Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

G. Konusu...egzoz temizlenir mi?

- 48 -

Kayıtlı Üye
bügün aklıma takıldı....motordan kirli gazlar carbonlar susturucular katilizatör yani komple egzoz sistemi ile atılıyor..ancak atılırken...bu sistemin içinde is kurum vs bırakıp sistemin tıkanmasına yada sistemde hacim küçülmesine sebebiyet veriyor mu??

eğer veriyorsa..çekişde düşme yapması ve fazla yakması..normal değilmi..
eğer böyle oluyorsa bu sistem temizlenebilir mi...
daha önce hiç duymadım ama kafama takıldı..
soba borusu misali temizleniyor ya..
doğagaz da temizlenmiyor..sadece alt bölümden ufak bi temizlik yapılıyor...
benzin sıvı olmayabilir ama..AMA olabilir mi diye sorayım dedim

Katalıtık tıkanıyor zamanla lambda sensoru arıza vermeye baslıyor zaten yanlıs olcum sonucunda servıs katalızor ıcın 2-3 mılyar cektıgı zaman yerım katını ıptal ederım sensorlerı de yanıltır egsozcu kafam rahat devam ederım dıyosun :)

tahmin ettiğim gibi içinde mutlaka bir filtre sistemi olması..bir kat 2-3 bin oh maşeAllah

kat ısteyen varsa 2000 e verebılırım ozaman:D

Ek olarak senına arabanda kat ıptal etme gıbı b durumun yok varol abı cunku manıfoldun ıle bırlesık dogrudan,o yuzden ıcını kırdırman gerekıyor eger arabayı kesmeye baslarsa

teşekkür ederim..şimdilik bir sıkıntı sadece merak ettim..ama demek ki bir şey olursa yandık

tabi temizlenir varol abi egzozu sök eline demir al ucuna üstübü sar harbi çek olur puhahapuhaha

Geri
Üst Alt