Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

garanti uzatma sorunu

Aracınızda DSG yok. Pek sorun çıkaran bir araç da değil. Yani gerek yok. Ben bugüne kadar sadece arka amblemi değiştirdim garantiden. Üşenmezsem randevu alıp hoparlörleri değiştireceğim birde.

Bacanak birak bu isleri ya:D nerdeyse 2 sene olmus km 6 bine gelmis..garanti olsaydi keske diyecegin sorunlar ciksaydi simdiye kadar cikardi..sorunsuz bizim arabalar takilma garantiye sur muhtesemin keyfini:eek:key:
Gel senin yavruya filtre,yay yazilim yapalim:D

bacanak sen şimdi diyosun ki garanti uzatmaya vereceğin parayı yazılım yay vb. şeyler yapalım :eek:key::eek:key:
zaten böyle giderse yılda 3-5 bin km anca yaparız. diğer araç nerdeyse ayda 10 bin bakımına girecek :):)
abi bu arada müsait olunca ara beni senin araçta test etmem gereken şeyler var.
he bide seninki gibi bi cut out olursa muhakkak alalım ...

Aracınızda DSG yok. Pek sorun çıkaran bir araç da değil. Yani gerek yok. Ben bugüne kadar sadece arka amblemi değiştirdim garantiden. Üşenmezsem randevu alıp hoparlörleri değiştireceğim birde.

kardeşim bu benim ikinci arabam yılda en fazla 3-5 bin km yaparım. ama yinede insan olsa iyi olur diyor.

mevcut kapsam 4 yıla çıkıyor diyen arkadaşlar konuyu çok iyi araştırdılar mı acaba ben bizat servis formeniyle görüştüm hatta ismini bile verebilirim doğuş esenyurttan ismail bey. bana trim arızalarının bu kapsama girmediğini, fabrika garantisinin uzatılmadığını belli kapsamları içerdiğini söylemişti adım gibi eminim.

Enes abi turbo 100bin kmden sonra %60 vs diyorsun..bunlar normal 2 yıllık garantide de aynı şekilde geçerli bunlardan bahsediyorum ben..
şanzıman ve motor 2 yıllık garantidekiyle aynı devam ediyor..

Enes abi turbo 100bin kmden sonra ` vs diyorsun..bunlar normal 2 yıllık garantide de aynı şekilde geçerli bunlardan bahsediyorum ben..
şanzıman ve motor 2 yıllık garantidekiyle aynı devam ediyor..

anladım Muratcım bende fabrika kapsamının aynısının geçerli olmadığını belirtmek için trim arızalarının +2 yıllık garanti de kapsam içinde olmadığını yani dolayısıyla fabrika garantisinin birebir aynısının olmadığını söylüyorum :)

sonuç ikimizde aynı şeyi söylüyoruz sen + bilgi veriyosun abi :)
abi ben kahverengi diyorum sende kahverengi + koyu kahve diyorsun :D
peki nedir bu trim ?

sonuç ikimizde aynı şeyi söylüyoruz sen + bilgi veriyosun abi :)
abi ben kahverengi diyorum sende kahverengi + koyu kahve diyorsun :D
peki nedir bu trim ?

:) aracın içindeki konsol döşeme işte elektriksel arızalar, sağından solundan gelen abuk sabuk sesler trim olarak geçiyor. mesela bizim araçların direksiyonunun soyulması gibi bir kronik sorunu var bunu +2 yıllık garanti de maalesef garanti kapsamında değiştiremiyorsun/yaptıramıyorsun

:) aracın içindeki konsol döşeme işte elektriksel arızalar, sağından solundan gelen abuk sabuk sesler trim olarak geçiyor. mesela bizim araçların direksiyonunun soyulması gibi bir kronik sorunu var bunu +2 yıllık garanti de maalesef garanti kapsamında değiştiremiyorsun/yaptıramıyorsun
enescim burada konuştuğumuz eski üye arkadaşlar bilir bizim amcamın 2006 model albea 1.3 multijet vardı araç lastikleri içten bitiriyodu servis rot balans falan aşınma azaldı ama bitmedi...servise gittik lastiklerimizi garantiden değişin diye 8000 km de içten resmen tellere indi....servis kabul etmedi tabi tüketici hakları o servis değişti tıpış tıpış lastikleri....bu olay 2 yıl içinde 2 kez oldu sonra garantiyi de uzattık 1 yıl....3.lastik değişimini de 3.yılda yine tüketici haklarından değiştik vede garantibelgesi gereği 2 den fazla aynı arızayı verirse ürün değişimi yada para iadesi vardı mahkemeye verdik fiatı vede 1yıla yakın mahkeme sürdü vede en son fiat mahkum oldu....3-4 ay da arabayı almaya gelemediler ama paramızı yatırdılar 36 bin küsür!!!!!!!!ki 2.eli 18 000 tl idi...5.yıl arabayı gelip aldılar ki 55 bin de idi...uzatılmış garantide aracı geri aldılar anlayacağın....bide garanti uzatmayı ben defalarca sordum 2 yıllık garantinin aynısı...haa şunu de 2 yıllık garanti de de o girmez bu girmez yalanına kanmamız da bizim sorunumuz hatta sorumsuzluğumuz...kullanıcı hatası diye bişey yok ha çarp boya atsın be değil tabi....benim aracın kapı kollarından ses geliyo diye gittik servise 1.yılda kullanıcı hatası dediler tüketici haklarına verdim tıpış tıpış değiştiler 3 kapının kolunu da ....ha arıza ondan değilmiş ya yine ben tamir ettim neyse...servisle papaz olunca tepe aynamın içinden abartılı zırıltı geliyodu ki elektroniği falan çalışıyo servise beni tüketici hakları falan uğraşmayın değişin dedim sağolsunlar değiştiler....anlayacağın garanti yok diyen servis YALAN söylüyo bu böyle bilinsin lütfen yada garanti belgesini herkes okusun diyor ki '''''garanti süresince malın tüm parçaları garanti altındadır servis dedimi ki garantiye girmiyo o işi geç diyeceksin vede hakları arayacaksın...onlara kalsa herşey kullanıcı hatası......hatta fiatın avukatı yazdığı savunmada albeanın lastikleri güneşten bozulmuş da ondan aşınmış demişti de amcam yaklaşık 30 aylık kapalı otopark fşini mahkemeye sunuca adam mor olmuştu:):):)uzatılmış garanti kesinlikle güzel bişey hele turbo araçlarda...

Geri
Üst Alt