fren problemi | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

fren problemi

Konu, 'Teknik Destek' kısmında candagli85 tarafından paylaşıldı.

1. candagli85

candagli85
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    43
    3-4 gündür aracımın frenlerinde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bugün 2.viteste hızım 35/40 km iken önümdeki aracın yavaşlamasından sonra frene bastığımda fren pedalında frenlerin şiştiğini hissettim. Zor durdu. Az daha önümdeki araca ufaktan tıklatacaktım. Nasıl ki araç çalışmaz iken freni pompalarsınız da şişer aynı öyle idi. Sizce sorun nedendir? Ve her sabah el frenini indirdiğimde arka kampanalarda bir gacırtı sesi gibi bir ses var. Sanki birşey sıkışmış ta ondan kopuyor gibi.

2. ahmet6334

ahmet6334
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    908
    Ödül Puanları:
    93
    Hemen firen hidroligine bir bak veya baktır hava yapmıs olabilir olmadı fren hidroligini yenile
    --- Mesajlar birleştirildi, 7 Ocak 2016, İlk Mesaj Zamanı: 7 Ocak 2016 ---
    Durumu bizimle paylaş @candagli85 gecmiş olsun kardesim

ogz ve candagli85 bunu beğendi.
  3. ogz

ogz
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    18
    El freni normal arka lastikleri bırakıyor ya o ses normal ama yinede şüphe leniyorsan sor belki senin dediğinde olabilir.
    Normal frenlere gelince kesin servise götür belki bir problem vardır. Mesela benim aracın da freninde 2 cm gibi bir boşluk var. Aracı duvara dayayıp frene basınca2 cmye kadar fren ne tutuyor ne lambalar yanıyor. Bunun nedeni hiz sabitleme olabilir diye düşünüyorum yolda gideeken cc açık denediğimde o boşlukta cc devreden çıktı sonra frene geçti basma kuvvetini arttığında bende ama servise götürecem ne olur ne olmaz
    --- Mesajlar birleştirildi, 7 Ocak 2016, İlk Mesaj Zamanı: 7 Ocak 2016 ---
    @ahmet6334 benim yazimada bakar mısın bendede fren boşluğu var

4. ahmet6334

ahmet6334
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    908
    Ödül Puanları:
    93
    H
    hız sabirlemeyle alakalı olcagını sanmıyorum fakat balata ve disklerin bitme durumunda ise altta kavrama yapabilir aracını bir frenciye göstermekte fayda var

5. ogz

ogz
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    18
    Daha 1000 km yeni araç götüreceğim servise sağol

6. kirlisakal

kirlisakal TEKNİK KOORDİNATÖR

Beğenileri:
    5.583
    Ödül Puanları:
    113
    sistemde hava var...hidrolic eskimiş olabilir.2 yılda bir hidroliğin komple değişmesi fren sağlığı açısından iidir. allah korusun ihmal etmeyin ....

Sayfayı Paylaş