Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geniş Yelpaze :) Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ya ben örnek olsun diye verdim ama araştırırsan bulursun kayseride de vardı bir kaç tane 1.4 tdi lar aşırı sesli çalışıyor + dizel fiyatı benzine cok yaklastı birde fabia nın dış görünüşü hiç içime sinmiyor.
Doğru, 45 litrelik depo benzinle 220 TL, dizelle 200 TL ama 1.4 araçların benzinlisi 600 km, dizeli 850 km yapıyor 1 depoyla... Artı dizelin torku 1750 d/d gibi devreye giriyor, sen benzinlide 4400 d/d'yı göreceksin, ki o zaman da benzine elveda diyeceksin. Yanılıyor muyum? Benzinli alınca LPG de şart hale geliyor...

Emre kardeşim... bildiğim kadarıyla Leon Kayseride de yaygın... Çok rahat kafana uyan temiz bir Leon bulabilirsin... bence LEON al...

Emre kardeşim... bildiğim kadarıyla Leon Kayseride de yaygın... Çok rahat kafana uyan temiz bir Leon bulabilirsin... bence LEON al...

Alper abim tavsiyen için teşekkür ediyorum lakin Kayseri'de Leon'lar ve Vtec2'ler bir çok al-sat'çının ekmek kapısı, bize düzgün araç bırakmazlar... Şu an malum sitede bakın, en ucuz leon 2001 signo siyah komple boyalı (nedense vernik atmasındanmışşş) 16.750 TL... El-insaf!

Doğru, 45 litrelik depo benzinle 220 TL, dizelle 200 TL ama 1.4 araçların benzinlisi 600 km, dizeli 850 km yapıyor 1 depoyla... Artı dizelin torku 1750 d/d gibi devreye giriyor, sen benzinlide 4400 d/d'yı göreceksin, ki o zaman da benzine elveda diyeceksin. Yanılıyor muyum? Benzinli alınca LPG de şart hale geliyor...

Yakıt olayına yabancıyım ne desem yalan olur bende bundan önce getz vardı 175 tl mazor alıyordu mazot 4.2 tl iken şehir içi 600 km gidiyordu ( 45 lt depo galiba - getzin çok yakan disel versiyonuydu ) yine abimde toledo vardı 105 lik galiba 100 tl ye tüpü doluyordu tüp 2.20 iken 450 km felan gidiyordu. böyle bakınca lpg daha mantıklı diye düşündüm açıkcası.

ben fıstanın makyajlısını kullandımkmye takılma derım kmsı yuksekte olsa duzgun bakılmıssakı bunu her sekılde arabadan anlayabılrsın gozun kapalı alabılrsın senı uzmez bıraz arabadan bahsedeyım b sınıfı bır arac oldugu ıcın fazlasıyla grultu var takur tukur sesı hıc bıtmıyor ayrıca benım gordugum kronık sorunlarından bırsı farları cok cabuk sararıyor dısı matlasıyor onun dısında yakıt konusunda cok cımrı bır arac ve gercekten cımrı bence alınabılır skodamı omu dersen kesınlıkle fıesta derım lınktekı aracta baya bır temız duruyor

Yakıt olayına yabancıyım ne desem yalan olur bende bundan önce getz vardı 175 tl mazor alıyordu mazot 4.2 tl iken şehir içi 600 km gidiyordu ( 45 lt depo galiba - getzin çok yakan disel versiyonuydu ) yine abimde toledo vardı 105 lik galiba 100 tl ye tüpü doluyordu tüp 2.20 iken 450 km felan gidiyordu. böyle bakınca lpg daha mantıklı diye düşündüm açıkcası.

Sen şuna bi bak hocam, beni aşar da sen alabilirsin belki...

Seat Ibiza 1.4 Signo 2004 Model 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Bordo renk - 138663391

Sevgili SCW ailesi;
İlk mesajımda bahsettiğim 2004 Fabia TDI ile flört aşamasındayım. Sahibi çok samimi biri, açık açık neyi var neyi yok yazıyor, yaklaşık 20 adet de fotoğraf yolladı bana. Araç siyah renk, sağ arka kapıda çizik var (göze batacak kadar büyük) ve bence sağ taraf temizlik boyası istiyor. Kendisi aracının tek eksiğinin lastik olduğunu belirtiyor. Motor çok düzgün diyor, videolar çekmiş yükleyecek idi ben biraz soğuk yazı yazınca ne yaptı bilmiyorum. Değişeni yok, boya sadece tamponda diyor... Aracın yanlarını dıştan boyatsam (temizlik boyası) ne kadar tutar? 400-450 TL gibi lastik tutacak. Kendisi olacak en son fiyatın 15.500 TL diyor. Bana fiyatı normal geldi siz ne dersiniz?

Km konusunda ise yılda 20.000 km yapıyor ortalama, bence de normal... Tabi bi de şu durum var, piyasada onlarca fiesta şirket(filo) araçlığından 400.000 km'de emekli olup 120-160 bin km arası gibi fiyatlarda piyasa fiyatlarına alıcı beklemekte...

Onun dışında aracın direksiyonu çok yıpranmış halde. Ne yapmalı? Kauçuk direksiyon, kaplama olabilir aslında. Yoksa değişmeli mi?

Acilinden tavsiyelerinizi bekliyorum...

Skoda Fabia 1.4 TDI Classic 2004 Model 16.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 127250551

Emre kardeşim ben kafanı çok karıştırmak istemem ancak arabanın ilk ilan tarihi yanlış görmedim ve yanlış yorumlamadımsa 4 Haziran 2013. Yani 4 aydan beri araba ilanda. Ve arabanın bu zaman zarfında satılmamasının nedeni düz mantıkla bakıcak olursak km'sinin dizel araç için yüksek olması.
Yarın öbür gün satılığa koyduğunda sende bu kadar zaman zarfı beklemeyi göze alıyorsan zaten araba içine sinmiş gibi geldi. Sonuçta 15.500 lira az bir para değil. Hayırlısı olsun.

Emre kardeşim ben kafanı çok karıştırmak istemem ancak arabanın ilk ilan tarihi yanlış görmedim ve yanlış yorumlamadımsa 4 Haziran 2013. Yani 4 aydan beri araba ilanda. Ve arabanın bu zaman zarfında satılmamasının nedeni düz mantıkla bakıcak olursak km'sinin dizel araç için yüksek olması.
Yarın öbür gün satılığa koyduğunda sende bu kadar zaman zarfı beklemeyi göze alıyorsan zaten araba içine sinmiş gibi geldi. Sonuçta 15.500 lira az bir para değil. Hayırlısı olsun.

Bora abi, ilan süresi konusunda hak veriyorum size. Lakin ya ben yanlış yerde araba arıyorum, ya da sizin dediğiniz fiyatlara (genelleme yapıyorum abi şahsına alınma) araba yok piyasada... Adam 2001 İbiza'ya 15-16 istiyor. Bunu gören 2004-2005 sahipleri de doğal olarak 17-18'den açıyor ağzını... Zaten o paralara 2000-2001 temiz Leon Toledo bulmak mümkün görünmüyor. Siz ne önerirsiniz? Denizli'de 2004 ibiza 1.4 101 signo sunroof'lu var. O da 160.000 km'de. Sahibi 17500'e indi.

fabi veya ibizada karar ver gerisine bakma

Geri
Üst Alt