Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

fren problemi

Konu, 'Teknik Destek' kısmında candagli85 tarafından paylaşıldı.

1. candagli85

candagli85 SCW Üyesi

294
    240
    43
    3-4 gündür aracımın frenlerinde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bugün 2.viteste hızım 35/40 km iken önümdeki aracın yavaşlamasından sonra frene bastığımda fren pedalında frenlerin şiştiğini hissettim. Zor durdu. Az daha önümdeki araca ufaktan tıklatacaktım. Nasıl ki araç çalışmaz iken freni pompalarsınız da şişer aynı öyle idi. Sizce sorun nedendir? Ve her sabah el frenini indirdiğimde arka kampanalarda bir gacırtı sesi gibi bir ses var. Sanki birşey sıkışmış ta ondan kopuyor gibi.

2. ahmet6334

ahmet6334 SCW Üyesi

690
    879
    93
    Hemen firen hidroligine bir bak veya baktır hava yapmıs olabilir olmadı fren hidroligini yenile
    [doublepost=1452157174,1452157074][/doublepost]Durumu bizimle paylaş @candagli85 gecmiş olsun kardesim

ogz ve candagli85 bunu beğendi.
  3. ogz

ogz SCW Üyesi

94
    68
    18
    El freni normal arka lastikleri bırakıyor ya o ses normal ama yinede şüphe leniyorsan sor belki senin dediğinde olabilir.
    Normal frenlere gelince kesin servise götür belki bir problem vardır. Mesela benim aracın da freninde 2 cm gibi bir boşluk var. Aracı duvara dayayıp frene basınca2 cmye kadar fren ne tutuyor ne lambalar yanıyor. Bunun nedeni hiz sabitleme olabilir diye düşünüyorum yolda gideeken cc açık denediğimde o boşlukta cc devreden çıktı sonra frene geçti basma kuvvetini arttığında bende ama servise götürecem ne olur ne olmaz
    [doublepost=1452157537,1452157437][/doublepost]@ahmet6334 benim yazimada bakar mısın bendede fren boşluğu var

4. ahmet6334

ahmet6334 SCW Üyesi

690
    879
    93
    H
    hız sabirlemeyle alakalı olcagını sanmıyorum fakat balata ve disklerin bitme durumunda ise altta kavrama yapabilir aracını bir frenciye göstermekte fayda var

5. ogz

ogz SCW Üyesi

94
    68
    18
    Daha 1000 km yeni araç götüreceğim servise sağol

6. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.237
    113
    sistemde hava var...hidrolic eskimiş olabilir.2 yılda bir hidroliğin komple değişmesi fren sağlığı açısından iidir. allah korusun ihmal etmeyin ....

Sayfayı Paylaş