Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Frene hafif dokununca gelen gıcırtı sesi

ksenophanes

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 9000 km civarında olan seat leon style 1.2 aracımın frenine sert değilde yavaş yavaş dokunduğumda( örneğin trafikteki dur kalklar gibi ) frenlerden gıcırtı sesi benzeri sesler alıyorum. Bu şikayetim birkaç aydır var.

Servise gidip durumu söylediğimde sesin balata tozlarının araya girmesinden ötürü kaynaklandığını ve normal olduğunu söylediler. daha önce ibiza kullanmış ve benzer bir sesi duymamış biri olduğumu söyleyince de yapabilecekleri bir şey olmadığını balata tozlarının bu sesi çıkartabileceğini ve leonlarda böyle şeylerin normal olduğunu söylediler.

Dostlar sizde buna benzer bir durum var mı acaba ? Yeni sayılabilecek bir arabanın balatasından hafif frenlemelerde balata tozu kaynaklı gıcırtı sesleri duyulması normal bir durum mudur ?

Bu durum benim aracımda da var.km 3600 henüz.Çok sıkıntı yapmıyorum şuan için..

Balataların eşit aşınmazsa da böyle ses yapıyor birde diskler sıcak iken yıkamada direk su tuttularsa onlardan da olabilir

Aracı yol yaptıktan sonra sıcakken yıkkattıysanız yapar yada balatalar eşit bir biçimde monte edilmemiş olabilir .

Bende de aynı sorun var daha 4000 km de benimde canımı sikmaya başladı bu ses servise götüreceğim bende

Bende de aynı sorun var daha 4000 km de benimde canımı sikmaya başladı bu ses servise götüreceğim bende

Hocam ben doğuş esenyurt'a götürdüm boşu boşuna günüm gitti yapacakları bir şey olmadığını söyleyip geri gönderiyorlar. Ancak belli bir miktarı gözden çıkartıp aldığınız orta sınıf bir araçtan böyle sesler çıkması ve servisin "olur böyle şeyler normaldir, yapacağımız bir şey yok" hareketleri hoşuma gitmedi..

Balata değişimi yapacağınız zaman kaliteli marka mümkünse spor balata alın farkını çok hissedeceksiniz

Geri
Üst Alt