Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gold Bilgisayar Hakkında

Ironlord

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geçen hafta Gold bilgisayarın internet sitesinden bir dijital fotoğraf makinası satın aldım.
Kargo şubesinde paketi açtım içerisinde ürünler tam olarak gönderilmiş mi diye.
Fotoğraf makinasının kutusu açılmış durumdaydı, ama kargo paketi açılmamış olduğundan ve yanında almış olduğum
diğer ürünler (çanta, sd kart) pakette bulunduğu için çok şüphelenmedim ve paketi teslim aldım.
Eve gittiğimde makinanın bataryasının olmadığını farkettim. (Bu cihazın orjinal bataryası da 150tl civarında)

Birkaç gün telefonla müşteri hizmetlerine ulaşma çabam sonuç vermedi, ya meşgul ya da müzik dinletiyorlar.
Zaten internette şöyle bir arattım bu konudan çoğu insan muzdarip. Web sitelerinden mesaj attım 2 gün sonra "kusura bakmayın
bataryayı hemen yolluyoruz" diye cevap yazmışlar ama batarya halen ortada yok.

Makinanın çalışır durumda olup olmadığını da batarya olmadığı için anlayamadım. O yüzden gidip yan sanayii bir batarya
ile denedim, makina çalıştı. Bu müşteri hizmetleri deneyimimden sonra da ürünleri geri yollayıp paramı da iade alamayacağımı
düşünerek 50tl verip o bataryayı satın aldım. Makinayı şimdi kullanıyorum bir sorun yok ama yan sanayi pille garanti kapsamında
kalır mı kalmaz mı bilmiyorum.

Özetle bu adamlar teşhir ürünlerini bir güzel paketleyip sıfır ürünmüş gibi satıyorlar kanımca.
Yani en azından makinanın kutusunun açılmış ve içerisinden batarya çıkmadığı için öyle düşünüyorum.
Satın alırken hiç bir yerde bu bir teşhir ürünüdür gibi bir ifade zaten yok.

Bu olaylardan sonra ben bir daha buradan herhangi bir şey satın almayacağıma eminim. Sizin de aklınızda bulunsun.

Yan sanayi pil abi çokta güvenme çin malıdır patlar fln sakat işler.

gold bılgısayardan bır cok kısı magdurıyet yasamıstır emın olabılırsınız gecmıs olsun

Allah belasını versin onların, Yılbaşından önce 2 adet S3 satın aldım, almaz olaydım. Bir tanesi cihazı açar açmaz bozuktu, dokunmatik ekran sürekli biryerlere dokunuyor sürekli birşeyler açıyordu. Hemen ertesi gün 3 Ocakta geri gönderdim. 4 ünde onlara ulaştı. Bugün ayın 21'i hala telefon yetkili serviste işlem görmeyi bekliyormuş. Allah cümlesinin belasını versin. Ya ben 2 haftayı geçti hala telefonun işlem görmesini bekliyorum diyorum. O bizi bağlamaz biz sadece satıcıyız diyor. Bende ulan parayı alırken alıyorsunuz sonra bozuldumu bizi bağlamaz teknik servis ilgileniyor diyorlar. Topunun Allah belasını versin, paranla rezil olmak diye işte tam buna denir. Normal şartlarda 3 hafta oldu ama hala tık yok. Siz siz olun sakın ama sakın ola Gold Bilgisayar'dan alışveriş yapmayın.

Bence ürünü geri göndermeliydiniz.. imza atsanız bile sonuçta pil çıkmamış içinden ki öyle basit bir pil değil o bataryalar..

Bende garip bir alışveriş sitesinden bir süpürge almıştım (şarjlı el süpürgesi) parçalarının eksik olduğunu evde fark ettim müşteri hizmetleri ni aradım geri alamayacaklarını söyledi tüketici haklarını arayıp firmanın tedarikçisine ulaşınca ışık hızıyla elime parçalar geçti.. ama tövbe bilmediğim güvenmediğim kendini kanıtlamamış sitelerden alışveriş yapmam.. zira bu iş 1 ay falan sürmüştü Oemvag bile 28 gündegönderiyi hallediyor siz düşünün..

Bence ürünü geri göndermeliydiniz.. imza atsanız bile sonuçta pil çıkmamış içinden ki öyle basit bir pil değil o bataryalar..

Bende garip bir alışveriş sitesinden bir süpürge almıştım (şarjlı el süpürgesi) parçalarının eksik olduğunu evde fark ettim müşteri hizmetleri ni aradım geri alamayacaklarını söyledi tüketici haklarını arayıp firmanın tedarikçisine ulaşınca ışık hızıyla elime parçalar geçti.. ama tövbe bilmediğim güvenmediğim kendini kanıtlamamış sitelerden alışveriş yapmam.. zira bu iş 1 ay falan sürmüştü Oemvag bile 28 gündegönderiyi hallediyor siz düşünün..

Geri göndersem haftalarca bekletecekler, para iadesi de yapmayacaklar. Sonu belli olmayan bir yola atmış olacağım kendimi.
Makineyi hiç edip geri ödeme bile yapmayabilirler, artık bunu bile bekliyorum bu adamlardan.

Gold ve diger bu tür satış sitelerinde yapılan ürünlerin kargolama aşamasını söyliyim adam tel kutuladık'tan sonra kargoya tekme atarak istifliyor,ürünlerin kutularına el atarak batarya kulaklık gibi aparatları alıyorlar aa biz gönderirken unutmuşuz de get :p artık gerisini sizin hayal gücünüze bırakıyorum daha neler yapıldıgını ondan ben pek taraftar degilim bu sitelerden ürün alınmasına arkadaşlar 2 3 kuruş daha fazla verelim kafamız rahat olsun :eek:key:

Geri
Üst Alt