Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geri vites ve 1. Vites sorunsalı...

trk_1990

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar. Bu gün çok nadirde olsa arada bir karşılaştığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Belki ben çok pinpirikliyim ama yine de sormak istedim. Aracı geri vites ve 1. Vitese alırken bazen tam oturmuyor gaza basınca malum ses geliyor sonra tekrar atınca giriyor. Yani çok dikkatsiz davrandığım zaman oldu bir kaç defa. Normal mi yoksa göstermek mi lazım?

normaldir sıkıntı yok dalgınlıkla debriyaja tam basmadan veya vitesi tam takmadan gaz verince banada oluyor bazen

bende aynı sorun var 2016 model 1.2 style manuel donımlı aracım vitese tam oturmuyor hafif gaz verdikten sonra oturuyor

Arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar. Bu gün çok nadirde olsa arada bir karşılaştığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Belki ben çok pinpirikliyim ama yine de sormak istedim. Aracı geri vites ve 1. Vitese alırken bazen tam oturmuyor gaza basınca malum ses geliyor sonra tekrar atınca giriyor. Yani çok dikkatsiz davrandığım zaman oldu bir kaç defa. Normal mi yoksa göstermek mi lazım?

VAG grubunda kemikli diye tanımlanan bir şanzıman kullanılıyor. Bu şanzımanda 1. vites ve geri viteslerde bazen bu tarz sıkıntılar yaşanabiliyor. Aracınızda bir sorun yok hepsinde bu şekilde. Sadece geri vitese alırken vites topuzuna iyice bastırmaya gayret edin. 1. Vitese geçerken de vites topuzunu yarım debriyaj yapıp dişli oturana kadar bırakmayın.

Geri
Üst Alt