Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Google chrome&mozilla autopager eklentisi

Konu, 'Bilişim Ve Teknoloji' kısmında nedjo tarafından paylaşıldı.

1. nedjo

nedjo SCW Üyesi

623
    5
    18
    Selamlar. Forumumuzu daha rahat kullanmak için sizlere 6-7 aydır kullandığım bir google chrome eklentisinden bahsetmek istiyorum. Adı autopager. Mozilla için de aynı isimle bulabilirsiniz. mozilla'dan chrome'a dönen birisi olarak yeni mozillada nasıl çalışıyor bilmiyorum ama sorunsuzdur yine de. Neyse uzun lafın kısası forum sayfalarında gezerken ilk sayfanın sonuna gelindiğinde 2. sayfayı sayfanın devamına otomatik olarak açmaya yarıyor. Çoğu zaman forumu okurken bir bakıyorum 4. 5. sayfalara gelmişim. Genellikle farkında bile olmuyorum. Tek kötü yanı cevap yazarken sayfa sonuna geldiğinizde diğer sayfayı açmaya başlıyor ve cevap paneli kayıyor. Genelde son sayfayı okuduktan sonra cevap yazdığım için sorun teşkil etmiyor fazla. Facebook, google gibi sitelerde de çalışabilmekte. Bazı forumlarda çalışmıyor ama bizim forumda sıkıntı yok.

Denemek isteyenler için

Google chrome: https://chrome.google.com/extensions/detail/mmgagnmbebdebebbcleklifnobamjonh?hl=tr

Mozilla :https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/autopager/

İyi forumlar.

2. karapale

karapale SCW Üyesi

1.185
    80
    48
    bunu bilmiyordum çok işime yarayacak teşekkürler kardeşim..

3. nedjo

nedjo SCW Üyesi

623
    5
    18
    Ben bayadır kullanıyorum. Bazı sitelerde çalışmayınca elle 2. sayfayı tıklarken anlıyorum değerini :) facebookta insanların fotolarını bile altalta sıralıyor :)

4. Gani

Gani SCW Üyesi

291
    1
    18
    Facebook'ta son güncellemede resimler zaten alt alta çıkıyor sayfa bölünmesi olmadan

5. nedjo

nedjo SCW Üyesi

623
    5
    18

Ben autopager'ı kapattım denedim ama göremedim. Bakalım face'de autopager'ı kapattım haklı olabilirsiniz ama bende çıkmadı daha. Tabiki güncellemeyi yaptım :)

6. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    teşekkürler fıstık oldu valla

7. koray.cano

koray.cano SCW Üyesi

2.721
    145
    63
    Böyle pratik oldu yahu sağolasın necmettin bu eklentiyi bilmiyordum :)

8. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    sağol kardeşim deneyeleim..

9. PATRON

PATRON
    Administrator

10.662
    2.361
    113
    off çok manyak oldu bu ya :=)

10. nedjo

nedjo SCW Üyesi

623
    5
    18
    Bu arada youtube videolarınızın otomatik olarak olarak başlamasından bıktıysanız bir google chrome eklentisi daha : Stop Autoplay for YouTube

Ne işe yarar derseniz herhangi bir youtube videosuna tıkladığınızda (tabiki youtube sitesi üzerinden izlediğiniz videolarda çalışıyor) video hemen oynatılmaya başlıyor bildiğiniz gibi.Birkaç videoyu arka arkaya açtığınızda sesler karışıyor tek tek girip durdurmak gerekiyor vs. İşte bu eklenti tüm bunları engelliyor. Video çalışır çalışmaz kendisi durduruyor. Video yüklenmeye devam ediyor.

Yüklemek isteyenler için : https://chrome.google.com/extensions/detail/lgdfnbpkmkkdhgidgcpdkgpdlfjcgnnh

Sayfayı Paylaş