Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Gaza basinca gelen ses (konu kilit)

Konu, 'Toledo' kısmında caner230891 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. caner230891

caner230891 SCW Üyesi

35
    22
    8
    Arkadaslar aracta tum viteslerde gaza basinca hizlandikca artan bi ugultu sesi geliyor ayagimi gazdan cekince ses tamamen gidiyor bosa aldigimda yine ses yapmiyor fakat gaza basinca ses artarak devam ediyor bu neyden kaynakli olabilir?

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  2. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.237
    113
    porya bilyesinden olabilir...! Kasnaklardan birinde bir sorun olabilir ,sese bakılırsa dairesel donen birseyin rulman arızası gibi duruyo.v kayışından da yapar.el freni çekik vites boşta kaputu açıp sabit gazda sesin tam nereden geldiğine bakabilirsin.vadesi dolan bıtane rulman var ama hangisi :) geçmiş olsun

Bunu beğendi. asi_mavi1907 bunu beğendi.
  3. caner230891

caner230891 SCW Üyesi

35
    22
    8
    Sagolasin kardesim yalniz bostayken gaza bastiginda ses normal mesela 5.viteste bosa alip gaza bastigimda gelen ses cok tatli bi ses olmasi gereken fakat tekrar 5 e alip gaza bastigimda sanki yaris motoru gibi tok bi ses geliyor iceri rahatsiz ediyor

4. pilotender

pilotender SCW Üyesi

41
    31
    18
    Motor yagini ve şanzuman yağını kontrol ettiniz mi? Degistirmeyi deneyin. Ucuz olandan baslayin bence. Once bunlari yapin. Gecmezse baska cozum aranir

H. ENDER PALA

5. caner230891

caner230891 SCW Üyesi

35
    22
    8
    Motor yagi yeni ama sanzuma yagini degistirmedim kardesim olmadi bi degistireyim araci aldim alali sanayiden cikamiyorum

6. MuRDocK

MuRDocK SCW Üyesi

92
    55
    18
    boğuk ve derin bir uğultu şeklinde geliyordur. devir arttıkça geliyordur muhtemelen. ilk önce egzos manifold dicektim yada emiş boğulması lakin boştayken yapmadığını söylediğinde aklım şanzumanda takıldı

Bunu beğendi. pilotender bunu beğendi.
  7. caner230891

caner230891 SCW Üyesi

35
    22
    8
    arkadaslar bu sorunum cozuldu manifolt degismisti boranin manifoltu takilmis uzun gelmis surtme yapiyomus duzeltildi sorun kalkti tesekkurler yardimci olanlara

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  8. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.237
    113
    konu kilit vurma zamanı geldi :D biz tşk ederiz

Bunu beğendi. kfy bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş