Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geri vites şanzıman sesi

Aracı geri vitese aldığım zaman bazen şazıman sesi geliyor. Geçerken sanki dişliler sıyırıyormuş gibi ses geliyor bütün manuel araçlarda bu ses var mı yoksa sadece benim aracımda m var. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Araç ileri hareketi tamamen durmandan geri vitese takmaya çalıştığınızda yada debriyaja tam olarak basamadığınız zamanlarda tüm manuel araçlar ara ara bu sesi yapar.

Aracı geri vitese aldığım zaman bazen şazıman sesi geliyor. Geçerken sanki dişliler sıyırıyormuş gibi ses geliyor bütün manuel araçlarda bu ses var mı yoksa sadece benim aracımda m var. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Vag grubunda vitesler biraz kemiklidir. Ayağınızı iyice debriyaja basın. Bir de geri vitese atarken vites topuzuna yeterli baskıyı uygulayın.

Bütün herşeyi doğru şekilde yapıyorum faket gene de ses var izmit seat teknik servisi hakkında bilginız varsa götürdüğümde araç garantiden bakılır mı. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Geri vites dişli grubu toplamda 3 dişli ile bir arada kordineli çalışıyor bazen dişliler tam birbirine oturmadan geri vitese geçerken zorlanıyor böyle durumlarda vitesi önce 1 e alıp sonra geriye takmak gerekiyor, aynı zamanda araç tam durmadan geri vitese atmamak gerekiyor tüm vag araçlarında böyle bunu problem olarak görmek ne kadar doğru bilmiyorum ama bana servisinde söyleği bu şekilde

geri vitese takmadan önce 1. veya 3. vitese sonra geri vitese takın

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt