tık yeterli olur. arabanı stop edene kadar bu böyle devam eder... hayırlı yolculuklar :)

teker teker deneyeceğim sabah 6 da yenibosna-beylikdüzü oradan sakarya-karasu ya gidiceğim artık olmazsa tabana kuvvet :)

yolculuk bitti 550 km yaptım depo ½ ye daha gelmemişti 100 tl ye doldu yaklaşık 140-150 kmh ile gittim dönüşte klima açıktı yakıt ekranda 5,1 olarak gözüküyordu bence iyi bir tüketim olmuş :)

sertaç ile tarım herşeyi yazmış başka birşey yazmaya gerek yok sanırım

Geri
Üst Alt