Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Geri Vites Geçisi

Konu, 'Teknik Destek' kısmında Destan tarafından paylaşıldı.

1. Destan

Destan SCW Üyesi

261
    98
    28
    Genelde ilk çalışmada daha belirgin olarak geri vitese geçişte sanki tam debriyaj yapmamış gibi ses çıkartıyor, birkaç defa debriyaja basıp deniyordum değişen bişey yok acaba debriyaj alt merkezinde sıkıntı olabilir mi?

2. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    aynı sorun bendede war. önceki leondada wardı sanırım kronik. ama can sıkıcı

3. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    arkadaşım motor kaputunda ki viteç geçiş yayları var oralara bolca yağ sık farkeder;
    eğer imkan varsa vites konsolunun derisini sökersende tam kolun dibine hidrolik yağı bolca sür rahatlar...

4. RD38

RD38 SCW Üyesi

1.067
    384
    83
    ben öyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. kronik olmayabilir ilerleyen günlerde daha büyük olmaması açısından ustaya göstermekte fayda var :eek:key:

Bunu beğendi. gulerokan bunu beğendi.
  5. Destan

Destan SCW Üyesi

261
    98
    28
    içim acıyor yaw böyle olunca :D

6. Destan

Destan SCW Üyesi

261
    98
    28
    ustayla bi görüşüyüm bu konuyu daha önce bahsetmiştim ama birkaç defa debriyaja bas sonra dene dedi değişen pek bişey olmadı

7. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    ustaya gerek yok herşeyi devletten beklememek lazım bir kutu vd40 veya daha etkili olan wb45 sprey yağ alın her yerde satılır, motor kaputunu açın akünün bitiminden aşağıya doğru 2 üç adet mafsallı yaylar vardır oraya sıkın vitesler oynayın.
    diğeri de biraz zor ama konsolun torbası bitiminde içe doğru tırnak vardık onları çıkarın vites milinin sonuna yağı sıkın bu kadar...

8. Destan

Destan SCW Üyesi

261
    98
    28
    tamam dostum bi deneyelim bakalım :eek:key:

Bunu beğendi. altıpatlar bunu beğendi.
  9. sourson

sourson SCW Üyesi

659
    96
    28
    kronik sorun debriyaja ayağını bas çek düzeliyo hemen..

bu arada bizde geri vites olmaz hep ileri puhaha

Bunu beğendi. dmRhn bunu beğendi.
  10. Mertkan

Mertkan SCW Üyesi

1.462
    823
    113
    aynı sorun ibizalarda da var.Bende sorduğumda kronik demişlerdi.Geri vitese atarken ya bi kere debriyajı pompalayıp oyle atıcan veya ilk önce 2'ye daha sonra geriye atıcan.

Sayfayı Paylaş