Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gösterge, farlar ve iç ışıklardaki azalma.

olcy

Kayıtlı Üye
Herkeze merhaba,

2004 model ibizamı 45.000 de aldım, 2004 senesinden üzerinde orjinal aküsü vardı değişmemişti. Sorunu buna bağlıyordum, fakat iki gün once aküyü değiştirdim. 60 amperlik mutlu akü aldım.
Sorun hala devam ediyor. Örneğin rölantide direksiyonu çevirdiğimde farlarda kısılma veya gösterge ışıklarında kısılma oluyor. Ayrıca şöyle bir problem daha var yolda giderken teyp'in sesi aniden yukseliyor bu sıkıntıda genelde çukura falan denk geldiğinde oluyor. yani hıza bağlı artış değil. Şarj dinamosuda sıkıntı olabilirmi? Kömürlerinde falan?
Sorun sizce neden olabilir?
Konu önceden açılmış olabilir fakat bulamadım. :)

Şimdiden teşekkürler.

Bizim araçlar elektro servo direksiyon olduğu için direksiyon çevirme esnasında bütün yükü çekiyor, dolayısıyla ışıklarda kısılma oluyor. Diğerini bilemicem. Yanlışım varsa düzeltin.

benim arabamda 2012 bende bile oluyor çok fazla elektronik aksam var ondan heralde 2. sorunu bilmiyorum

dediğiniz gibi şarj dinamosunu baktırın tam şarj adip etmediğine yoksa ışıklar azalma yapmaması lazımn

Cevaplarınız için teşekkürler.

sarı ampulde belli oluyor bu durum ve iç aydınlatmada belli oluyor daha cok ...

dreksiyonu cevirdigimde ısıkta azalma oluyor ama xenon oldugu için dıs aydınlatmada buna rastlamıyorum. İç aydınlatmayıda gormezden gelebiliyorum :D

Yasin abinin dediği gibi direksiyonu çevirdiğinizde elektro servolu hemen hemen tüm araçlarda ışıklarda bi azalma olur ama bu genelde hareket halince çok belli olmaz duruğunuzda daha çok belli olur.
Bence araçta bi sıkıntı yok siz daha yeni bunu farketmişsiniz.

xx

yasin arkadasimiz soylemis zaten aynen sorun ondan aku fln degistirmenize gerek yok yapiyor bunu mk4 ler hareket halinde hic bir sikinti olmaz da park halinde direksiyonu cevirirseniz yapiyor cozumu yok ben sis ve kisa farlarina xenon takmistim onun balastlari oldugu icin voltaji dengeliyor farlarda titremeyi oyle kestim ic isiklarda sadece park halinde yaptigi icin takmadim ; sarj dinamosu ariza verirse zaten aku isareti yanar aracta hic sonmeden ondan problem olcagini sanmam birde teybin sesi vardi o da hiza duyarli teyp tir menusunden kullanma kilavuzu varsa okuyarak cozersiniz onun bir ayari var sizde en yuksege getirmis olabilirler onu off konumuna getirin

Cenk tşkler. Yasinin de dediği gibi fazla yük çekiminden kaynaklanıyor zannedersem aynı şekilde camlar kapalı iken kaldırmak için bastığımda da aynısı oluyor. :) Teyp problemi hıza duyardan değil zannedersem, radyoda sanki daha güzçlü bir sinyal almış gibi yükselme oluyor sonradan benim kısmam gerekiyo yani hıza duyarlı artmıyor. Arabayı alırken expertize sokmuştum orda beyin radyo hatası vermişti bende aküden olduğunu düşünmüştüm, aldığım kişi aküsünün zayıf oldugunu söylemişti 2004 den beri orjinal aküsü değiştirilmemişti.
Ayrıca önerdiğiniz lastik modeli varmıdır? Lastiklerde yine orjinal ve 2004, artık yanaklarda çatlamalar var.

yasin arkadasimiz soylemis zaten aynen sorun ondan aku fln degistirmenize gerek yok yapiyor bunu mk4 ler hareket halinde hic bir sikinti olmaz da park halinde direksiyonu cevirirseniz yapiyor cozumu yok ben sis ve kisa farlarina xenon takmistim onun balastlari oldugu icin voltaji dengeliyor farlarda titremeyi oyle kestim ic isiklarda sadece park halinde yaptigi icin takmadim ; sarj dinamosu ariza verirse zaten aku isareti yanar aracta hic sonmeden ondan problem olcagini sanmam birde teybin sesi vardi o da hiza duyarli teyp tir menusunden kullanma kilavuzu varsa okuyarak cozersiniz onun bir ayari var sizde en yuksege getirmis olabilirler onu off konumuna getirin

Geri
Üst Alt