Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geri vites kamerası için süper bir yer :))

VW için olanı 1100TL'ye yapılıyor. Serviste değil ama Ender'de. Seat için olanı yok diye biliyorum bu videodaki custom bir uygulama diye tahmin ediyorum. Enes abi, eğer yapabilecek bir yer bulursan bende yaptırmak istiyorum. Dursun'a danışalım bakalım, kafaya koyarsa yapar :D

Dursuna bi soralım murat bence custom olarak yapılacak bir sistem gibi duruyor.

valla kanka number one yanee bende takipcinim :)

bu işin öncüsü olmak isterim kanka fena taktım kafaya :)

Mekanizma bulunursa basit bir sistem. Kabloları zaten geri vites ışığına bağlicaz. Tek sorun şu aklıma geldi bilmem olur mu. Mekanizma kapağı açtığında bagajda açılır mı? Eğer açılırsa nasıl iptal edilir. Önemli olan o :) O yukarı aşşa indiren hidrolik biraz daha kısa tutulur, vites kamerasıda biraz daha açılı görüş yakalanabilir.

VW'larda bir özellik var bu kameralar bu ambleme bağlı fakat geri vitese takıldığında görünüyor. Onun dışında geri vitese takmadan oraya basarsanız kamerayı göremiyorsunuz. Kendini gizliyor bir şekilde. Elin Alman'ı yapıyor yaw :)

Murat logoyu öyle bir açıyla tutacak ki mekanizma hem bagaj açılmayacak hem de kamera vazifesini yapacak. mekanizma yapılırsa o da halledilir zaten

Mekanizma bulunursa basit bir sistem. Kabloları zaten geri vites ışığına bağlicaz. Tek sorun şu aklıma geldi bilmem olur mu. Mekanizma kapağı açtığında bagajda açılır mı? Eğer açılırsa nasıl iptal edilir. Önemli olan o :) O yukarı aşşa indiren hidrolik biraz daha kısa tutulur, vites kamerasıda biraz daha açılı görüş yakalanabilir.

VW'larda bir özellik var bu kameralar bu ambleme bağlı fakat geri vitese takıldığında görünüyor. Onun dışında geri vitese takmadan oraya basarsanız kamerayı göremiyorsunuz. Kendini gizliyor bir şekilde. Elin Alman'ı yapıyor yaw :)

Hidrolik değil de RC motor vardır çok büyük ihtimalle. Motora verilen volt değeri ayarlanarak bagaj açılmayacak şekilde yapılabilir. Kamera takılır o neyse de motorun sığacağı bir yer var mı?

Bagajın içindeki plastiğin için boştur oraya sığacak bir sistem olur sanırım.

Bu kadar beyin fırtınası yapmadan önce videonun altında yazanları okusaydık keşke belki anlatıyordur yorumlarda =) Bakıyorum şimdi.

"I made this by myself, i used a RC servo motor to move the ''S'' logo.

It was a lot of work, but it still works fine, and is now connected to my navigation."

Kendi yapmış düşündüğüm gibi servo motor kullanmış. Double din e de bağlamış. Çok uğraştırmış ama.

Ek: 7.5V servo motor kullanmış.

Kamerayı RCD510'a uygun bir kamera seçebiliriz. Çok uğraştıracak birşeydir. :)

Enes abi, sende tamponları deldirmek istemiyorsun anlıyorum ama bu kamera park sensörünün yerini tutmuyor daha önce kullandım geri kameralı araç :) Sen bence dandik park sensörü yerine VW'nun park sensörünü taktır orjinal olanı. Hem aracında değeri yükselir :) Hem ilerde RCD510 takarsan OPS'yi kullanabilirsin. Ben bileydim aracı ilk çıkardığım gibi yaptırırdım öyle. Serviste taktırmazdım.

Kamerayı RCD510'a uygun bir kamera seçebiliriz. Çok uğraştıracak birşeydir. :)

Enes abi, sende tamponları deldirmek istemiyorsun anlıyorum ama bu kamera park sensörünün yerini tutmuyor daha önce kullandım geri kameralı araç :) Sen bence dandik park sensörü yerine VW'nun park sensörünü taktır orjinal olanı. Hem aracında değeri yükselir :) Hem ilerde RCD510 takarsan OPS'yi kullanabilirsin. Ben bileydim aracı ilk çıkardığım gibi yaptırırdım öyle. Serviste taktırmazdım.

Neden park sensorünün yerini tutmuyor murat daha kullanışlı değil mi sensörlerden

Merhaba.
Videoları ilk izlediğimde çok hoşuma gitmişti. Şimdi tekrar gördüm konuyu aklıma şöyle birşey takıldı.

Kamera lensi bagaj kontağında olacak, biz bunun farkındayız ama bilmeyen biri bagajı açmaya çalıştığında kamera lensine zarar verebilir. En iyi ihtimalle lense doğunacağı için görüntüyü bozar.

Geri
Üst Alt