Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fren sertleşti tutmadı

erim

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar dün 5-6 saniye tam gaz geri geri gitmek zorunda kaldım ve gazı bırakıp frene bastığımda fren taş gibi olmuş ve çok zor tutuyordu bnde mecbur boşa atıp hafif el freni çekip öle durabldm.Normal giderken frenlerimden hiç bir şikayetim yoktu niye böle oldu anlamadım başına gelen var mı acaba ?

benimde genelde yokuş kalkıs desteği devrede iken frene ikinci kez bastığımda beton gibi oluyo tutmuyo anlamadım bende.

bunu deneyip tekrar yazıcam. garip bi sorun bakalım ibizada da varmı ?

bende klima acıkken sertleşiyo ama tutuyo? geri vitesde klima motoru açıliyo ibiza da

Geri geri giderken frenlerin durdurma gücü alıştığımızın yarısından da azdır, genelde geriye park sırasında yavaş hızda gidilir pek hissedilmez, geriye tam gaz yapıpı ta frene basarsanız, Vw kaplumbağa tadında durursunuz, arka frenlerin toplam fren mesafesine katkısı %25 civarındadır ve geri giderken yavaşlatma görevi buraya yüklenir.

ön diskler arkadalar daha büyük geri giderken tabi bu olay tersine döndügünden aynı etki olmuyor ama senin durum farklı galiba el freni çekerek durduguna göre sıkıntı olsa gerek.ama makyajlılarda hill hold varmıydı,etkisi varmıdır bu kadar ?

aynen çok zayıftı frenler .El freniyle durdm derken araç baya yavaşlamştı ztn son olrk hafif hafif çektm el freni.Yani araç frenle durdu ama çok sert olmuştu

Geri geri giderken frenlerin durdurma gücü alıştığımızın yarısından da azdır, genelde geriye park sırasında yavaş hızda gidilir pek hissedilmez, geriye tam gaz yapıpı ta frene basarsanız, Vw kaplumbağa tadında durursunuz, arka frenlerin toplam fren mesafesine katkısı % civarındadır ve geri giderken yavaşlatma görevi buraya yüklenir.
+1
Tam bunu yazmak için iniyordum aşağı doğru:)

benim başıma geldi bu sorun arac park halindeyken kornası calmaya başladı önce otomatik kapıyı acıp kapayınca durdu sonra 3 dk sonra yeniden caldı korna aracı yıkamıştım ben bu sorun olmadan önce acaba bi yere su felanmı kacırdım die düsündüm aracı calıstırdım 10 dk hiç sorun yoktu istop ettim 3 4 dk sonra yeniden korna calmaya basladı bi sanayie gideyim die yola cıktım rampa aşagı inerken firenler taş gibi olmuştu önümdeki araç fren yapınca bende freni pompaladım yavaşlamak için 3 4 kez 5 şincide firene başamadım bile el freniyle yavasladım saga cektim hala aynı aracı stop ettim araç çalışmadı kontagı acım kapadım actım kapadım calıstı sonra gene yapar korkusyla vavaş yavaş sanayiye usta freni pompaladıgın için dedi bu sorun olur dedi korna sorunu içinde yıkarken bi yere su kacırmısındır ondan dolayı araç hata vermiş dedi o günden sonra yaklaşık 3 ay oldu hiç ögle bi sorun olmadı çok şükür

Yıkamada, özelikle fırçasız köpüklü yıkamadaki kimyasal maddeler, disklerde anında yüzeysel korozyon oluşturur + balata ıslanır, böyle bir anda yokuş aşağıi bir de pompalama yapınca, abs sistemi de verimli çalışmaz, stop ettiğine göre debriyaja da basılmamış, yani frenin az tutmuş olması normal, bir daha böyle şeyler yapmayın :D yıkamalardan sonra bir süre yolda sürülmesi iyidir, sağı solu tam kurur

Geri
Üst Alt