Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

gösterge ışıkları ile ilgili sorun

leonman

Kayıtlı Üye
arkadaşlar farları kapalı konuma getirdikten sonra farlar sönmesine rağmen gösterdeki ışıklar yanmaya devam ediyor.(sadece göstergelerde olan bir durum,radyo ve klimadaki ışıklar sönüyor) bu sorun son zamanlarda ara sıra olmaya başladı.kontağı kapatıyorum herşey kapalı ancak göstergeler hala yanıyor. sonra kendiliğinden düzeliyor hiçbirşey yokmuş gibi farları da kapatınca göstergelerdeki ışıklar da sönüyor.böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ve sizce sorun ne olabilir ? servise uğricam ama bir türlü fırsat bulamadım sizlerden de bilgi alıym dedim,teşekkürler.

böyle bir şey başıma bir defa geldi, ancak biraz daha farklı bir şekilde. gece evimin otoparkına gelip aracımı park ettim, farlarımı söndürdüm ancak bahsettiğin mevzu ile karşılaştım. ama herhangi bir yerle oynamadan 40-45 saniye aracı rolentide çalıştırdım turbo için, arabayı stop ettim ve kitledim.fakat 4-5 dakika geçmesine rağmen gösterge ışıklarım sönmedi. tekrar bindim araca çalıştırdım, farları açtım 1-2 dk sonra farlarımı kapatıp stop ettim bu sefer herşey normaldi. bu olay eylul ayında geldi başıma ve ilk olmasıyla birlikte son da oldu sanırım. inşallah bir daha yaşamam ve yaşamazsın !!!

umarım..çok enteresan ya..bende aracı stop ettim tekrar çalıştırdım ve düzeldi..tşkrler.

bazen banada oluyor kontağı açıp kapattığımızda düzeliyor.. Sık sık oluyorsa serviste elektronik beyin yazılımını güncelleştirebilirsiniz.

benim alteada da farlar yanmasada göstergeler kısık bir şekilde yanık kalıyor 10 sn gibi bu sure sonra kendisi otomatik kapatıyor.

makyajlı kasalarda normal bildiğim kadarıyla bu durum..
annemin Polo'sunda da gece farlar kapalıyken göstergeler aydınlık oluyo çoğu zaman sonrasında far açmazsam sönüyo yavaş yavaş..ya da farları kapatınca yine bi süre aydınlık kalıyo..

yok yiğit normal bi durum değil çünkü son zamanlarda olmaya başladı

makyajlı kasalarda normal bildiğim kadarıyla bu durum..
annemin Polo'sunda da gece farlar kapalıyken göstergeler aydınlık oluyo çoğu zaman sonrasında far açmazsam sönüyo yavaş yavaş..ya da farları kapatınca yine bi süre aydınlık kalıyo..

evet kısık bir şekilde yanması normal ama farlar açıkmış gibi yanıp aracı stop ettikten 5 dk.sonra bile sönmemesi anormal =))) arada oluyor böyle küçük aksilikler, en çok da kendi kendine düzelmesini seviyorum puhaha

Geri
Üst Alt