Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

General Mobile Discovery

Güle güle kullanın. Bir S3 veya bir S4 alıp 2 sene kullanıp satmaya kalksanız zaten 700 TL gibi bir zararınız olur. Ki bence de S3'ten geri kalır yanı yok. Garanti konusuna gelince, DH'de ilk alanlar bayağı sıkıntı çekmiş, hatalı telefonları yazılımlayıp "yaptık" demişler lakin son zamanlarda buna benzer yorum pek yok. Zaten kanuni açıdan 2 yıl garanti vermek ZORUNDA firmalar. Üstelik TR firması, muhattap bulmamak olanaksız. Hani yeni bir firma da değil...

Tekrar güle güle kullanın diyorum. 2 yılın sonunda belki siz de benim düşündüğümü düşünürsünüz. 2010'da aldığım 3GS 32 gb'ımı satmayı istemiyorum ben, çünkü satsam 300-400 TL gibi komik rakamlar teklif ediyorlar. Allah aşkına bir iphone (2 veya 3 bile değil) 300 TL ye satılır mı yahu?! En kötü ipod olarak, navigasyon olarak veya tetris olarak kullanırım :D Siz de 2 yıl sonra bu telefonu satmaz (zaten samsung alsam 700 TL zarar ederdim diyerek) bi kenarda tutmak istersiniz :)

Diğer telefonlar bence gereğinden pahalı. He bu telefonu övmek niyetim değil sonuçta babamın oğulları değiller zaten alırkende GM olduğu için birçok defa düşündüm. Ancak adamlar 1.2 işlemcili 8 mp'lik ve gayet akıcı bir telefonun 600-700'e (hatta internet sitelerinde daha ucuz) satılabileceğini gösterdi. Ve şu anda GM discoveriye insanlar tarafından rağbet cok buyuk. Telefon daha yeni cıkmasına ragmen 2 kere guncelleme yasadı bu da telefonu GM tarafından yabana atılmadığını gösterir. Garanti konusuna da gelirsek Telpa garantili bir telefon. Gerçi iş garantiye kalınca çoğu firma kullanıcıyı hatalı bulmaya calısıyor orası ayrı ve bunu arabalarımızın garantısi işlemlerinden de bılıyoruz.
Umarım bu telefon biraz daha tutulur ve piyasayı sallarda diger markalarda bu butce ve bu akıcılıkta telefonlar cıkartır.

hocam diğer markalar zaten gayet makul fiyatlara çıkarıyorlar telefonlarını, problem ülkede markada değil, iphone 4s burada 2300 TL iken ben ABD'den 980 TL'ye NY Apple storedan almıştım, şimdi fiyat mantıklı mı? son derece mantıklı, burada niye bu kadar pahalı (herşey gibi) oturup onu düşünmek lazım

Sadece vergi falan değil konu, markaların da distribütörlere yüksek fiyattan vermesi, distribütörlerin yüksek kar marjı koymaları, bayilerin de yüksek kar marjı koymaları vs vs vs liste uzun yani fiyatların yüksek olmasında sebep olarak, suç tüketicide, bu fiyatları göre göre herşeyi tüketmeye devam ediyoruz kıtlıktan çıkmış gibi, satan tabii ki pahalıya satar böyle ortamda

hayirli ugurlu olsun bora hocam. Bende bu aralar bi akıllı telefon arayışı içerisindeyim. 2-3 haftadır discovery i araştırıyorum. Bayramda üniversite arkadaşım ile görüşmüştüm o almış kullanıyor şimdilik çok memnun olduğunu söyledi. Tek sıkıntısının memory olduğunu belirtti o alırken 16 gb discovery yokmuş. Bende bu cihazı uzun uzun araştırdım. Telefonun bir kaç eksi yönü var onun haricinde bu fiyata zaten başka bir telefon almak akıl karı değil. Bi kere ekran boyutu ve canlılığı çok güzel. Kamerasıda çok iyi değil ama iyi, işlemci güçlü. Anladığım kadarı ile telefonun sıkıntısı sesinin ve titreşiminin az olması ve wi-fi sinin biraz zayif olması. Wi-fi deneme şansım olmadı fakat sesini ve titreşimini test etmiştim onlar gerçekten zayıf kalıyor. Ama dediğim gibi fiyatını göz önünde bulunduruncada bu eksiler görmezden gelinebilir.
Bende şuan karar veremedim daha hangi cihazı alayım diye. S3 mini, discovery ve sony xpreia L arasında gidip gidip geliyorum. Bu kararsızlık çok kötü birşey :) sen hele şu discovery biraz kullan bakalım iyi ve kötü yönlerini iyicene öğrendikten sonra burda forumda paylaşırsın ben biraz daha beklemedeyim bu aralar.

hayirli ugurlu olsun bora hocam. Bende bu aralar bi akıllı telefon arayışı içerisindeyim. 2-3 haftadır discovery i araştırıyorum. Bayramda üniversite arkadaşım ile görüşmüştüm o almış kullanıyor şimdilik çok memnun olduğunu söyledi. Tek sıkıntısının memory olduğunu belirtti o alırken 16 gb discovery yokmuş. Bende bu cihazı uzun uzun araştırdım. Telefonun bir kaç eksi yönü var onun haricinde bu fiyata zaten başka bir telefon almak akıl karı değil. Bi kere ekran boyutu ve canlılığı çok güzel. Kamerasıda çok iyi değil ama iyi, işlemci güçlü. Anladığım kadarı ile telefonun sıkıntısı sesinin ve titreşiminin az olması ve wi-fi sinin biraz zayif olması. Wi-fi deneme şansım olmadı fakat sesini ve titreşimini test etmiştim onlar gerçekten zayıf kalıyor. Ama dediğim gibi fiyatını göz önünde bulunduruncada bu eksiler görmezden gelinebilir.
Bende şuan karar veremedim daha hangi cihazı alayım diye. S3 mini, discovery ve sony xpreia L arasında gidip gidip geliyorum. Bu kararsızlık çok kötü birşey :) sen hele şu discovery biraz kullan bakalım iyi ve kötü yönlerini iyicene öğrendikten sonra burda forumda paylaşırsın ben biraz daha beklemedeyim bu aralar.

Wireless Çekimi İyi Eski S3 Kullanıcısıyım S3 Ün Bağlantı Kopardığı Yerde Kopma Sorunuyla Karşılaşmadım 2 Gündür.

Dış Kasa Kalitesi Biraz Kötü Düşürme Durumunda Kurtulma İhtimali Biraz Zor

Rom 4 ve 16 Gb Seçenekleri Var Benim Kullandıgım 4 Gb Pek Oyun Meraklısı Olmadığım İçin Sorun Olmuyor.

Kamerası Yeteri Kadar Net Ön Kamera Netliği Baya Hoşuma Gitti.Video Çekimlerinde Ses Kalitesi Gayet İyi.

Şarj Süresi 1.5 Gün Rahat Gidiyor Bende Aktif Olarak Facebook Ve Bir Kaç Program. ve Wireless Sürekli Açık.

Kendi Üzerinde 3-4 Tema Seçeneği Mevcut. Duvar Kağıtları Pek Hoşuma Gitmedi. Kilit Ekranı Duvar Kağıdı ve Menu Duvarı Saydamlaştırma var.

Kulaklıkla Sesi Gayet Tatmin Edici ama Hoparlörde Pek Yüksek Diyemem Ama Yetiyor.

Antutu Bechmark test Puanı 13679

Genel Donanım Özellikleri.

Os - 4.2.1
CPU Model -MTK MT6589T
GPU Renderer - PowerVR SGX544MP
Resolution - 720x1280
Rear Camera - 8.0 MP 3264x2448
Memory - 1008.3 MB
RAM - 971.6 MB
İnternal SD Card - 3071 MB
Front Facing Camera- 2.1 MP 1920x1088
2D Graphics - 720x1280
3D Graphics - 720x1280

Aklınızdaki Soruları Çözdüyse Ne Mutlu Bana :)

Telefon ile çektiğim birkaç resim. Benim aşırı bir beklentim olmadığımdan kamera kalitesi bana güzel geldi telefonun.

Bu biricik arabamın resmi :D
http://u1310.hizliresim.com/1g/t/twysr.jpg

Bu da evimin penceresinden köşk manzaras, o gun hava biraz kapaliydi.
http://o1310.hizliresim.com/1g/t/twz21.jpg

Bu da balık tutmayı severim, o esnada manzarayı çekeyim demiştim
http://s1310.hizliresim.com/1g/t/twz5z.jpg

Bu da balık tutarken akşam güneşi manzarası
http://t1310.hizliresim.com/1g/t/twz82.jpg

Resimler son derece guzel, daha ne olsun. Dün bende kafaya koyup en sonunda gittim aldım discovery'i simdilik cok hosuma gitti bakalim insallah ilerliyen zamanlarda bi sikinti cikarmaz ;)

Resimler son derece guzel, daha ne olsun. Dün bende kafaya koyup en sonunda gittim aldım discovery'i simdilik cok hosuma gitti bakalim insallah ilerliyen zamanlarda bi sikinti cikarmaz ;)
:D hadi hayırlı olsun :D sende geldin aramıza... Bir kaç ufak tefek sıkıntıları var ama ne yapaım dert etmıyorum simdilik

ufak tefek sıkıntılar her telefonda olur, problem değil, önemli olan baş ağrıtacak derecede problemler olmasın ;)

Geri
Üst Alt