Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fren sesleri

Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir rahatsız eden bi ses çözüm bulamayınca yazayım dedim. Sürekli olarak her frene dokunduğumda genel gıcırtı rahatsız etmeye başladı artık. Seat ıbiza 2016 1.2 Tsi bi çözümü var mı bunun

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Bende de ibiza 1.4 style var. O sesi devamlı yapmıyor bende fakat aracımı ne zaman yıkasam ve genelde nemli havalar sonrasında ilk frene bastığımda ısınana kadar baya bir ses geliyor, yanından geçtiğim insanların haşince bakışlarına maruz kalıyorum.balata spreyleri kalıcı bir çözüm olur mu bilemiyorum henüz deneyemedim lakin. deneyen arkadaşlarımız varsa bize yardımcı olurlar umuyorum

onurduyar
67 AB 840

Pazartesi bu ses için gidiyorum ve içerdeki trim sesleri için. Frene yavaşken dokunduğumda arka tarafdan bildiğin gıcırtı,sürtünme,uğultu geliyor sanki minibüs kullanıyoruz altımızda 7000 km lik araba var gelmeyen ses yok. Seviyorum ama çok fazla ses var arabada ki ben sert kullanmam yay bile yok arabamda devir bile fazla çevirmiyorum gereksiz yere absyi devreye aldığımdan beri 3-5 kere anca sokmuşumdur ama bu tarz problemler var. Pazartesi doğuş oto kartalda bakacaklar tekrar bilgi veririm.

Pazartesi bu ses için gidiyorum ve içerdeki trim sesleri için. Frene yavaşken dokunduğumda arka tarafdan bildiğin gıcırtı,sürtünme,uğultu geliyor sanki minibüs kullanıyoruz altımızda 7000 km lik araba var gelmeyen ses yok. Seviyorum ama çok fazla ses var arabada ki ben sert kullanmam yay bile yok arabamda devir bile fazla çevirmiyorum gereksiz yere absyi devreye aldığımdan beri 3-5 kere anca sokmuşumdur ama bu tarz problemler var. Pazartesi doğuş oto kartalda bakacaklar tekrar bilgi veririm.
Aynı sorunlar bende de var 6 binde araç. Haber bekliyoruz sizden o zaman bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

@Omerkarahal @gkydmrstyle Gıcırtı değil de uğultu var ve fenaa
Ne yay ne modifiye hiç birşey yok aracımda. Muhtemelen hava şartları ve yıkama sonrası diye düşünüyorum.yine de bizleri haberdar et oldu mu dostum

Zonguldaktan gönderildi.

Arkadaşlar selamlar. Benzer sıkıntıda bende var. Hatta dün bununla ilgili konu açtım ve gelen sesi de kaydettim. Bende Çarşamba saat 10.00 için Doğuş oto Kartaldan randevu aldım.Aracın garantisi devam ediyor fakat ücret talep ederler mi ? bilmiyorum.Gelen sesi ve konuyla alakalı olan yazım şurada ;

2015 Ibiza geri geri gelirken,arkadan çıkan ses ??? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Büyük ihtimal Arka amartisörlerden geliyor.Kışın bende yaşadım ama şuan yok.
Bakalım servis ne der.

Büyük ihtimal Arka amartisörlerden geliyor.Kışın bende yaşadım ama şuan yok.
Bakalım servis ne der.
Olabilir abi ama şöyle de bir durum var. Arabanın bagajını açıp , yükleme havuzuna bastırdım haliyle bu işlemi hızlı yapınca araba sallanmaya başladı fakat bir tane bile amortisörler'den yaylardan ses yok.

Geri
Üst Alt