Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

geri vites

Merhaba 2015 model haziran çıkışlı ibiza style araç sahibiyim. Aracimda geri vitese takarken bazen girmiyor. Biraz ileri alinca giriyor. Bence bir dislide sıkıntı var gibi geliyor. Sizce nedir? Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim...

Benim ki de ayni merak etme. Herhangi bi sorun yok. Debriyaja bas 2 sn bekle oyle takmaya calis kolayca giriyor. Birden geriye takinca bazen gecmiyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benimde temmuz çıkışlı ondada var aynı sorun çözüm bulursanız benide bilgilendirirseniz sevinirim

arkadaşlar aracın kullanım kılavuzunda geri vitese geçme ; "geri vites sadece araç tamamen duruyorken geçer, şanzımanı korumak için motor çalışırken bu vitese geçmeden önce debriyaj sonuna kadar basılı olarak 6 saniye kadar bekleyin." şeklinde belirtilmiş, bilginize.

Son düzenleme:
arkadaşlar aracın kullanım kılavuzunda geri vitese geçme ; "geri vites sadece araç tamamen duruyorken geçer, şanzımanı korumak için motor çalışırken bu vitese geçmeden önce debriyaj sonuna kadar basılı olarak 6 saniye kadar bekleyin." şeklinde belirtilmiş, bilginize.

Bilgilendirme için teşekkürler :) Kullanma kılavuzunu okumak gerekiyormuş demek ki

Hoca yine kitabın ortasından konuşmuş :) Yorumlarınızı beğeniyle izliyok :D

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Evet arac ozelligi. Benimkilerde yaniyor cunku

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynen, ben de şaşırmıştım :)
[doublepost=1445420676,1445420616][/doublepost]
Merhabalar, bende 2014 aralik cikisli ibiza kullanicisiyim. Bende bazen yasiyorum. Hafif depriyajdan ayagimi cekip, hafif gaza dokununca kendiliginden oturuyor. Bazen tekrardan debriyaja basip, yeniden geri vitese takiyorum.
[doublepost=1444599836,1444599672][/doublepost]
Evet, benim aractada yaniyor. Fakat mantigi cozemedim. Niye geri giderken sis farlari yansin ki diye sorup duruyorum kendime :)
ön sisler sağ ve solu, arka sis de arkayı daha iyi aydınlanıyor aslında. bu yüzden olabilir.

Bu bütün vw grup araçların da mevcut hatta 1 vitese geçerken sıkı şekilde geçmesi gibi servise sorduğum da çaresi yok denmişti ama bir vw ustası da pul koyuyoruz en aza indiriyoruz demişti sormak lazım

Vitese geçmeme aşağı yukarı tüm manuel araçlarda vardır, sorun değildir.Biz de aynı şeyi yaşıyoruz.Geri vitese taktıldığında benim araçta aynı şekilde sisleri yakıyor.Bir de dikkat ettim klimayı da farklı şekilde üflüyor...

Sıkıntı yok aracta, geri vitese sabitken ve debriyaja tam basılı iken alın, cok kafa takarsan arabadan rahatsızlık duymaya başlarsınız.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt