Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Genel Koruma Ürünleri ile Alakalı Soru

Dra7m

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Forum da dahil olmak üzere birçok yerde boya koruma, şeffaf kaplama, cam filmi, seramik kaplama gibi farklı yöntemlerle alakalı bir sürü yorum okuyorum.
Yeni aldığım 0 Leon FR 2019 için özellikle çevremde seramik kaplama mutlaka yaptır diyen arkadaşlarım var.
Sorum şu şekilde: Herhangi bir kaplama yaptırdığımızda araca gelecek çizik, darbe vs gibi şeylere karşı önlem almış oluyoruz. Ama diyelim seramik kaplamamız var ve bir çizik yedik. Boyaya zarar vermeyen ama seramikte zarar veren bu olay sonrası aracımız halen çizik görünmüyor mu?
Diyelim aracı satacağım zaman ben biliyorum ki bu kaplamalardan dolayı boya zarar görmedi ama alıcı kaportada o çizikleri gördüğünde bunu umursar mı?
Aracı satarken seramiği kaldırayım orijinal boyalı hali ike satayım diyemeyeceğimize göre bu kaplama ve korumaların espirisini anlamakta güçlük çekiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Bir de boya koruma, şeffaf kaplama ve seramik arasındaki farkları net bir şekilde anlayabileceğim bir kaynak gösterebilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba,
Forum da dahil olmak üzere birçok yerde boya koruma, şeffaf kaplama, cam filmi, seramik kaplama gibi farklı yöntemlerle alakalı bir sürü yorum okuyorum.
Yeni aldığım 0 Leon FR 2019 için özellikle çevremde seramik kaplama mutlaka yaptır diyen arkadaşlarım var.
Sorum şu şekilde: Herhangi bir kaplama yaptırdığımızda araca gelecek çizik, darbe vs gibi şeylere karşı önlem almış oluyoruz. Ama diyelim seramik kaplamamız var ve bir çizik yedik. Boyaya zarar vermeyen ama seramikte zarar veren bu olay sonrası aracımız halen çizik görünmüyor mu?
Diyelim aracı satacağım zaman ben biliyorum ki bu kaplamalardan dolayı boya zarar görmedi ama alıcı kaportada o çizikleri gördüğünde bunu umursar mı?
Aracı satarken seramiği kaldırayım orijinal boyalı hali ike satayım diyemeyeceğimize göre bu kaplama ve korumaların espirisini anlamakta güçlük çekiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Bir de boya koruma, şeffaf kaplama ve seramik arasındaki farkları net bir şekilde anlayabileceğim bir kaynak gösterebilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba aracı korumak için iyi seramik ve kaplama öneririm fakat seramik sökülen birşey değildir zamanla dış Yikama ve dışarıda olan hava şartlarına bağlı olarak incelme zamanla yok oluyor
Ayrıca çizilmez diyenlere ben inanmıyorum kullandım ve çiziliyor

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Bende aracı aldığımda bayiden seramikliydi. 2 senelik araçtı ama çizikler vardı. Şu an 3 yıllık araç ama seramik kaldıgını düsünmüyorum. Kendime bosch polisaj makinası aldım ve yılda 1-2 bakım yapacağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İki gün önce sıfır aldığım Seat Ateca aracımı sabah saatlerinde; seramik kaplama ve taş vb şeylere karşı koruması için şeffaf kaplama yapılması için Würth merkezine bıraktım. Motor koruma da dahil 1800 gibi bir rakam ödeyeceğim. Sıfır araç olmasaydı böyle şeylere bende genelde para tuzağı gözüyle bakıyorum. Ama kısa süreliğine de olsa Van gibi bir yerde yaşayınca taş çarpması ve çizikler karşı önlem almak istedim. Akşam saatlerinde aracı teslim almaya gideceğim. Sonucu çok merak ediyorum

Seramik çiziklerden çok asit, kuş pisliği v.b. etkenlere karşı koruma sağlar, hareler gene oluşur, aradaki fark bu yüzeysel çiziklerin vernikten önce seramik kaplama üzerinde oluşmasıdır. Zamanla etkisini kaybeden bir üründür. 2-3 ayda bir hızlı cila uygulamasıyla aracın parlaklığını daha uzun süre koruması sağlanabilir. Benim de araçta bayide yapılmıştı, 2 hafta boyunca kuş pisliği kaputta durdu, araç temizlendiğinde orası çok kötü duruyordu, ben de haliyle bildiğim küfürleri sırasıyla sayıyordum araca baktıkça, 2 gün içinde seramik kaplama yanık izlerini kustu ve kaput normale döndü. Kaplama olmasaydı boyaya zarar gelir miydi bilmiyorum ama en azından bununla gelmedi.

Ayrıca seramik yapılmış araçlarda boya koruma vb işlemler de sıkıntılı oluyor. Pasta yaptırırsanız seramik kaplama da iyice inceliyor vs. Aldığımda araçta olmasa yaptırmazdım ama istediğim renk/donanım kombinasyonunda tek araçtı, mecburen almış olduk :)

Geri
Üst Alt