Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

gacır gacur ses :(

jokerfb41

Kayıtlı Üye
Herkese iyi geceler, arabam 30.000 km' de DSG vites. Arabayı 2. viteste 15 20 km hızla kendi kendine bıraktığımda gacır gucur sesler geliyor. Bu DSG nin kötü alarm veren sesi midir.

Bazende arabadan metal metale sürtme sesi gibi bir ses geliyor. Ben bunu böyle tekerin etrafında janta taş girme sesi diye düşündüm. Durup geri gidip sonra tekrar ileri gidince ses gidiyor. Bu sesten dolayı servise (İzmit Keleşler) götürdüm. Servis, ben hiç bir şey söylemeden taş girmiştir dedi.

Bu tip seslerle karşılaşan oldu mu? Ben Keleşler'e ne zaman bir şikayet söylesem normal diyor. İstanbul'da Küçükyalı'ya yakın olan en iyi servis hangisidir. Gerçi hafta sonu da diğer servislere gidebilirim. Güzelce bir kontrol yaptırmak istiyorum. İçim rahatlasın.

Herkese teşekkürler...

Belliki bi sorun var.Bir bilgim yok ama anlattigina gore baya baya sikintili bi durum.Vakit kaybetmeyin derim

ben yaklaşık 1 sene kadar dsg kullandım ki stage 2 stup undaydı dsg ye çok daha fazla yük binmesine ve sürekli gazlamama rağmen böyle bi sıkıntı ne yaşadım ne duydum.adam akıllı bi servise gösterin bence.eğer dsg de sıkıntı çıkarsa canınızı fazlasıyla sıkar.

Sahrayıcedid servisine gidiyorum, memnunum şu ana kadar, küçükyalıya da yakın, oraya bir baktırın isterseniz, ya da Doğuş Kartal da Seat servisi veriyor, onlar da ciddi bir kontrole alırlar aracı

Herkese iyi geceler, arabam 30.000 km' de DSG vites. Arabayı 2. viteste 15 20 km hızla kendi kendine bıraktığımda gacır gucur sesler geliyor. Bu DSG nin kötü alarm veren sesi midir.

Bazende arabadan metal metale sürtme sesi gibi bir ses geliyor. Ben bunu böyle tekerin etrafında janta taş girme sesi diye düşündüm. Durup geri gidip sonra tekrar ileri gidince ses gidiyor. Bu sesten dolayı servise (İzmit Keleşler) götürdüm. Servis, ben hiç bir şey söylemeden taş girmiştir dedi.

Bu tip seslerle karşılaşan oldu mu? Ben Keleşler'e ne zaman bir şikayet söylesem normal diyor. İstanbul'da Küçükyalı'ya yakın olan en iyi servis hangisidir. Gerçi hafta sonu da diğer servislere gidebilirim. Güzelce bir kontrol yaptırmak istiyorum. İçim rahatlasın.

Herkese teşekkürler...
gacur gucur sesten kastın bozuk zeminde gelen alttan gelen (genelde cam açıkken duyulur) seslerse normaldir ve serviste normal diyecetir. Diğer sesi daha ii tarif eders belki bi fikrim olabilir. bende bazen düşük hızlarda aayağı gaz pedalından çekinde sanki sürtünme sesi eliyor ama işte servise kontrole gidince o sesler çekmıyası geliyor. Birazda mahcup vaziette geri dönmek zorunda kalıyoruz

Herkese teşekkürler...
dsg ile alakası yoktur teker tarafından geliyorsa disk ile balata çok yakın ve jantlar açık jantsa ki benimki öyle ufak taş girmiş olabilir toz bile ses yapabilir. geçenlerde başıma geldi artık sesden korkudan durdum kenara çektim topraklı bir yoldan geçmiştim. uğraşırken diskin arka tarafında ki koruyucuya benzer sac (teneke) arasına taş girmiş elimle ittirdim sorun bitti :)
hafif gelen ses olur arasıra kesilir bazen çoğalır bence bu normal kafanı takma

Geri
Üst Alt