Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gaza basinca gelen ses (konu kilit)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

caner230891

Kayıtlı Üye
Arkadaslar aracta tum viteslerde gaza basinca hizlandikca artan bi ugultu sesi geliyor ayagimi gazdan cekince ses tamamen gidiyor bosa aldigimda yine ses yapmiyor fakat gaza basinca ses artarak devam ediyor bu neyden kaynakli olabilir?

porya bilyesinden olabilir...! Kasnaklardan birinde bir sorun olabilir ,sese bakılırsa dairesel donen birseyin rulman arızası gibi duruyo.v kayışından da yapar.el freni çekik vites boşta kaputu açıp sabit gazda sesin tam nereden geldiğine bakabilirsin.vadesi dolan bıtane rulman var ama hangisi :) geçmiş olsun

Sagolasin kardesim yalniz bostayken gaza bastiginda ses normal mesela 5.viteste bosa alip gaza bastigimda gelen ses cok tatli bi ses olmasi gereken fakat tekrar 5 e alip gaza bastigimda sanki yaris motoru gibi tok bi ses geliyor iceri rahatsiz ediyor

Motor yagini ve şanzuman yağını kontrol ettiniz mi? Degistirmeyi deneyin. Ucuz olandan baslayin bence. Once bunlari yapin. Gecmezse baska cozum aranir

H. ENDER PALA

Motor yagini ve şanzuman yağını kontrol ettiniz mi? Degistirmeyi deneyin. Ucuz olandan baslayin bence. Once bunlari yapin. Gecmezse baska cozum aranir

H. ENDER PALA
Motor yagi yeni ama sanzuma yagini degistirmedim kardesim olmadi bi degistireyim araci aldim alali sanayiden cikamiyorum

boğuk ve derin bir uğultu şeklinde geliyordur. devir arttıkça geliyordur muhtemelen. ilk önce egzos manifold dicektim yada emiş boğulması lakin boştayken yapmadığını söylediğinde aklım şanzumanda takıldı

arkadaslar bu sorunum cozuldu manifolt degismisti boranin manifoltu takilmis uzun gelmis surtme yapiyomus duzeltildi sorun kalkti tesekkurler yardimci olanlara

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt