Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

gaz yağı ile araç yıkama

geçen sene yazın usta yıkamacı gaz yağı işlemi aracıma uyguladı;
ama belli bir sıra ve metot la tabi
ilk önce yıkanıp ilk kat cila atıldı
sonrasında bir hafta süre sonunda tekrar yıkanıp püskürtmeli hava tabancasıyla 1 litre kadar gazyağı su ile karıştırılıp sıkıldı ve üstübü ile ovalanarak yedirildi sonrasında yıkanıp son kat cila çekildi memnun kaldım bu senede aynısını uygulatmayı düşünüyorum çünkü gazyağının boyayı beslediğini koruduğu duymuştum...

kışın aracım zivt olduğu için komple mazotla yıkatmıştım, araba ışıl ışıl parlamıştı...

gaz yağı mazot araca sürülmez yıkanmaz alkali çözücüdür ellemeyin

geçen bi otobüsçü ile konuştum gaz yağı lekeyi çıkarır (zift vs) mazotta çıkarır ikisinin arasındaki fark mazot daha çok korur boyayı ve parlatır dedi... :S

Kimyager değilim ama gaz yağı ve Mazot gibi "alkali" denilen çözücüler içeriğinde viskozitesi düşük mağdeni yağ da barındırır (carbon) Alkali olarak çözdüğü şeyse Zift,küf, Pas, oksit yani (oksijenin istenmeyen formasyonlarıdır)..

Dolayısıyla Küf ve pas zaten araç yüzeyinde çözünmesini istediğimiz lekelerden olduğu için ve bu Alkali çözücülerin ihtiva ettiğiği yağ tabakası yüzeyi tamamen kaplayıp gaz giriş çıkışını engellediğinden geçiçi bir süre korumada sağlar..

Araçlarımızın Üzerindeki Fırın boyayı Zımparadan başka Çözebilen bir alkali Çözücü varsa bilmek isterim..

benim eniştemin aracı ziftlen mişti biz gazyagı ile sildik çıktı yıkamacı çıkaramamıştı kendimiz çıkardık

ilk okula giderdim serçemiz vardı amcam mazotla silerdi arabayı lacivertti ne parlardı bea yanlız arabaya 1 gün binemezdim buram buram mazot kokusu sigara içmeyin sakın arabada bu arada :D

Geri
Üst Alt