Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FSI motor varmı

Bahsedilen 2.0 150 lik fsi motordur.1.6 fsi leon Türkiyede yok.

Yahu Bu internetin bilgi kirliliğine akıl sır erecek gibi değil.. benimd aklıma takıldı (bi deli kırk akıllı misali) şöle bi araştırma yaptım 1.6 FSI motor Türkiyeye gelen hiç bir Leona konmamış(Spariş ise gelmişse bilemem) ha getirilen bi 2.0 FSI var ve bazı üyelerimiz de bile vardı yanlış hatırlamıyorsam yalçın abi kullanıyodu Girnede ama 1.6 FSI değil.. Zira VW O motoru sadece kendi grubunun orta sınıf araçlarına koymuş ( ekonomi yapmak adına ki :Başarısızlığı ortada) ürettldiği yıllarda Leonun da pazara açıldığı göz önüne alınırsa zaten üvey evlat muamelesi gören SEAT VAG grubunun en yeni teknolojisiyle tabiki yollarda olamazdı (Zira TSI motor bile sanıyorum 2008 den önce yok SEAT'ta) Ha 2.0 TFSI'ımız her zaman üeretildi cupralarda ama o zaten FSI motorla çok farklı kulvarlarda...

Velhasıl biz bunları konuşup duralım bu ülkede bilgisayar teknolojisini takip için açılan ama "ASKERLİK" ve "ARABA" konuları dışında bilgisayar ve donanımdan en az bahsedildiği halde ülkenin en çok ziyaret edilen FORUM'u haline gelen "Donanım Haberde" Açılan Şu konuyu görünce pess dedim...

SEAT LEON 1.6 FSI YAKIT TUKETIMI

Ülke insanı olarak Toplumsal hastalıklarımızdan bir taneside şudur: "Hiç bir bilgimizin olmadığı konularda bile, o kadar çok fikir sahibiyiz ki varmı yokmu bilmeden olmuş halinin yakıtını sorgulayan konu bile açabiliyoruz..." Pes... :mad:

fsi motor 16v
leonlardakı motor 8v

farklı motorlar sadece hacimleri aynı :)

ayrıca fsi motorlar ıcın ozel lpg kitleri var normalın 2 katına yakın fıyata :)

Geri
Üst Alt