Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Golfe kardeş desteği ...Yeni leon style jantını golf 6 ma taktım

hocin

Kayıtlı Üye
İki sene önce Fr ı sattıktan sonra aldığım golf 6 tdi blue motion aracımda bir kaç jant denedikten sonra(17,18) bu sefer kışlıkların ardından orjinal ve bire bir olması nedeniyle jantçıma bırakılan (belkide forumdan bir arkadaşındır)16 style leri tercih ettim üzerindeki fabrikasyon lastikleri almayıp, tabi yine 205 55 16 ebatında goodyear efficient Grip Performance yi tercih ettim ,Goodyearın sitesinden bu lastiği inceleyebilirsiniz... aslında aracı tanıtmadım daha önce; kısaca Golf tdi bmt fazladan body kit esp,xds gibi özellikler barındırıyor üzerinde hafif alışım fakat 15 jantlarla geliyor artı normal golften 1.5 cm daha yere yakınlığınıda (sanırım Fr da da kullanılan) amortisör ve yay sistemiyle sağlıyor.15 jantlar la bile nomal golflerin 16 jantından daha iyi bir yol tutuşa sahip. Yani 16 jantın bu açıdan bir mahsuru yok.17 jantların konforsuzluğuna alışamadığımdan ve gürültüyü pek sevmediğimden böyle bir tercih yaptım. Tabiki 17 nin görüntüsü daha güzel ....arabamda yazılım var 145 hp 310 tork civarında bir güce sahip(dyno sapmaları öncesi 155 e 320 gösteriyor)
Tabiki zevk meselesi görünüşü bu sefer ikinci plana attım ama fenada durmadı gibi :eek:key: siz ne dersiniz ?

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

bu diğer taraftan :)

Yeni leondan çok güzel durmuş golfte bence. güle güle kullanın. Ayrıca aracınız, normal tdi golften farklı düşük tüketim odaklı bluemotion modeli galiba.

Teşekkürler, evet bluemotion ama ben giden odaklı yaptım :) şaka bir yana tüketiminden memnunum yazılımlı haliyle İstanbul şehir içi kış ayı kış lastikleriyle 5.5 litre civarı yakıyor... çok sert kullanmasamda, çok yavaşta kullanmıyorum... yavaş kullanabilsem,deneme amaçlı bir hafta falan kullandığım oldu. 5 litre yakalanıyor ama canım sıkılıyor yani :D

Bence de leondan daha duzgun durmus golfte

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

leona yakışmamıştı cidden, golfde iyi durmuş

Tam jantını bulmuşsun çok yakışmış güle güle kullan yazılımı nere yaptırdınız ve yazılım sonrası alt devirler de ne kadar serilik arttı

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cuk oturmuş derler ya... iyi günlerde kullanın...:seat

Teşekkürler, Maslak Paşaoğlunda yaptırdım, Dizel olduğu için at devirlerle ilgili bi sıkıntım yoktu, ayrıca alt devirlerde yazılım pek hissedilmesini istemiyordum, arabayı evden başkalarıda kullanıyor sıkıntı olabilir diye düşünüyordum. Birde belki doğru belki yanlış alt devir bir yazılımın günlük kullanımda tüketimi arttıracağını düşünüyordum. Şu an kullandığım yazılım(belki golfe yapılan yazılım öyledir ben istedim diye değil) 2500 dd gibi varlığını tam hissettiriyor, 4500 dd ye doğru çıkarken arabayı bayağı bir dizel performans makinası haline getiriyor1.6 tdi için tabi ... Bazen ,örneğin geçen servisten sonra ne oldu ya yazılım mı gitti servis bakımında,güncelleme mi yaptılar falan derken gaza yüklendiğinde ben burdayım diyor ve bayağı bir şaşkınlık yaratıyor, bak şu golfe hesabı :)

Geri
Üst Alt