Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geri Kamera Uygulamasi Sonrasi Sinir Sorunlar

NeoN

Kayıtlı Üye
Herkeze selamlar

Park kamerasi kakmaya karar verdim 5" ayna monitor ve geri kamera satin aldim kandi imkanlarimla uygulma yaptim buraya kadar hersey guzel
Ama arac yarim kontakta geri viteste sorunsuz ve net goruntu var araci calistirip geri vitese takinca 3 saniye sonra goruntu titriyor ve kayboluyor...ne yaptiysam sorunu cozemedim konu hakkinda bilgi sahibi arkadaslardan yardim bekliyorum....

Bende 4.3'' monitörlü aldim montajını yaptım.Dediginiz gibi yarim kontakta herşey normal ama araci calistirdigimizda parazit yapıyor ve görüntü gidiyor.Bende montaj yaparken sürekli yarim kontakta test ettim gayet düzgündü herşey ama arabayı çalıştırıp garaja koymak için geri vitese taktigimda hüsran :) Araştırdım daha sonra vw grubu araç çalışırken geri vitese enerji olarak tam 12v değilde 11v felan veriyormuş forumlarda okuduğuma göre yanlış bilgi olabilir.Cozum ise röle bağlantısı.Role taktığınızda herşey normale dönüyor.PSX_20190131_161857.jpg
IMG-20190131-WA0069.jpgPSX_20190131_163040.jpg

30 numara = 12V enerji ben cakmaklik sigortasından aldim aliexpress te sigorta çoklayıcilar var onlardan kullandım.
87 numara = Kamera ve monitör + ucu
86 numara = Geri vites + ucu
85 numara = Şasi
Röle bağlantısını bu şekilde yaptım 3-4 aydır kullanıyorum sorun yok.Sizde benim monitörüm yerine dikiz aynası var.PSX_20190201_182819.jpgPSX_20190201_182850.jpg

Son düzenleme:
30 numara = 12V enerji ben cakmaklik sigortasından aldim aliexpress te sigorta çoklayıcilar var onlardan kullandım.
87 numara = Kamera ve monitör + ucu
86 numara = Geri vites + ucu
85 numara = Şasi
Röle bağlantısını bu şekilde yaptım 3-4 aydır kullanıyorum sorun yok.Sizde benim monitörüm yerine dikiz aynası var.Ekli dosyayı görüntüle 19228Ekli dosyayı görüntüle 19229
Berhan bey merhabalar.. aynı sorun bende de oluştu.. şuan yarım kontakta bıle goruntu yok maalesef
şu role baglantısında yazdıgınız numaraları her hangi bir ayağa baglamamız yeterli olucakmıdır?
imkanınız varsa detaylı resım paylaşmanız mumkun mu?

Berhan bey merhabalar.. aynı sorun bende de oluştu.. şuan yarım kontakta bıle goruntu yok maalesef
şu role baglantısında yazdıgınız numaraları her hangi bir ayağa baglamamız yeterli olucakmıdır?
imkanınız varsa detaylı resım paylaşmanız mumkun mu?
Herhangi bir ayağa bağlamamız yeterli olucakmidir derken neyi kastettiginizi anlamadim?Bizim gibi harici bi ekran ile mi kullanıyorsunuz yoksa aracın teybindemi.Goruntu önceden normal şuan sorun var ise kameraniz veya görüntü kablonuzda sorun olabilir.Kamerayi söküp evde televizyona bağlayarak test edebilirsiniz.

Herhangi bir ayağa bağlamamız yeterli olucakmidir derken neyi kastettiginizi anlamadim?Bizim gibi harici bi ekran ile mi kullanıyorsunuz yoksa aracın teybindemi.Goruntu önceden normal şuan sorun var ise kameraniz veya görüntü kablonuzda sorun olabilir.Kamerayi söküp evde televizyona bağlayarak test edebilirsiniz.
yani rölede 5 ayak varya. siz numara vermişsiniz 30 numara 12V 87 kamera + uc 86 gerivites + uc 85 şasi demişsiniz. bu verdıgınız numaraları nasıl nereden bağlantılamamız gerekıcek onu sordum.
Double ekran var bende orada kullanıyorum kamerayı.
dedıgınızı yapmıştım. bende kamera bozuldu dıye tvde denedim ama kablo ve kamera sağlam.
Kondansator + direnç + diyot bağlantısınıda denedım ama yıne sonuc alamadım.

sımdı bırde role takıp deneme yapmak istiyorum.

@Berhan_ numaralar bu rolede yazıyormuş şimdi fark ettim.. dedıgın kablo uclarını bu numaralara uygularsam umarım sorun cozulur..

Ekli dosyalar

• ROLE.jpg
    ROLE.jpg
    21.1 KB · Görüntüleme: 24
Geri
Üst Alt