Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Golf R, İstanbul Park Testi..

YCO

Kayıtlı Üye
öncelikle şunu söylemeliyim ki Doğuş'tan beklemediğim kadar başarılı bi org. yapmışlar..
org.'da görevli herkes çok samimi ve işin içinde isimler..

Golf R ise fiyatına değecek bi araç öncelikle..ve hakkaten söylendiği gibi egzostu vites değişimlerinde çok güzel patırdıyo ve arabanın egzostu gayet de gürültülü stock olmasına rağmen..motor performansı konusunda ise beklediğimden biraz daha kötüydü ya da ben daha iyi bekliyodum bilmiyorum ama AWD olmasının yüksek hızlarda dezavantaj olması yüzünden de olabilir..havanın sıcak olması + klima + 2 kişi + aracın zaten yeteri kadar ısınmış olması da olabilir tabii biraz da..Stage 1 Golf V GTI'dan biraz daha iyi..ancak yol tutuşu konusunda tam anlamıyla kusursuz..yürüyeni, Pirelli performans lastikleri ve 19" olması lazım jantları ve her şeyden önce AWD olması virajda resmen rayda hissiyatı veriyo..yol tutuşuna bayıldım..limiti aşmaya yakın ya da aştıktan sonraki süre zarfında araba süpriz yapmıyo geri bildirimi çok güzel benden bu kadar haberin olsun modunda resmen..

2 tur eğitmenin yanında, sonrasında 5+6 temiz tur olarak 2 defa piste çıktım..
yanımda eğitmen olarak Volkan Karagöl (Porsche Cup) vardı..o da Prokart'tan bi arkadaşımla ortak arkadaş çıkınca pistte hiç bi şekilde olumsuz anlamda karışmadı çok eğlendim dilediğim kadar zorladım..bugüne kadar hep oyun ya da simülasyonlarda çıktığım pistimizde limitlerde performans tipi bi arabayla turlamak süperdi..F1'de vs. söyledikleri gibi 8. virajın 3 apeksli olup F1'deki en teknik virajlardan biri olması, iniş çıkışlı olmasından ötürü ağırlık tranferlerinin önemini birebir yaşamış oldum..aşağıda 8. virajın krokisi..

ancak aracın üstündeki DSG sanki R'a pek uygun bi yazılımda değil gibi geldi..neden, çünkü yukardaki haritadan da bakılabilir 9 ve 12. virajda istediğim vitese "geçirebilene kadar" ya biraz daha yavaş girmek gerekiyodu ya da biraz daha erken apeks görerek kaymak..şanzumanın kendini koruması için hız uygun değilse vitesi düşürmemesi zaten normal de özellikle 12. viraja geldiğinde araba aşağı yukarı 200km/h'de oluyo ve virajın hızı Golf R'la tahminen 50-60km/h falandır ve 2. vites..vitesi virajın içinde 2'ye atana kadar resmen arabanın olması gerekenden daha düşük devirde olması gerekiyodu..herhalde aracın yüksek hızlardan o hızlara düşmesinin de etkisi var çünkü 5. virajda da duruma göre 2'ye çok rahat geçiyodu..12. viraja göre..viraja giriş hızının daha düşük olmasının da etkisi olabilir..

frenleri ise biraz sorunluydu o da arabanın suçu değil muhtemelen..frenajdayken fren pedalı ve direksiyon titriyodu..ya diski ya ön jantları ya da lastiklerinde sıkıntı vardı..muhtemelen diskler sıcakken araç yıkandı vs..ya da ağır vasıtalardaki gibi adını hatırlamıyorum ama ekstradan uygulanan otomatik motor freni vardı..ama hissiyatı bişilerin yanlış olduğu yönündeydi..sonuçta araç 160-170'le dönebiliyo mesela 11. virajı o kadar yüke sonuçta yol otomobili olduğu için tam olarak dayanamıyo da olabilir düşük bi ihtimal de olsa..frenleri sorunlu olmasından ötürü frenleri %100 kullan(a)madım ama Golf R'a yetecek kadar başarılı ve dengeli yavaşlayabiliyo araç..

sonuç olarak çok eğlendim ve bi VW bayisinin yardımıyla verilen paraya değecek bi organizasyon..
düşünen varsa bence geç olmadan kaydını yaptırsın..fırsat bulursam ben bi daha en yakın zamanda Golf R'la piste çıkmak istiyorum o da yarın belli olucak.. :)

yigit gercekten bende cok istiyorum ve bu anlattiklarini okuyunca yarin piste cikassim geldi :)

fren konusunda sunlari soyleyebilirim, aracin frenlerinde bir sorun varmis hissiyatinin yasatmasinin sebebi aracin yol araci olmasi fakat pistte kullaniliyor olmasi. cunku trafik ile pist gercekten daglar kadar farkli seyler..
organizasyon departmanindan yakindan tanidigim bir abim "kendi aracinla sakin piste falan cikma, biz 3 tane scirocco maffettik pistte" demisti bana :)

yorumlar için teşekkürler yiğit.

frenlemede muhtemelen pist kullanımında sürekli aşırı ısınıp çabuk soğumasından dolayı disklerin formunu kaybetmesinden dolayı yapıyordur onu.

Bi kere yapmışın işte testini..Aç gözlülük yapma :D Bırakta başka arkadaşlarımızda faydalansın testten..:)

yigit gercekten bende cok istiyorum ve bu anlattiklarini okuyunca yarin piste cikassim geldi :)

fren konusunda sunlari soyleyebilirim, aracin frenlerinde bir sorun varmis hissiyatinin yasatmasinin sebebi aracin yol araci olmasi fakat pistte kullaniliyor olmasi. cunku trafik ile pist gercekten daglar kadar farkli seyler..
organizasyon departmanindan yakindan tanidigim bir abim "kendi aracinla sakin piste falan cikma, biz 3 tane scirocco maffettik pistte" demisti bana :)

aynen kardeşim bordürler, yüksek hızdaki virajlar vs. ne olursa olsun yol otomobili olduğu için daha çok etkiliyo..
bu arada tekrar teşekkür ederim sana organizasyonu haber verdiğin için.. :)

frenin aşırı sıcaktan şişmesi normal hem sıcak hava hemde zaten balata ve diskleri pist seviyesinde değil.kaç tur atıldı bilmiyorum ama bence arabanın balatalarına indikten sonra bi el atsaydın :D:D o zaman araba sana neden durmuyorum diye cevap verirdi :D:D:D ama güzel deneyim denemek isterdim açıkcası =)

yorumlar için teşekkürler yiğit.

frenlemede muhtemelen pist kullanımında sürekli aşırı ısınıp çabuk soğumasından dolayı disklerin formunu kaybetmesinden dolayı yapıyordur onu.

diskler eğikmiş gibi uğultu da yapıyodu zaten Yunus'um

Bi kere yapmışın işte testini..Aç gözlülük yapma :D Bırakta başka arkadaşlarımızda faydalansın testten..:)

gayet de yaparım Sezgin abi.. :D :D

frenin aşırı sıcaktan şişmesi normal hem sıcak hava hemde zaten balata ve diskleri pist seviyesinde değil.kaç tur atıldı bilmiyorum ama bence arabanın balatalarına indikten sonra bi el atsaydın :D:D o zaman araba sana neden durmuyorum diye cevap verirdi :D:D:D

titreşim ve uğultuya rağmen limitinin yakın seviyelerinde bi sıkıntısı yoktu zaten Timur'um öncelikle yol tutuşu sonra frenleri çok başarılı arabanın.. :)

frenin aşırı sıcaktan şişmesi normal hem sıcak hava hemde zaten balata ve diskleri pist seviyesinde değil.kaç tur atıldı bilmiyorum ama bence arabanın balatalarına indikten sonra bi el atsaydın :D:D o zaman araba sana neden durmuyorum diye cevap verirdi :D:D:D ama güzel deneyim denemek isterdim açıkcası =)

Timur gidelim mi seninle beraber kullanmaya?

aynen kardeşim bordürler, yüksek hızdaki virajlar vs. ne olursa olsun yol otomobili olduğu için daha çok etkiliyo..
bu arada tekrar teşekkür ederim sana organizasyonu haber verdiğin için.. :)

ne demek yigit :) sadece ufak bi haber di; ancak saglam bi adrenalin olarak geri dondu :D

Timur gidelim mi seninle beraber kullanmaya?

ne demek yigit :) sadece ufak bi haber di; ancak saglam bi adrenalin olarak geri dondu :D

gidiceğiniz zaman haberin verin ya da kısmetse ben bi daha gittiğimde haber veriyim.. :D :D

Geri
Üst Alt