Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Güncel Vag-Com Özellikleri

Yağmur kapatma (Rain Closing) ile ilgili internette bir bilgi buldum. Bilindiği gibi vagcom la bu özellik açıldığı zaman her kontak kapanışında menüden tekrar aktif etmek gerekiyor. Aşağıda verdiğim kodlama ile bu özellik sürekli aktif hale geliyor ve menüde gözükmüyor.

Bu Fonksiyon icin aracinizda sunlar olmasi gerekiyor;
- Yagmur Sensörü
- 4x Elektronik acilan ve kapana Camlar

Kod:

Adres 09 [Merkezi Elektronik Ünite] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Rain Light Sensor Ünitesini seciyoruz -> Byte 0 Bit 2 yi aktif ederek Rain Closing özelligini Kodlamis oluyoruz. daha sonra Rain Closing´i Komfort Ünitesinde Kodlamamiz gerekiyor; Adres 46 [Komfor Ünite] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 09 Bit 1 aktif etmezsek Anahtari araca her taktiginizda MFA+ Menüde Komfort Menüsünde Rain Closing i aktif etmemiz gerekiyor. Adres 46 [Komfor Ünite] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 09 Bit 1 aktif ettikmi Rain Closing sürekli aciktir! MFA+ da Rain Closing Menüsü cikmiyordur cünkü devamli aktif oldugu icin. Adres 46 [Komfor Ünite] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 09 Bit 2 yi isareti kaldiriyoruz Rain Closing Menüsü görmek icin (aktif ise Rain Closing Menüsü görünmüyor MFA+ da
[video=youtube_share;M2rC0wr0zno]http://youtu.be/M2rC0wr0zno[/video]

bunu yapabılen varmı acaba

Yağmur kapatma (Rain Closing) ile ilgili internette bir bilgi buldum. Bilindiği gibi vagcom la bu özellik açıldığı zaman her kontak kapanışında menüden tekrar aktif etmek gerekiyor. Aşağıda verdiğim kodlama ile bu özellik sürekli aktif hale geliyor ve menüde gözükmüyor.

- Yagmur Sensörü

Kod:

Adres 09 [Merkezi Elektronik Ünite] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Rain Light Sensor Ünitesini seciyoruz -> Byte 0 Bit 2 yi aktif ederek Rain Closing özelligini Kodlamis oluyoruz. daha sonra Rain Closing´i Komfort Ünitesinde Kodlamamiz gerekiyor; Adres 46 [Komfor Ünite] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 09 Bit 1 aktif etmezsek Anahtari araca her taktiginizda MFA+ Menüde Komfort Menüsünde Rain Closing i aktif etmemiz gerekiyor. Adres 46 [Komfor Ünite] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 09 Bit 1 aktif ettikmi Rain Closing sürekli aciktir! MFA+ da Rain Closing Menüsü cikmiyordur cünkü devamli aktif oldugu icin. Adres 46 [Komfor Ünite] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 09 Bit 2 yi isareti kaldiriyoruz Rain Closing Menüsü görmek icin (aktif ise Rain Closing Menüsü görünmüyor MFA+ da

Bende de sürekli tik işareti koyman gerekiyor ne işe yarıyordu biliyormusun? yağmur yağınca kapanma muhabbetimi?

- Yagmur Sensörü

Kod:

videoyu izledim de sanki bana adam arabayı tuştan kapadı gibi geldi, sonlara doğru dörtlüler yandı çünkü..

bi de adam bildiğin bernie ecclestone sanki :))

Bende de sürekli tik işareti koyman gerekiyor ne işe yarıyordu biliyormusun? yağmur yağınca kapanma muhabbetimi?
aynen ole dostum o muhabbet
videoyu izledim de sanki bana adam arabayı tuştan kapadı gibi geldi, sonlara doğru dörtlüler yandı çünkü..

bi de adam bildiğin bernie ecclestone sanki :))

vallaha bılmıyorum ama sankı bıraz gec kapanıyor yanı suyu gorur gormez bır ıkı sanıyede kapanması alzım bunda 5-6 snyeden fazla gecıyor

kendimi tanıtmadan konuya atladığım için kusuruma bakmayın.. bu özelliği açmak için central elct menüsündeydi sanırım codingden rls seçilip bit değerine 4 eklemek gerekiyor. aracımda rainlightsensor olarak görünüyor o menü. yabancı forumlarda bu şekilde görünen araçlarda olmadığına dair bi yazı okumuştum. kodlama yardımcısı da olmadığından öylece bıraktım.

Hiz limitoru ile ilgili menuye ilk sirada olan Engine kismindan ulasmistim bende evet. Hatta orda ikitane hiz ile ilgili sunlar gorunuyordu:

Static max. speed limit: 190 Km/h
Individually adjustable max. speed limit: 190 km/h

değerlerine 260 veya 240 gibi değerler girip do it! tıklıyorum şöyle bir yazı çıkıyor:
Controller accepted the request.
Will now read the channel again
ama degismiyor 190 olarak kaliyor

Birde şöyle bir seçenek vardı:
Activation of static max. sped limit >>> OFF
Bunuda ne olduğunu bilmeden ON olarak değiştirdim sonrasında geri alıp OFF yapmak istediğimde de şu hatayı veriyor:
Conditions not correct or request sequence error
Yani oncesinde OFF iken simdi ON olarak kaldi buda.

Birda bu rainclosing ile ilgili "Adres 46 [Komfor Ünite]" bolumune giremiyorum, hata veriyor. Daha onceden giriyordu sanirim simdi ne oldu anlamadim..

Engine beyni OBD'den yazılma özelliğine sahip olmadığı için yazamayabilirsiniz. Diğerininde ne olduğunu bilemiyorum. Hiç kurcalamadım o kısımları.

kendimi tanıtmadan konuya atladığım için kusuruma bakmayın.. bu özelliği açmak için central elct menüsündeydi sanırım codingden rls seçilip bit değerine 4 eklemek gerekiyor. aracımda rainlightsensor olarak görünüyor o menü. yabancı forumlarda bu şekilde görünen araçlarda olmadığına dair bi yazı okumuştum. kodlama yardımcısı da olmadığından öylece bıraktım.
hım yanı oluyormu o sekılde dostum evet kendını tanıtmamıssın ıstersen bır tanıt kendını forumun kuralları geregı

Emergency brakepad flashing turn signals active böyle bir seçenek vardı ama tam yazan bu değildi bakacam birazdan. Bunu açtım ama nedir bulamadım bilen var mı? Bir de Byte değerlerinin bir iki tanesinde Anti Theft system active gibi bir seçenek vardı. Acaba bizim araçlarda alarm kapalı mı geliyor? Şunu tekrar belirteyim nasıl yaptım bilmiyorum ama Coming ve Leaving home ikiside çalışıyor artık. İkisin de de küçük far lambası ile sisler birlikte yanıyor. Son olarak american park olayı ile ilgili bir seçenek göremedim; ancak bazı byte değerlerinde only american region falan yazıyordu...

Geri
Üst Alt