Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

GOLF 5 UYARI ışığı ve silkelenme sorunu ?

o moptorlarda çok büyük arızalara rastlamadım ben inşallah büyük bişey değildir asr genelde fandan yakıyor kazımın dediği gibi umarım ateşleme yada yakıtla alakalıdır..

yaklaşık 2 yıl golf 5 kullandım ve bu tarz arızalar sebebiyle aracımı sattım diyebilirim..

açıkçası bende sürekli motor arıza lambası yanıyordu, servise gittiğimde servisin lambayı söndürmesine rağmen kafasına göre bazen yanıp ardından da sönüyordu.. silkeleme sorunu ise bende de mevcuttu.. (aracım fsi motordu ve sattığımda 119bindeydi)

servisin söylediği bu araçlarda arıza lambasının kolaylıkla yandığı ve bu sorunun kaynağının da genelde beyin arızası olmasıydı, istersem 2.5 milyara yeni beyin verebiliyorlardı, tabi başka bir usta bulup o zamanın parasıyla 300tl'ye hallettirmiştik bu beyin arızası konusunu :)

hoplama zıplama konusuna gelince de, aklımdan sürekli araca carbon clean yaptırmak geçiyordu, ama satmam sebebiyle açıkçası ilgilenmemiştim bu sorunlarla, konuştuğum bazı kişiler carbon clean işleminin işe yarayacağını iletmişlerdi..

tabi sizin araçtaki sorun motorla ilgili başka bir mevzuysa bilemem..

bu gun servıs aradı oksıjen sensoru ve hararet musrunun arızalı oldugunu soyledıler oksıjen sensoru 420 hararet mustru 26 lıra ıscılık de 136 lıra dedıler bende tamam yapın dedım ama su ısıcılıge 136 lıra ıstedıler yaa ıcımden demedıgım laf kalmadı sankı motoru sokturuyoruz yaaa altı ustu en fazla yarım saatı alıcak bı ıslem ıcın tomarla para ıstıyolar he ayrıca dedım eger kı sorun bunlardan kaynaklı degılse nolcak ? bana dıyolar kı aracın bılgısayarda gosterdıgı arızalı parcalar bunlar bız buna karısamayız bunları degıstırırz egerkı baska bı sorun varsa onları da yaparız ama tabıkı ucret karsılgında walla yetkılı servısler bence hırsız walla hırsız hakkından cok cok kat para alıyolar

bu gun servıs aradı oksıjen sensoru ve hararet musrunun arızalı oldugunu soyledıler oksıjen sensoru 420 hararet mustru 26 lıra ıscılık de 136 lıra dedıler bende tamam yapın dedım ama su ısıcılıge 136 lıra ıstedıler yaa ıcımden demedıgım laf kalmadı sankı motoru sokturuyoruz yaaa altı ustu en fazla yarım saatı alıcak bı ıslem ıcın tomarla para ıstıyolar he ayrıca dedım eger kı sorun bunlardan kaynaklı degılse nolcak ? bana dıyolar kı aracın bılgısayarda gosterdıgı arızalı parcalar bunlar bız buna karısamayız bunları degıstırırz egerkı baska bı sorun varsa onları da yaparız ama tabıkı ucret karsılgında walla yetkılı servısler bence hırsız walla hırsız hakkından cok cok kat para alıyolar
aynen kardeşim servisin eline düşme dısarıdan da fiyat alsaydın keske

epc arıza lambası büyük ihtimal turbo kelebeğinden araya parça takarsalar düzelir...

Geri
Üst Alt