Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

geri viteste sorun

mert_kaya

Kayıtlı Üye
sevgili arkadaşlar leonda geri vitese takarken son zamanlarda vites ilk atışta geçmemeye başladı ve bazen geri vitese atarken ses çıkarmaya başladı sorun sizce ne olabilir??

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
vites kolundan şanzımana giden tellerin ayarı gerektiriyor sanırım...acil servis

otomatik mi düz vites mi ?

geri vites ile alakalı ....:

otomatik ise selenoid valfinden yapabilir...balatadan yapabilir (bu balatar farklı)
şanzıman beyni yada şanzıman bodysi denilen itekleme kutusundan yapabilir

düz vites ise senkromejden yapabilir baskı balatadan yapabilir volantdan yapabilir

ne kadar masraf çıkar ?? inmeden net rakam söylemek zor...

istersen yardımcı olabilirim...
şuan serviste benzer arızası olan tiptronic 1.8T passat var ve geri vites selonidi arızalı sanırım işcilik falan 500-600 liraya çıkacak

ee bıde paspas debrıyajın altına sıkısmasın tam basamamakta yapar bole bı sey.

mert araban daha yeni tam basamamıssındır ayarsız basmıssındır yada ogunun dedıgı gibi paspas gelmiştir fln.ben biliyorum senın arabanı ondan diyorum bişey yoktur bence..cuma bi bakarım olmadı

vites körüğünün içerindeki civata gevsemiş olabilirç

Geri
Üst Alt