Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geniş Yelpaze :) Tavsiyelerinizi bekliyorum.

yukcell88

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kendim binebileceğim, temiz bir araç arıyorum. Max bütçem 17.000 TL. Alttaki ilanlar hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Bir kaç araba yazayım size...

Adana Seyhan: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...37859301/detay

Bel altı boyalı diyor, tavanda boya yoksa, değişeni vs çok ya da önemli değil ise alır binerim. Tabi motoru düzgün olmalı.

İstanbul Küçükçekmece: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...27250551/detay

Çok da içime sinmiyor, çünkü 180.000 km'ye gelmiş bi araç ama sahibi arabadan anlıyor gibi geldi bana. Fiyatı da makul... Neden olmasın? Alırken ucuza alıp satarken de ucuza veririm diye düşünüyorum, siz ne dersiniz? Yine motor mühim...

Bu şahsa yazdığım şu mesaja karşılık:
"Aracınız hakkında daha detaylı bilgi alabilir miyim? Boya kısmında sadece tampon işaretlemişsiniz, başka bir şey yok mu?

Kronik direksiyon sıkıntısı hakkında bir durum mevcut mu? Aracın direksiyon, sürücü koltuğu, pedallar gibi detayların fotoğrafını rica edebilir miyim?

Bakımları nerede yaptırdınız? 180.000 bakımı yapıldı mı araca? Turbo bakımı vs ne zaman yapıldı, triger değişimi ne zaman yapıldı? Açıkçası km beni korkutmakta, ama iyi bakıldıysa sorun çıkmayacaktır. Fakat bu kadar yoldan boş yere gelmek istemiyorum, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim."

Şu cevabı aldım:
"kronik direksiyon soyulmaları var. bundan kaçamazsınız zaten. bu sıkıntısı olmasa bile başlayacaktır illaki. aracım 2004 model. ben aralık 2011 de 123.000 de aldım. motoru turbosu çekişi performansı bakımından hiç sıkıntı yaşamadım. bakımlarını 4 ay önce kuzenime yaptırdım. kendisinin özel servisi var. ancak her parçayı o iyi bildiği ustaya yaptırdı. triger değişimini 140.000 de yapıldı. Zaten zincir var bunlarda. aracı almak için çok insan geldi ve tek korktukları şey sizinde söylediğiniz gibi km si. bu beni korkutmuyor. çünkü aracı kullanan benim ve herşeyini biliyorum. aracı almak maksatlı 3 kişi Skoda Yetkili servisine 380tl ödeyerek aracın durumunu çıkarttı. turbo ölçümleri yakıt emisyonları kaza durumları vs.. hiçbirşey çıkmadı. sadece dediğim gibi kışın babam duramayarak öndeki araca dokundurdu. ve araç taksi olduğu için benim tampon sarı oldu. bu sebeble köşe tarafını boyattım. şasede kaportada değişen başka hiçbirşeyi yok. ancak dediğim gibi araç İstanbul şartlarında sokakta kapı önünde park ediliyor ve bu sebeple çok ince kaporta hastası iseniz boşuna yorulmayın. ben kasıtlı olarak çizik kısımlarını yaptırmıyorum. boya değmemiş arabayı boyatmak istemiyorum. zaten km yüksek bide boyalı diye laf anlatamam kimseye. arabanın lastik sıkıntısı dışında bence hiç bir sıkıntısı yok. zaten uzun süre binmek için bukadar masrafı yaptım. şimdi evlilik çıktı ve ev almak istiyorum. bu sebeple satmaya karar verdim. aracımdan son derece memnunum. hiçbir şikayetim yok. bana mail adresi verirseniz hafta içerisinde detaylı fotoğraf göndermeye çalışırım. gelip gelmemek size kalır."

Böyle bir mesaj daha attım;

"İlginize teşekkür ederim, anladığım kadarıyla dürüst bir satıcısınız. Düğün yaptınız, geçmiş olsun. Ben de yaptım 1 Eylül'de, ev mevzusu bende de oldu, ibizam vardı satmak zorunda kaldım düğün için. Ama şimdi binebileceğim, cazip bi araç almak istiyorum kısmetse. Sonuçta ev kredisi ödüyorum, maliyeti az olan, masrafsız bi araç almam gerek...

Mail adresim emryksl@gmail.com, detaylı fotoları bekliyorum.

Sizden bir ricam daha olacak, o ekspertiz raporlarından biri sizde mevcutsa (fotokopi vs) okunaklı bir şekilde bana fotoğrafını veya taranmış halini yollayabilir misiniz?

Dip Not: Kronik direksiyon sorunundan kastım direksiyon kutusu / pompası idi, bahsetmediğinize göre sıkıntı olmadığını anlamaktayım.

Son bir detay, aracı aldığınızda ekspertiz yaptırmış mıydınız? Yani aracın 123.000'de olduğundan emin miydiniz

Tekrar teşekkür ederim,

Hayırlı satışlar."

Arada bi set sattığını farkedip onu da sordum.

Gelen cevap:

"sattığım tesisatı aracıma hiç takmadım. taktığım şeyler double teyip ile mid takımları. teyibimi çıkarttım. orijinal teyip takılı. ancak aracın sadece ön kapılarında hoparlör bulunduğundan ve bu hoparlörlerde yırtılmış ve patlamış olduğundan mid takımlarımı takmak zorunda kaldım. ön kapılarda ve arka pandizotta hoparlör bulunmaktadır. ancak çirkin bir görüntü yoktur. malum dediğim gibi aracı sokakta bıraktığım için görselliği pek önplana çıkaramam. arka pandizotta dediğim gibi 2 adet 16cm mid takımı bulunmaktadır. orijinal pandizota hoparlör takılmıştır. ben elektronik teknikeriyim. skoda aracını bilirmisiniz bilmiyorum ama iç aydınlatma komple yeşil yanar. ben bu renk temasını kendim değiştirdim. çok farklı dikkat çekici spor bi görünüme sahip oldu. göndereceğim fotoğraflarda görürsünüz zaten. aracın direksiyon kutusu için hiçbir sıkıntım yok. bunlar servo direksiyon zaten. yağ pompası gibi bir problem söz konusu yoktur. direksiyon yağ pompalılara göre çok hafiftir ve aynı şekilde pedallarda. abimde de cordoba var. 2007 model. o araç beni yoruyor. aynı motor aynı direksiyon sistemi olmasına rağmen kendi aracımın sürüş keyfi bana daha pamuksu geliyor. kendi yaptırdığım servis inceleme raporunu ben almadım. benim geçmişim rally e dayanıyor. ancak babamın korkusu yüzünden bırakmak zorunda kaldım. bu sebeple araç için tamirci servis vs.. arkadaşlarım ve tanıdıklarım çok. ben aracımı kuzenim aracılığı ile skoda servisinde ücretsiz yaptırdım. bu sebeple raporlarını almadım. ancak emin olmasam zaten bende almazdım. diğer arkadaşlarının kinide isteyemem çünkü bu bana yakışmaz. aracı almama sebepleri aracı beğenmediklerinden dolayı değildi çünkü. biri kaza geçirdi. diğeri kredi alamadı. diğeri ise ailesi ile ortak sıfır araç aldı. bu sebeple benim aracım bana kaldı. dediğim gibi benim hiçbir şikayetim yada rahatsızlığım olmadığı için benim için problem değil. aracın tek ihtiyacı olan 4 adet lastik. beni şu anda idare ediyor. bi problem yok hava koşullarından dolayı. ancak önümüz kış illaki problem yapacaktır. maliyetli tek masrafı budur. bunun dışında yakıtını koy emniyet kemerini bağla türkiyeyi gez. zaten senin yapabileceğin bi bakımı kalmadı aracın. hepsini ortalama 4 ay önce değiştirdim. hava filtresi yakıt filtresi yağ filtresi polen filtresi yeni değişti. bunlar benim anlatımımla olmaz ustam. ben sana fotoları yollayayım. beğenirsen arar konuşuruz. kafana yatarsa gelirsin. istediğin servise gösterirsin. ben ve almak için gelen arkadaşların yaptırdığı incelemeler ile araçta bir kaza sorun sıkıntı olmadığı raporunu aldık ve birazda kendi bilgim ile aracım bu şekildedir. başka birşeyi çıkarsada hep birlikte öğrenmiş oluruz. ne diyeyim. ben aracı baştan aşağı değiştirecektim. LCD ekranlar mid takımları anfilerim baslarım herşeyim vardı. tam jantlar ve yay takımlarını alacak iken hayırlı bi işe kalkıştık. bu sebeple hem tesisatımı hemde aracı satmak istedim. eşim olacak kişi manuel olduğu için kullanamıyor. yoksa o açık kalan parayı bi şekilde hallederdim. ama İstanbul şartları işte. 5dk lik yolu yarım saate giremiyosun."

Benim kafama yattı gibi, ama aldığımda rektefiye isteyip istemeyeceğini ekspertiz yaptırarak %99 anlayabilir miyim? Bizim forumda 2006-2008 ibiza gibi araçlara 21-22 bin tl isteniyor, bunun bu kadar ucuz olması motorunun bitik olduğunu mu gösterir? Sizin tavsiyeniz nedir?
Böyle bi araç alacak olursam (1.4 TDI) nesi en mühimidir?

Antalya Muratpaşa: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...38333607/detay

Kafama en çok yatan araç bu eğer km doğru ise... Boyayı takmıyorum, ton farkı göze batmasın yeter... Özellikle bu araca bakabilecek biri benim için çok iyi olur...

Bu arkadaş ise, aracın tramerinde 4-5 bin tl hasar kaydı olduğunu, değişeni olmadığını, zor durumda olmasa satılacak araç olmadığını vb söyledi. Plakayı istememe rağmen ilk seferde yollamadı... Bekliyorum cevabını.

Isparta Uluborlu: http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...k-sahibi-kazasiz-degisen-yok-138639853/detay/

Bir de bu var, temiz duruyor ama Isparta'da...ASM olarak işaretlemiş, manuel... İbiza'dan sonra küçük şehirden araba almayacağım demiştim, Isparta'da Ford bayii olduğunu düşünüyorum, yanılıyor olabilir miyim? Because of this is Isparta :D

Bu sıralar kayınpederin ve eşimin de tavsiyeleri ile dizel araçlara bakıyorum. Fiesta, Era, Corsa vs. dizel araçlara da bakıyorum. Ama bu 3 aracın da sahipleri araçlarına epey yüksek değer biçiyor hala nedense... Kısmet.

Öncelikle hakkında hayırlısı olsun kardeşim. Bu gösterdiğin linklerden (illaki bu linkteki demiyorum) ziyade marka/model olarak en iyi seçim ibiza olacak gibime geliyor. Ford fiestayı kullanmış biri olarak aracın ruhunu çok iyi bilirim. Fiesta dağ keçisi gibi bir motora sahiptir. Çoğu arabanın bayıldığı yerde bu hiç kasılmadan çıkar. Kaputun üstündeki duratork yazısı hakkını fazlasıyla veriyor fakat kemikli arabadır. Yani biraz serttir. Özellikle 15" ince yanak lastik kullanmadan önce en az iki kere düşünmen lazım. Onun dışında 14" lastikle konfor konusunda seni hiç üzmez. Bagaj küçüktür, arka koltuk yeni fiestadan daha ferahtır (Bana göre). Yakıtı gayet ekonomiktir. Kronik arızası olarak servisin söylediği motor ve şanzuman takozlarıdır. Belirli zamanlarda değişmesi gerekiyormuş. Güzel bir ses yalıtımı ile çok sevimli ve konforlu aile arabası olarak kullanılabilir. Bu aracı kullanmış, satmış biri olarak söylüyorum ki; yolda temizini gördüğümde tekrar dönüp bir kez daha bakarım. Gerçekten çok güzel bir kasaya sahip (2005-2009 model arası)

Fabia ve ibizayı hiç kullanmadım açıkca söylemek gerekirse fakat her ne kadar ikisi de tdi motor olsa bile fabianın çek, ibizanın ispanya fabrikasındaki standartlarında yapıldığı yıllara dayanarak konuşursak tercihim ibiza olur. Görüntü olarak daha ağır basıyor. Özellikle şu eski kasa ibiza ve leonların ön hatları ve farları benim çok hoşuma gidiyor. Kapı kollarına falan baktığımız da bile orda bir tık sanki ibiza önde gibi. Alman ruhunu yansıtıyor.

İnşallah gönlündeki aslana en kısa zamanda sahip olursun.

Öncelikle hakkında hayırlısı olsun kardeşim. Bu gösterdiğin linklerden (illaki bu linkteki demiyorum) ziyade marka/model olarak en iyi seçim ibiza olacak gibime geliyor. Ford fiestayı kullanmış biri olarak aracın ruhunu çok iyi bilirim. Fiesta dağ keçisi gibi bir motora sahiptir. Çoğu arabanın bayıldığı yerde bu hiç kasılmadan çıkar. Kaputun üstündeki duratork yazısı hakkını fazlasıyla veriyor fakat kemikli arabadır. Yani biraz serttir. Özellikle 15" ince yanak lastik kullanmadan önce en az iki kere düşünmen lazım. Onun dışında 14" lastikle konfor konusunda seni hiç üzmez. Bagaj küçüktür, arka koltuk yeni fiestadan daha ferahtır (Bana göre). Yakıtı gayet ekonomiktir. Kronik arızası olarak servisin söylediği motor ve şanzuman takozlarıdır. Belirli zamanlarda değişmesi gerekiyormuş. Güzel bir ses yalıtımı ile çok sevimli ve konforlu aile arabası olarak kullanılabilir. Bu aracı kullanmış, satmış biri olarak söylüyorum ki; yolda temizini gördüğümde tekrar dönüp bir kez daha bakarım. Gerçekten çok güzel bir kasaya sahip (2005-2009 model arası)

Fabia ve ibizayı hiç kullanmadım açıkca söylemek gerekirse fakat her ne kadar ikisi de tdi motor olsa bile fabianın çek, ibizanın ispanya fabrikasındaki standartlarında yapıldığı yıllara dayanarak konuşursak tercihim ibiza olur. Görüntü olarak daha ağır basıyor. Özellikle şu eski kasa ibiza ve leonların ön hatları ve farları benim çok hoşuma gidiyor. Kapı kollarına falan baktığımız da bile orda bir tık sanki ibiza önde gibi. Alman ruhunu yansıtıyor.

İnşallah gönlündeki aslana en kısa zamanda sahip olursun.

Allah razı olsun Ziya abi. Fiesta'ya da niyeyse pek güvenemiyorum ne yalan söyleyeyim... Bir de 1-2 yıl gibi binecek olunca acaba dizel almasam mı diyorum. Daha doğrusu ufak araç olursa ibiza-fabia-fiesta gibi, 1-2 yıldan fazla biner miyim Allah bilir... Tabi ki kısmet... Serkan abimle konuştum 15-20 dk önce. Kendisi 8v veya 16v Leon bul temiz, al diyor. Sizin de aklınızda olsun, 17.000 TL'ye kadar alabileceğim km'si 150-160 bandını aşmamış temiz leon toledo uyar bana...

Fabia'nın iç malzeme yapısı ibiza'ya göre daha tok malzemeden yapılma, yani yüzey pürüzlülüğü olarak. Onun dışında görüntü farkı var. Bana göre pek de sorun değil, siyah olan fabia 1 parça (tampon parça sayılırsa) boyalı. Ama Serkan abim kendi arabasını örnek vererek 183000 km çok diyor.

Fabia-İbiza arasında ciddi fiyat farkı mevcut ama Ziya abi, öyle bi durum da var...

bende araç bakıyorum yeni dizel aracımı sattım ama dizele bulaşmıyacağım bir daha bence lpg ye bak ben şahsen ibizanın signo+100 hp sini düşünüyorum hem donanım olarak üst seviye hemde 100 hp hem kasası rakitleri arasında 1 değil 2 adım önde.

bende araç bakıyorum yeni dizel aracımı sattım ama dizele bulaşmıyacağım bir daha bence lpg ye bak ben şahsen ibizanın signo+100 hp sini düşünüyorum hem donanım olarak üst seviye hemde 100 hp hem kasası rakitleri arasında 1 değil 2 adım önde.

Temizi var mı? Ben bulamıyorum :( Bende mi bi terslik var anlamıyorum ki :(

evet temiz çok az ama 18000 bandında bulabilirsin temizini bende arıyorum şuan :)

:D Etme gurbanın olam biri Ağrı'da biri Batman'dai nasıl güvenip gideyim oralara? Yolları belli, yakıtı belli... Servis var mı orada? İStanbul'daki neyse, sunroof'da var. Ama o da 180.000'de.. 2 sene binsem 210 olur... Hem de 75'lik... :( :( :( Ben mi çok takıntılıyım :( 2004 dizel fabia yerine 2004 75'lik ibiza almak... Aynı km'de...Hem de daha pahalıya... Offfffffffffffffffff...

Ya ben örnek olsun diye verdim ama araştırırsan bulursun kayseride de vardı bir kaç tane 1.4 tdi lar aşırı sesli çalışıyor + dizel fiyatı benzine cok yaklastı birde fabia nın dış görünüşü hiç içime sinmiyor.

Geri
Üst Alt