Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Göstergede yanan ışığın anlamı

Servisi aradım 23 nisanda yaptırmışım geçen yıl bakımı. Km zaten dolmadı yıla da var daha demek ki erkenden yanıyo bu ışık. 488 tl ye söndürüyomuş servis öyle dedi :). Bu arada İzmir'de hangi servisi öneriyorsunuz?

araç kac km de abi ?

servis süresi geçtği için seni uyarıyo periyodik bakımı aksatmamak lazım aracın uzun ömürlü olması için

488TL neyin karşılığı???
+1 Işığı söndürmek mi bu paraymış! Anlayamadım... Çok basit bişi bence servsite bakım yapıldığı zaman zamanın gelmediği için o lamba yanmadığı için sıfılamamışlar zamanı gelince yanmış... Şimdi pc ye bağlayacaklar söndürecekler... 488 tl neyin nesi anlamadım... En fazla pc den bide check up çekerler 30-40 tl bişidi oda...

22400 km de 09.04.2011 de bakıma girdim 118 tl verdim 488 tl ne imiş acaba?
bakımda yağ,hava,polen filtresi -Yağ-antifiriz cam suyu -dislerin frenlerin bakım kontrolü-kapı filtreleri temizlenmesi (gıcırtı gidermek için)-amörtisör bakımı iç dıs komple yıkama vs yaptırdım

22400 km de 09.04.2011 de bakıma girdim 118 tl verdim 488 tl ne imiş acaba?
bakımda yağ,hava,polen filtresi -Yağ-antifiriz cam suyu -dislerin frenlerin bakım kontrolü-kapı filtreleri temizlenmesi (gıcırtı gidermek için)-amörtisör bakımı iç dıs komple yıkama vs yaptırdım
Ya ben şakasına söyledim de ciddiye alan olmuş. 488 tl servis ücreti. Yapılacaklar için servis şunları söyledi. Yağ değişimi, hava,polen, yakıt filtresi değişecekmiş. Bir de bujiler değişecekmiş bir de rutin kontroller yapılacakmış.Hepsi için İzmir Vosmer 488TL fiyat çıkardı. Bu fiyat fazla mı bana mı öyle geliyor?
Bir de alternatif olarak araç zaten 2. yılını dolduruyor garanti sona eriyor.Hiç Vosmere gitmesem dışarda özel Seat servislerinde bu işi halletsem diyorum.Sonuçta yetkili serviste yaptırsam da garanti bitiyor yaptırmasam da.Düşünceleriniz?

bujiler de değişir 30K bakımında fiyatı 120 TL civarı yağı ıvır zıvırı da ekleyince 400-450TL arası bi rakama denk geliyo..o fiyat iskontosuz fiyattır..

Bu gün İzmirde bildiğim bazı yerlerden fiyat aldım;
Vosmer 460 TL (bujiler değişmez ise 360TL)
MBU 430-440 TL
Özel-İzmir 216TL+(4X8=32TL bujiler)
Reis Oto 250TL (buji dahil değil.)

Aracım 22000Km de. 2. yılı doldu ve garanti kapsamı sona erdi. Bildiğim yukarıdaki servislerden fiyat aldım. İzmir'de bu veya başka servislerde aracına bakım yaptıranlar var mı acaba? Hangisini tercih etmek gerekir. Özel servislerden memnun kalır mıyız? yetkili servislerdeki ekipmanlara sahipler mi?
Perşembe veya Cuma bitireyim diyorum şu bakım işini.

Geri
Üst Alt