Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

fren müşürü hatası

JOKER66

Kayıtlı Üye
slm forum uzun zamandır buraya bakamadım 2014 yılı 9,ayında ( 2004 model seat cordoba 1,4 stella ) araç aldım aldıktan sonra ilk 100,00 bakımını yaptıktan sonra 10,ayda aracımın arka parklarının bagajın iç kısmında gecen koruma lastiğinin içindeki kablolar bagaj açma kapama nedeniyle kablolarda deforme olmuş kabloları elk ustası güzelce izole ederek tamir etti fakat o esnada arabamda epc ve motor arızası lambası yanmaya başladı arabayı bilgisayara tuttuk önemsiz bir kaç hata vardı onu sildiler fakat fren müşürü arızalıymış wosvagen bölge bayisinden orjinal fren müşürü alıp taktırdım aradan 6 ay geçti aracım kış ayından beri garajdaydı 500 km bile yol yapmadı evden işe servisle gittiğimden sadece hafta sonları bazen çarşıya çıkıyordum neyse bu hafta sonu aracımın arka fren lambaları kontağı kapatmama rağmen açık kaldı sönmedi aracı kapatıp tekrar çalıştırdım nafile aynı zamanda ekranda epc ve motor lambasıda yanınca tekrar ustasına götürdüm bilgisayara tutuk hata frende gözüktü şimdi tekrar orjinal fren müşürü almam gerekiyor 6 ay gibi kısa sürede fren müşürü neden arızalanır bu normal bir durummu

selam murat arkadaşım..bende aynı cordoba var.benımde başıma geldi.arabayı ilk aldığımda arka frenler biri yanıyor diğeri yanmıyor vs elektriksel donanımda sıkıntı cıktı.arka stop farlarından bagaj kapağın içinden giden bi kablo var bagajı açarsınız sol alt köşede görürsünüz.o kablo değişmesi lazım .komple soketli arka stop tesisat kablosundandır sıkıntı tahmınım o yönde.ben değiştirdim zamanında yetkili servisde hatta usta kendı dedi.o zaman euro bazında neyse 80 parça + 20 işcilik almışlardı.presli bütün kablodur soketlidir hazır..şimdi elektriksel sorunlarım kalmadı.bütün elektriksel kablolar beyne bağlı olduğu için öle kabloyu sıyırıp elektrik bandıyla kapatmakla olmuyor.kontrol ettirin bagaj tesisatını.biraz daha hassastır vag grubu araçlar.sanayide ona buna gösterirseniz çözüme kavuşamazsınız...dediğim gibidir ..fren müşürümüdür akşama konuşalım işteyim

cevabınız için teşkler kirlisakal arkadaş bende o yönde düşüncem var ben şu anda küçük bir ilçedeyim yolum wv servisine yolum düştüğünde baktıracağım zaten ilk arıza zaten sizinde belirttiğiniz bütün kablonun içindeki elektrik kablolarında deformeden olmuş 3/5 ay sonra tekrar edince aklıma aldığım müşür ya kalitesiz ya bana denk düştü yada bu hatayı başka bir neden yapıyor tahminimce fırsat olursa kabloyu değiştirip baktıracağım bakalım müşür efendi:) arıza yapacakmı

murat usta şimdi şöle bi durum var.arka stop lambası şekilli değişik yanıyorsa,bunu bende yaşadım göstergede ikonda değişik değişik yandı durdu.kablo değişince bitti.bunu arıza tespitden buldular ... şimdi kablodan emin olursak servise gitmene gerek yok parça kodunu veririm ayağına gelir 3 gunde.bunun için doğuş oto fatih bey ilgilenir.yozgat da özel servis varsa bağlatabilirsin.her elektrikci bağlayabilir mi o da marifetine kalmış...müşür olayı müşürü yakmış olabilir anlık bişidir.ama müşürü arıza ettiren ne onu cözmek lazım.fren müşürü iki fazı tek faza yolluyunca beyni karışır servisten söylediler.ampul iki fazlı olacak.ama özel ama yetkili farketmez arıza tespit cihazına bağlatın o doğruyu söyleyecektir.çokta geç kalmayın elektriksel donanımlardaki elektrik arızaları beyne zarar verebilir buyuk sorunlar çıkmadan tavsiyem baktırın derim.

murat usta şimdi şöle bi durum var.arka stop lambası şekilli değişik yanıyorsa,bunu bende yaşadım göstergede ikonda değişik değişik yandı durdu.kablo değişince bitti.bunu arıza tespitden buldular ... şimdi kablodan emin olursak servise gitmene gerek yok parça kodunu veririm ayağına gelir 3 gunde.bunun için doğuş oto fatih bey ilgilenir.yozgat da özel servis varsa bağlatabilirsin.her elektrikci bağlayabilir mi o da marifetine kalmış...müşür olayı müşürü yakmış olabilir anlık bişidir.ama müşürü arıza ettiren ne onu cözmek lazım.fren müşürü iki fazı tek faza yolluyunca beyni karışır servisten söylediler.ampul iki fazlı olacak.ama özel ama yetkili farketmez arıza tespit cihazına bağlatın o doğruyu söyleyecektir.çokta geç kalmayın elektriksel donanımlardaki elektrik arızaları beyne zarar verebilir buyuk sorunlar çıkmadan tavsiyem baktırın derim.
kirlisakal kardeş ilgin için teşekkürler aracımdaki stop lambalarında fren müşürünün ayaklarından biri tam basmadığı için yanık kalıyordu geçici olarak müşürün altını besledik şu anda fren stop lambaları sorun yok ancak müşür frene basıp çekince iç kısma geçip tekrar dışarı çıkan mekanızması arızalı görev yapmıyor yakın bölge bayisini aradım şase nosundan yeni müşürü isteddim 19 mayıs yarından sonra aksilik olmazsa çarşamba elime geçecek bakalım müşür efendi yenis değişince arıza durumu nolacak bilemiyorum o zaman test eder buraya yazarım birde siz stop lamba tesisat soketi demişiniz o kafamda takıntı oldu bu kablonun tam adını biliyormusunuz

kirlisakal kardeş ilgin için teşekkürler aracımdaki stop lambalarında fren müşürünün ayaklarından biri tam basmadığı için yanık kalıyordu geçici olarak müşürün altını besledik şu anda fren stop lambaları sorun yok ancak müşür frene basıp çekince iç kısma geçip tekrar dışarı çıkan mekanızması arızalı görev yapmıyor yakın bölge bayisini aradım şase nosundan yeni müşürü isteddim 19 mayıs yarından sonra aksilik olmazsa çarşamba elime geçecek bakalım müşür efendi yenis değişince arıza durumu nolacak bilemiyorum o zaman test eder buraya yazarım birde siz stop lamba tesisat soketi demişiniz o kafamda takıntı oldu bu kablonun tam adını biliyormusunuz
hadi hayırlısı konuya çözümü paylaşırsanız bize de ışık olur aynı sorunla karşılanlara da yardımcı oluruz.
benım bahsettiğim olay üst yorumdaki yazdığım gibi.bagajı açınca sol alt köşede arka stoplardan , bagaj içersinden bagaj kapağına giren bi kablo var kıvrımlı bişi.bagaj pistonun karşısında.benım fren lambaları tersine yanıyordu yanmıyordu vs kablo deforme olmuş değişince sorun kalktı.fren müşürünü bozan şeyde budur sanırım.yakmıştır müşürü elektriksel kabloda arıza olunca.müşürü değiştriin olmadı arıza tespite sokun mutlaka.arıza tespitde cıkar.servisdeki ustaya ısrarla isteyin farklı arızalar da tespitden de cıkabilir.bana göre o kabloda bişi var aklınızda bulunsun ....

YeniMerhaba arkadaşlar, geçtiğimiz hafta uzun yola çıkacaktım bir de baktım ki hız sabitleyicim çalışmıyor. Ayrıca ekrandaki yay işareti olan uyarı ikazı sürekli yanıp sönmeye başlamıştı. İlk düşündüğüm kızdırma bujileri oldu. Bildiğim bir elektrikçiye götürdüm, bujileri kontrol etti, sigortaları kontrol etti, herşey normal. Sorunu bir türlü bulamadı. Daha uzman bir yere gittim, kontroller sırasında fren lambalarımın da yanmadığını farkettik. Önceki elektrikçi bir halt etti ve bozdu diye düşündük. Meğerse fren müşürü ömrünü tamamlamış değiştirdik ve fren lambaları da yanmaya başladı hız sabitleyici de çalışmaya başladı. Ekrandaki yay uyarı işareti sadece kızdırma bujileri ile ilgili değil tüm elektriksel sorunlarda yanıyormuş. Bunu da öğrenmiş olduk. Bu arada cordoba'nın fren müşürü Audi ile birebir aynı. Aynı parça kullanılmış. Şuan aynı ürünü üretmiyorlar. Farklı bir tipini üretiyorlar. Ancak bunu da her elektrikçi takamıyor ve ürün bozuk diye suçu ürüne atıyor. Daha uzman bir yere gittiğimde aynı ürünü adam taktı ve herşey düzeldi. Aracım 2006 Cordoba Staylance 1.4 TDI

Geri
Üst Alt