Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gaza geçerken stop etme ve titreme sorunu

çalıştırır çalıştırmaz rolenti oynuyorsa ve kendi kendine yukarıya doğru devir yükseliyorsa sanırım sizin bogaz kelebeğinde sorun var. Temizlemek yetmeyebilir. Lpg sistemi ile bir alakası şuan için bir bağlantısı yok. anacak sorunun başlangıcını lpg ayarları yapmış olabilir ama şu saatten sonra lpg den çıkmış olay. kelebek değişimi denyebilirseniz serviste tanıdık bir usta bulup denemek için yaparsa bunu size çok yol gösterici olacaktır.

Birde manifolt ısı müşürüne baktırın. manifoltun ısısını ölcemiyorsa müşür rolantiye etken oluyor. Hatta aracın yakıtına bile fazlasıyla etken oluyor.

Biraz geç gördüm mesajını konuyu açmıştım.

Teşekkür ederim kardeş not alıyorum bunları.Yakıt harcamasına gelince geçenki soğuk havalarda 20 Tl gaz ile 62 km gidebildim ki aracı hor kullanan araca yüklenen biri de değilim.Servisten tanıdık bir usta bulmak en doğrusu ancak biraz zor gibi..

Biraz geç oldu sanırım yeni konu açmıştım..

Konu burdan devam etse bir sakıncası yoktur sanırım. Bir başlık altında cevaplar ve mesajlar toplanırsa ilerde böyle bir durumu yaşan arkadaş bilgi sahibi olabilmesi için her iki konuya bakması gekmesin die düşünüyorum.

Benim zise tavsiyem. Lpg ustanıza gidin arcı lpg sistminden ayırın. Lpg nin elektrik tesisatı ile alakalı ne varsa ayırsın. Benzinli hale geri çevirin. (Bogaz kelebeginin yanına delinen vakum hortumunuda sökse iyi olur) serviste lpg den dememesi için. Bu şartlar altında da devam ediyorsa ki anlatımınıza göre devam edecek, servise gidin. Bu sorunu ilk olarak bogaz kelebeği denyerek çözebilirsiniz. benim anlatımlara dayanarak bakılacak olursa tahminim bogaz kelebegi arızalı aracınızın. Servisten değişim olduktan sonra da sorun düzeldiyse 1-2 hafta aracı benzinde kullanın ki kesin oldu notunu vermeniz acısından. Herşey normalleşirse lpg yi tekrar faliyet gecirtin fakat enjektör ayarları ve kalibrasyon ayarlarını yeniletin.

Sanırım sorun boğaz kelebeğinde çünkü daha önce bir tamir görmüş.Boğaz kelebeğini temizleyen usta tamir görmüş demişti.maddi imkanım şu an için kısıtlı olduğundan değişime gidemedim.Pazartesi günü orijinal buji kabloları takıldıktan sonra lgp ayarı yapılacak eğer sorun düzelmezse servise gideceğim.Dediğinz gibi manifolta baktırıp manifolt ısı müşürünü kontrol ettireceğim.

kardeşim sen uyarsa bi cumartesi öğleden sonra körfeze gel senin aracına bi baktıralım... geleceğn günden 1 gün önce bana özelden yaz tel. numaramı vereyim.kelebekse bile bişeyler ayarlarız...

Eyvallah kardeş.Bu hafta buji kablo ve takımları tamamen değiştikten sonra lpg ayarı yapılacak.Hades kardeşin de dediği gibi manifolta ve ısı müşürüne baktıracağım.Sorun halledilemezse körfeze uğrarım ne de olsa komşu sayılırız.

Geri
Üst Alt