Geri Vites Geçisi | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Geri Vites Geçisi

Destan

Kayıtlı Üye
Genelde ilk çalışmada daha belirgin olarak geri vitese geçişte sanki tam debriyaj yapmamış gibi ses çıkartıyor, birkaç defa debriyaja basıp deniyordum değişen bişey yok acaba debriyaj alt merkezinde sıkıntı olabilir mi?

RedLine

Kayıtlı Üye
aynı sorun bendede war. önceki leondada wardı sanırım kronik. ama can sıkıcı

altıpatlar

Kayıtlı Üye
arkadaşım motor kaputunda ki viteç geçiş yayları var oralara bolca yağ sık farkeder;
eğer imkan varsa vites konsolunun derisini sökersende tam kolun dibine hidrolik yağı bolca sür rahatlar...

RD38

Kayıtlı Üye
ben öyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. kronik olmayabilir ilerleyen günlerde daha büyük olmaması açısından ustaya göstermekte fayda var :eek:key:

Destan

Kayıtlı Üye
arkadaşım motor kaputunda ki viteç geçiş yayları var oralara bolca yağ sık farkeder;
eğer imkan varsa vites konsolunun derisini sökersende tam kolun dibine hidrolik yağı bolca sür rahatlar...
ustayla bi görüşüyüm bu konuyu daha önce bahsetmiştim ama birkaç defa debriyaja bas sonra dene dedi değişen pek bişey olmadı

altıpatlar

Kayıtlı Üye
ustayla bi görüşüyüm bu konuyu daha önce bahsetmiştim ama birkaç defa debriyaja bas sonra dene dedi değişen pek bişey olmadı
ustaya gerek yok herşeyi devletten beklememek lazım bir kutu vd40 veya daha etkili olan wb45 sprey yağ alın her yerde satılır, motor kaputunu açın akünün bitiminden aşağıya doğru 2 üç adet mafsallı yaylar vardır oraya sıkın vitesler oynayın.
diğeri de biraz zor ama konsolun torbası bitiminde içe doğru tırnak vardık onları çıkarın vites milinin sonuna yağı sıkın bu kadar...

Destan

Kayıtlı Üye
ustaya gerek yok herşeyi devletten beklememek lazım bir kutu vd40 veya daha etkili olan wb45 sprey yağ alın her yerde satılır, motor kaputunu açın akünün bitiminden aşağıya doğru 2 üç adet mafsallı yaylar vardır oraya sıkın vitesler oynayın.
diğeri de biraz zor ama konsolun torbası bitiminde içe doğru tırnak vardık onları çıkarın vites milinin sonuna yağı sıkın bu kadar...
tamam dostum bi deneyelim bakalım :eek:key:

sourson

Kayıtlı Üye
kronik sorun debriyaja ayağını bas çek düzeliyo hemen..

bu arada bizde geri vites olmaz hep ileri puhaha

Mertkan

Kayıtlı Üye
aynı sorun ibizalarda da var.Bende sorduğumda kronik demişlerdi.Geri vitese atarken ya bi kere debriyajı pompalayıp oyle atıcan veya ilk önce 2'ye daha sonra geriye atıcan.