• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Güney Kore 2010 takvimine girme yolunda önemli bir adım attı

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
31
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Güney Kore'nin 2010'da, ilk Formula 1 yarışına ev sahipliği yapma umutları, hükumetin yarış için gerekli fonu onaylayan yasayı kabul etmesiyle güç kazandı

Güney Kore, Formula 1 takımlarına gönderilen geçici takvimlerde şu ana kadar yer almamasına karşın, Seul, bir grand prix düzenlenmesi yönünde oldukça arzulu olduğunu dile getirerek, her yönde girişimde bulunuyor.

Bu çerçevede yürütülen çalışmalar, iktidar partisi GNP ile Demokrat Parti'nin "F1 Yasası"nı onaylamasıyla büyük bir güç kazanmış oldu. Yasa, Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapacak pistin inşası, yönetimi ve bunların finanse edilmesine destek verilmesini öngörüyor.

Yasanın onaylanmasıyla birlikte, özel yatırımcıların üstleneceği pistin inşasında, bütçenin yetersiz kalması gibi hallerde merkezi hükumet doğrudan finansal yardımda bulunacak.

Ülkeye Formula 1'in getirilmesi için çalışan KOVA'nın CEO'su Yang-Ço Çang, "F1 yasasının geçmesiyle birlikte pistin inşasında önemli bir eşik geride kaldı. Artık uluslararası bir motor sporları pistine sahip olma rüyası, gerçeğe dönüşüyor" dedi.

Çang ayrıca, "Merkezi hükumetle güçlü işbirliğimizi koruyarak, sahip olduğumuz ulusal çaptaki bu destekle, 2010 F1 Kore Grand Prix'nin düzenlenmesi için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" şeklinde konuştu.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
27
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
TEşekkür ederiz
 
Üst Alt