Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gene Fitil yalnız KAPUTA

Motor Sesi Duymaz oldum resmen, hafta sonu Sanada yapalım..
Fitilciye babayı bir götürteyim takıcam fitili bakalım motordan ses gelicekmi motoruda bayağı bir bağırttırıcam babama devir nereye kadar gelebilirse oraya kadar getirtiriz bakalım sesine.

Selçuk görünce cvp verecektir ama şöyle söyliyeyim aklimiza ilk geldiğinde kapidaki fitilleri söktük taktik birebir ayni uzunlukta tam uymuştu sonrasinda selcuk tekrar ince ayar cektimi bilmiyorum kardesim

O kapı fitillerini aldım taktım ben sıkıntı çıkmadı. Fazlalıklarını kestim sadece.

Tatlı Sohbetler Arkadaşlar..

Malumunuz dün yaptığım ayna kaplamalarım soğuğu yiyince hafiften kabardı.. buna dayanarak atacağını tahmin edip doğruca mustafa ustanın yanına vardım.. bana güzel işçiliği olan bir PianoBlackçi bulsun diye sağolsun İLHAN ustaya yönlendirdi Ayna kapaklarımı ve Cam çıtalarımı PianoBlack Boyatmaya karar verdim fakat havalar soğuk olduğundan önümüzdeki günlere ertelendi... derken fitilcinin yanından geçiyordum birden durdum göürnce hocam hoş geldin çay söyliyeyim, senin siparişlerden başımı kaşıyamıyorum dedi derken daha önce @leo54 ile tartıştığımız bir durum vardı bu fitillerden kaput yan kenar altına uygulasak nasıl olur diye bir deneyelim dedik sonuç şu oldu...

yalıtım konusuna katkısı hiç yok diyemem fakat kaputa dokunduğunuzda çıkan ses bile değişti toklaştı ayrıca araç içine gelen seste de azalma var :eek:key:

28k61e0.jpg

2elcuaw.jpg

301j9jc.jpg

ldruv.jpg

4q0rrs.jpg

güzel bişey ses açısındanda acaba motorun hava almasına engel bişeymi yani zarar verme ihtimali varmı?

Selçuk görünce cvp verecektir ama şöyle söyliyeyim aklimiza ilk geldiğinde kapidaki fitilleri söktük taktik birebir ayni uzunlukta tam uymuştu sonrasinda selcuk tekrar ince ayar cektimi bilmiyorum kardesim

Burak bi beş santim daha uzun yaptık tam oturdu 75cm oldu yani gene fitilcide biliyor bunu :eek:key:

[MENTION=25673]Şef[/MENTION]

O kapı fitillerini aldım taktım ben sıkıntı çıkmadı. Fazlalıklarını kestim sadece.

Kapı Fitilleri hakikaten çojk işe yaradı bunlarda bence en az onlar kadar faydalı oldu ön taraftan gelen seslerde ve iki çamurlukla kaput artık bir bütünmüş gibi tok bir his veriyor :eek:key:

bi de şu kaput amortisörlü oldu mu tamamdır, maaşallah, Allah nazarlardan saklasın, kaza bela vermesin inşallah...

Kaput amortisörü zor bizim araçta zira çift taraflı açılma eğrisi var kapının tek menteşeli değil ama aynı şey bagaj kapısında uygulandığında kendiliğinden otomatik açılan bagaj oluyor da onun parçaların ı bulamadık daha türkiyede :eek:key:

Abi cam açıkken rolantide bi tırlama sesi duyarsınya TSI da bunda o sesi duya bilmen için ön tarafının duvara karşı vermen lazım ki yankı yapsın .. herşeyden öte kaputun kapanma sesi bile değişti takıırt diye kapanan kaput tok diye tek seferde ve tok bir sesle kapanıyor :eek:key:

Fitilciyle kanki olacağız yakında. :D Neyse du bakalım olmadı ilerleyen zamanlarda alırım bir çift. Sen bilgiyi verdin di mi fitilciye. "Bizim ekip seni arayıp sipariş verebilir" diye ? :)

Selçuk beni kapı ve kaput fitillerini ayarlarmısın sana zahmet yolun düştüğünde , Nisan ayı içerisinde görüşebiliriz bu arada:eek:

fitilli leonlar sizi

şaka bir tarafa güzel fikirler tebrikler

Geri
Üst Alt