Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

frontera sport

benim bir arkadaşımda var off road yapıyorlar aynı zamanda cj-5 i var çocuğun ve fronterayı hala kullanıyor off road üzerine çok konuştuk zamanında ve sağlamlığını hep söylerdi bunun yanısıra cj-5 kadar yakıyor derdi.. hatta off road ile ilk uğraşmaya başladıklarında cj-5 ile çamurdan çıkmaya çabalarken çamurdan kurtuldugunda dip gazı kesene kadar fronteraya arkadan vurmuştu kopartasıda şase kadar sağlam demiştik.... tabi bu ilandaki haliyle alıp off road a uygun hale getirmeye iyi para gider cezmi baba sen daha iyi anlıyorsun zaten bu işlerden.... benim frontera hakkında kullanan arkadaştan duydugum olumsuz bir yönü yok aksine çok memnun

yedek parça durumu nasıl?

2001 model 3.2 benzinliymiş o yüzden fazla yakıyormuş yedek parça için şimdiye kadar motor için filtreler haricinde hiçbir parça almamış bakımları yaptırırken Adanada opel parçacılarından alıyormuş filtreleri. dış aksamında ufak tefek zaman zaman lazım oldukça parçacılardan bulunuyormuş tabi reno tofaş gibi değil

sağolasın görkem araştırmaya devam edeyim bakalım ne çıkacak

yedek parça konusunda bu arkadaş pek yeterli bir kaynak olmadı ama sağlamlık konusunda iyi oldugunu söylüyor yıllardır off roadla uğraşırlar kıbrısa falan gittiklerini biliyorum off road için uygun olmasa iş görmese rahatlıkla değiştirebilirdi şimdiye kadar

cezmı abı cok yakın bır tanıdıgımda 2.2 dızelı vardı babası kafa cekmeyı cok sever araca ne bakım yaptılar nede baska bırsey dadgıtamadılar onların çanakkale trafında arazılerı vardı genelde orası ıcın kullanıyorlardı bırtek arka camlarını kırmışlardı temın edınceye kadar bıraz ugrasmıslardı

abi frontera 2.0-2.0i yani sport olanlar ve 2.2i 5 kapı olanlar yedek parça sıkıntısı çekmiyorlar..motorlar falan da direk vectra motoruymuş..99 yılında çıkan 3.2 v6 modeller ve 2.2 dti sport (bu benim sevdiğim) modellerinde de yedek parça bulmak zor değil,ancak fiyatları pahalı diyorlar..yenisahrada bi özel servis varmış,sahibi almanyada uzun zaman bu araçlar üzerine çalışmış,sonra burda o servisi açmış..o adam fronteranın kurdu diyorlar..alırken de,bakım yaptırılırken de gidilecek ilk servismiş..

bunlar benim 2.2 dti sport baktığım için,sağdan soldan frontera sorduğumda öğrendiğim şeyler..ayrıca www.gezenbilir.net te bir çok frontera kullanıcısı var,ordan da bilgi alınabilir..

Geri
Üst Alt