Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gaza anlık ve minik basınca gelen güm (puf) sesi (ibiza 6L 1.4 TDI)

ENGIN YANIK

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, geçen aracımdan gelen enteresan bir ses keşfettim. Bu beni korkuttu açıkcası.

Durum şöyle;

Gaza anlık ve minik bir şeklilde (devir saaitini neredeyse oynatmayacakmış gibi) motor bölümünden gelen (güm,puf) şeklinde bir ses geliyor. Gazı çekip telrar bir dokunuş yaptığımda tekrar güm diye bir ses geliyor. :(

Aracım 100.000km'de bu durum çekişte zayıflık yada herhangi bir sorun yaşatmıyor. Belkide sorunu erken keşfettim belki onlarda olacak.

Bu sorunun ne anlama geldiğini bilen varsa acilen dönüş yaparsa çok sevinirim dostlar... :(

Bende de bir zaman buna benzer bir sorun vardı. Yalnız sizinki oldukca hafıf gaz dokunusunda oluyor demıssınız ama benım sorunum suydu; arac kalkıslarında gaz vermemle aynı anda motor sallandıgı ıcın motoru tutan vıdaların bırısınde bır gevseme olmusdu. Alt kısımdan tak seklınde ses gelıyordu anı gaz verdıgımde baya duyuluyordu bu ses. Butun motoru tutan cıvataları sıkınca sorun kalmamıstı hatta o kısımlardakı takozlarıda kontrol ettırebılırsınız. Umarım ısınıze yarar.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Unutmadan soleyım gaz ıle orantılı bır ses oldugundan gaz verdıgınızde motor ılk basda bı tıtrer bu nedenle hava fıltresının borularını da kontrol edın derım belkı bır yerlere carpıyordur ve o puf sesı fıltreden mı gelıyor acaba? kolay gelsın

Geri
Üst Alt