Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Front Assist Sorun

Merhaba, geçen aylarda ibiza 1 eco tsi dsg style paket aldım. Araçtan gayet memnunum ancak trafikte hafif fren yaptığımda gırt (front asist tam çalışma sırasında çıkan ses) diye bir ses geliyor. O esnada front asist çalışmıyor. Bu sorunu başka yaşayan var mı veya neden kaynaklanıyor? Teşekkürler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Bu ses bildiğim kadarıyla normal. Eş zamanlı frenlemeden kaynaklanıyor. Araca alıştıkça zamanla duymayacağını düşünüyorum. Yani bi sen bir de front assist frenlemeye çalışıyor.

Bende öyle düşündüm ancak çok düşük hızda bu durum oluyor. Front asist panik fren anında sorunsuz çalışması lazım ki 2 sefer başıma geldi ancak trafik duruyorken hafif frende bu ses normal değil gibi geliyor.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Bende öyle düşündüm ancak çok düşük hızda bu durum oluyor. Front asist panik fren anında sorunsuz çalışması lazım ki 2 sefer başıma geldi ancak trafik duruyorken hafif frende bu ses normal değil gibi geliyor.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Sistem beyin sensör işbirliğiyle çalıştığı için oluyor. Bir an saniyenin yüzde biri gibi düşün iletişim koptuğunda oluyor. Passat olsun golf olsun bir çok araçta bu durum mevcut. Kararsız bir an yakalandığında oluyor.

bugün benimde başıma geldi istanbul maltepede minibüs yolunda ışıklarda kalkış sırasında araç birden firenledi yıgıldık kaldık aracın içinde herhangi bir uyarı vermeden

bugün benimde başıma geldi istanbul maltepede minibüs yolunda ışıklarda kalkış sırasında araç birden firenledi yıgıldık kaldık aracın içinde herhangi bir uyarı vermeden
Aslında hem güzel hem de begenmedigim bir özellik. Ani frenleme istemsiz olunca endişe/korku/ani yaralanmalar olabilir. Evet güzel karşı tarafa hasar verme gibi bir durum yok. Bir de arkadan gelen takip mesafesine uymazsa arkadan bindirebilir.

Bununla ilgili olarak klavuzun 209. sayfasına bakabilirsiniz. Bunun haricinde servis destekten aldığım bilgi şu şekilde: 60 ile 250 km hız arasında öndeki araca yaklaşır ve yaklaşmaya devam ederseniz ekranın sağ alt köşesinde soru işaretli bir sessiz uyarı çıkar, eğer fren yapmaz ve yaklaşmaya devam ederseniz belli bir mesafe kala size sesli ve ekranda büyük bir uyarı verir birkaç saniye içinde yine frene basmazsanız araç kendini kademeli olarak frenlemeye başlar hatta aracı durdurur. Bunu denedim çalışıyor fakat son evrede artık frene bastım çünkü trafiğin oratsında durmak istemedim kademeli frenleme yapmaya başladığında hızımı kendim düşürdüm.

Bu sıkıntıyı bende yaşıyorum şu anda, kendi kendine devreye giriyor ve ne olduğunu anlayamıyorum. servise götürdüm birşey bulamıyorlar. sizde sıkıntı devam ediyor mu hala ? yoksa bir çözüm yolu bulabilidiniz mi ?

Dün yaşadığım problem. Önümde orta şeritte aşırı yavaş ilerleyip, şeridin tıkanmasına sebep olan aracı sollamak istedim. 2. viteste gaza yüklendiğimde (sanırım solladığım araca yakın geçtim biraz) bir anda arabadan gacır gucur sesler geldi ben gaza basarken araba durmak istiyordu. Önümdeki ekranda front assist işareti çıktı. Ben arabanın fren yapmasına yorumladım fakat araç fren yapar gibi değil şanzımanı indirir gibi ses çıkartmıştı. Yada ben araç durmak isterken gaza bastığım için olan bir şey bilmiyorum. Korktum tabi araca bişey mi oldu diye. Yolda devam ederken de aracın sanki çekişten düştüğü hissine kapıldım. Psikolojik de olabilir yaşadığım olaydan sonra. Buna benzer şey yaşayan oldu mu arkadaşlar araca gaz verirken front assist devreye girdi normal mi bu durum ne gibi olumsuz sonuçlara yol açabilir ?

Geri
Üst Alt