• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

GM, Opel'i yaşatacak

ZGR

Kayıtlı Üye
İsim
Özgür Gönül
Nereden
İstanbul
Plaka
EM6084
OPEL'in satışının iptalini tartışan GM yönetiminin bu fikre ağırlık verebileceği iddiası gündeme geldi.

Opel Genel İşçi Temsilcisi Klaus Franz ise Opel’in GM’de kalması halinde bazı fabrikaların kapatılacağını öne sürerek, Opel’in GM’de kalmasını istemediklerini söyledi. Wall Street Jurnal gazetesindeki habere göre, Opel’i yeniden yapılandırma konsepti eylül ayının başına kadar hazırlanmış olacak.

Çin gözden çıkabilir

GM Şefi Fritz Henderson, Opel’in satışının iptali ile ilgili yönetim kuruluna bir sunum yaparak diğer üyelerden destek istedi. Yönetim kurulunda büyük çoğunluğun Opel’in Magna’ya satılmasını kabul etmediği, GM’in Avrupa stratejisine zarar gelebileceğin kararının baskın olduğu belirtildi. GM, Avrupa operasyonunu sürdürebilmek için Opel’in Çin’deki varlıklarını satmayı ya da ipotek ederek gerekli parayı sağlama opsiyonunu da yönetim kurulunda tartışıyor. GM’in diğer bir seçenek olarak iflası da göz önünde bulundurduğu da iddia edildi.

İşçiler GM’i istemiyor

Diğer yandan Opel Genel İşçi Temsilcisi Klaus Franz ise Opel’in GM’de kalması halinde bazı fabrikaların kapatılacağını ileri sürerek, bunu kabul etmeyeceklerini söyledi. 4.3 milyar dolar ile Opel’in geleceğinin güvence altına alınamayacağını belirten Franz, Opel’in otomotiv yan sanayi üreticisi Magna’ya satılmasından yana olduklarını tekrarladı.

misic

Balıkesir Bölge Sorumlusu
İsim
BERKEM ŞENOL
Nereden
Balıkesir
Araç
İbiza 1.5 GLX
Plaka
34 S 4433
paylaşım için teşekkürler özgür...

Byefsane

Kayıtlı Üye
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
opel Almanyada battı zatende kurtulacak sanırım

Pascal

Kayıtlı Üye
İsim
Ozan Akgül
Nereden
İstanbul
Plaka
34MOD49
paylaşım için teşekkürler Özgür

her zaman söylüyorum Opel'in ilk önce dizelini makul şartlarda güçlendirmesi gerekiyor.

1.3 tamam ekonomik ama belli bir kesime hitap ediyor, biraz da olsa performans arayanlar tercih etmiyorlar

ZGR

Kayıtlı Üye
İsim
Özgür Gönül
Nereden
İstanbul
Plaka
EM6084
aynen abi biraz performans gereklı 1.3lere

mehmet_b

Kayıtlı Üye
İsim
Mehmet BAKIRTAŞ
Nereden
İstanbul
Plaka
34GT9929
paylaşım için teşekkürler

YCO

Kayıtlı Üye
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Opel'in ölmesine kimse razı olmaz..

LeonRider

Kayıtlı Üye
İsim
Serhat KESER
Nereden
İstanbul
opel bu piyasayı kolay kolay bırakmaz...

Üst Alt