geri vites | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

geri vites

drilll01

Kayıtlı Üye
Merhaba 2015 model haziran çıkışlı ibiza style araç sahibiyim. Aracimda geri vitese takarken bazen girmiyor. Biraz ileri alinca giriyor. Bence bir dislide sıkıntı var gibi geliyor. Sizce nedir? Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim...

Asteryus

Kayıtlı Üye
Merhaba 2015 model haziran çıkışlı ibiza style araç sahibiyim. Aracimda geri vitese takarken bazen girmiyor. Biraz ileri alinca giriyor. Bence bir dislide sıkıntı var gibi geliyor. Sizce nedir? Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim...
Benim ki de ayni merak etme. Herhangi bi sorun yok. Debriyaja bas 2 sn bekle oyle takmaya calis kolayca giriyor. Birden geriye takinca bazen gecmiyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fhs

Kayıtlı Üye
Geri vitese geçmeyince ayağını debriyajdan çek tekrar BAS geri vitese takmaya çalış geçecektir. .

kirlisakal

Teknik Koordinatör
Bide öyle deneyim teşekkürler
benım önerim espriyle karışıktı.eskiden kamyonculuk yaparken cift debraja basmadan vitese gecmiyodu ondan dedim.sizin sorun kronık sorun cözümü maalesef yok gibi.vites bu bazen takılabiliyor ama sen gene de dene bakam nolcek :) geçmiş olsun

MARAC

Kayıtlı Üye
Abiler farlar açık iken geri vitese atınca sis lambalarım yanıyor niye acaba, aracın özelliği mi desek?

emre yamanlı

Kayıtlı Üye
Merhabalar, bende 2014 aralik cikisli ibiza kullanicisiyim. Bende bazen yasiyorum. Hafif depriyajdan ayagimi cekip, hafif gaza dokununca kendiliginden oturuyor. Bazen tekrardan debriyaja basip, yeniden geri vitese takiyorum.

Abiler farlar açık iken geri vitese atınca sis lambalarım yanıyor niye acaba, aracın özelliği mi desek?
Evet, benim aractada yaniyor. Fakat mantigi cozemedim. Niye geri giderken sis farlari yansin ki diye sorup duruyorum kendime :)

Ardakpc

Kayıtlı Üye
Merhabalar, bende 2014 aralik cikisli ibiza kullanicisiyim. Bende bazen yasiyorum. Hafif depriyajdan ayagimi cekip, hafif gaza dokununca kendiliginden oturuyor. Bazen tekrardan debriyaja basip, yeniden geri vitese takiyorum.

Evet, benim aractada yaniyor. Fakat mantigi cozemedim. Niye geri giderken sis farlari yansin ki diye sorup duruyorum kendime :)
Yeni sistem iste direksiyonu saga kırınca sag sıs sola kırınca sol sis geri vitestede 2 si birden yanıyo

Bende de aynı arac var style paket hepsının geri vitesinde girmeme gibi bı sıkıntı var ani seylerde hızlı yapınca olmuyo yavas yavas yapın rahat giriyo ozamannidr bostayken direk bastırmayın vştese once sola kırın kırınca bastırıp geriye takın oylle daha rahat