Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geri Vites Geçisi

Destan

Kayıtlı Üye
Genelde ilk çalışmada daha belirgin olarak geri vitese geçişte sanki tam debriyaj yapmamış gibi ses çıkartıyor, birkaç defa debriyaja basıp deniyordum değişen bişey yok acaba debriyaj alt merkezinde sıkıntı olabilir mi?

aynı sorun bendede war. önceki leondada wardı sanırım kronik. ama can sıkıcı

arkadaşım motor kaputunda ki viteç geçiş yayları var oralara bolca yağ sık farkeder;
eğer imkan varsa vites konsolunun derisini sökersende tam kolun dibine hidrolik yağı bolca sür rahatlar...

ben öyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. kronik olmayabilir ilerleyen günlerde daha büyük olmaması açısından ustaya göstermekte fayda var :eek:key:

arkadaşım motor kaputunda ki viteç geçiş yayları var oralara bolca yağ sık farkeder;
eğer imkan varsa vites konsolunun derisini sökersende tam kolun dibine hidrolik yağı bolca sür rahatlar...

ustayla bi görüşüyüm bu konuyu daha önce bahsetmiştim ama birkaç defa debriyaja bas sonra dene dedi değişen pek bişey olmadı

ustayla bi görüşüyüm bu konuyu daha önce bahsetmiştim ama birkaç defa debriyaja bas sonra dene dedi değişen pek bişey olmadı
ustaya gerek yok herşeyi devletten beklememek lazım bir kutu vd40 veya daha etkili olan wb45 sprey yağ alın her yerde satılır, motor kaputunu açın akünün bitiminden aşağıya doğru 2 üç adet mafsallı yaylar vardır oraya sıkın vitesler oynayın.
diğeri de biraz zor ama konsolun torbası bitiminde içe doğru tırnak vardık onları çıkarın vites milinin sonuna yağı sıkın bu kadar...

ustaya gerek yok herşeyi devletten beklememek lazım bir kutu vd40 veya daha etkili olan wb45 sprey yağ alın her yerde satılır, motor kaputunu açın akünün bitiminden aşağıya doğru 2 üç adet mafsallı yaylar vardır oraya sıkın vitesler oynayın.
diğeri de biraz zor ama konsolun torbası bitiminde içe doğru tırnak vardık onları çıkarın vites milinin sonuna yağı sıkın bu kadar...

tamam dostum bi deneyelim bakalım :eek:key:

kronik sorun debriyaja ayağını bas çek düzeliyo hemen..

bu arada bizde geri vites olmaz hep ileri puhaha

aynı sorun ibizalarda da var.Bende sorduğumda kronik demişlerdi.Geri vitese atarken ya bi kere debriyajı pompalayıp oyle atıcan veya ilk önce 2'ye daha sonra geriye atıcan.

Geri
Üst Alt