Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

GURME--Sevdiğimiz Yemek Tarifleri

Konu, 'Sohbet' kısmında - 48 - tarafından paylaşıldı.

1. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    arkadaşlar burdan beğenerek yediğimiz yemekleri yazalım mı? hatta tariflerini de yazalım..bugün ne yiyelim diye düşündümüzde de bakabiliriz..

2. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    güzel olur ama yemek yapmak söz konusu olduğunda makarnadan ileri gitmedim.. :D :D

3. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    makarna deyip geçme çok değişik soslu olanları var..ve ilk tarif benden gelecek..

bildiğimiz üzere spagettimizi türk usulü minimum 13-15 dakika haşlıyoruz..italyanlar bu işi 9-10 dakka gibi yapıyorlar..bize pek uymuyor..
    eğer heğsi o ana tüketilecekse yağlamayın..çünkü yağlı sosunu ayrı hazırlayacağız
    ama bunlara başlamadan kaşar peyniri rendeleyin eğer seviyorsanız..toz parmesan kullanabilirsiniz
    sos spagettinin son 5 dakikasına sığar

tavaya zaytinyağı koyuyoruz..ve ısıtıyoruz
    sonra süzdüğümüz ton balıkğı konservesini ilave ediyoruz..ve içinde eziyorzu bir yandan da ateşte ısınıyor.
    sonra içine pul biber karabiber ilave ediyoruz.karıştırmaya devam ediyoruz..çok pişirmeden biberleri yakmadan yani fazla pişirme işlemi uygulamayın zaten konserve ton balığı pişmiş halde..üzerine biraz kurutulmuz sarımsak tozu ilave ediyoruz aktarlarda bulabilirsiniz..30 sn karıştırdıktan sonra salçamızı ilave edelim..biraz karıştıralım su ilave edelim..karıştırmaya devam..su kendini çekecektir ama fazla çekmesine müsade etmeyin..akışkan olsun..altını kapatın..kapağını da kapatın 2 dakka dinlensin..
    arzu edenler kurutulmu defne yaprağı ilave edebilirler..defne yapraklarının konma zamanı..baştan da olur karabiber ile birlikte de olur..baştan koyarsanız..defne kokusunu ve baharatını içinizde hissedersiniz..

tabağa
    spagettiyi koyun
    üzerine güzelce rendelenmi kaşar yada parmesan ilave edin
    üzerine istediğiniz miktarda sosu ilave edin..

afiyet olsun

4. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    şimdi yemek yemiştim yine acıktım...bu ne güzel bir tariftir.hemen filiz e okutuyorum.

5. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    afiyet olsun..ben de yazarken açıktım tekrardan..
    başka tarifler de yazacağım ama bekliyorum başka tarifler de olsun

6. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    burada öyle erkek nerdeee

7. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    :(:(:(

8. Anarchist

Anarchist SCW Üyesi

2.843
    201
    63
    basit ve sallama ama güzel napim :) bu akşam denedim... yağsız kıyma çok az sıvı yağ ile rengi değişene kadar kavrulu az 2 adet küçük boy domates içine ufak boyutlarda doğranır... çok fazla acı olmayacak ancak hissedilecek şekilde pul biber eklenir... domatesin sağladığı kırmızı suyu çekilip bitmeye yakınken (dikkat tamamen bitmeden) ''taze'' tam olarak çekilmemiş kekik serpilir(az miktarda etin tadını bastırmayacak) hiç karıştırlmadan üzerine kapak kapanır ve 30 sn sonra ocaktan alınır... afiyet oldu bu akşam bana :)

9. omercanilica

omercanilica SCW Üyesi

3.109
    20
    38
    usenıyorum yoksa baya doldururdum burayı:D

10. ERK_RS

ERK_RS SCW Üyesi

2.834
    80
    48
    isin ehli konustu..