Fren lambası | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Fren lambası

kaan33

Kayıtlı Üye
Sağ fren lambası sürekli patlıyor sene 4 kez değiştirdiğim oluyor bunun nedeni nedir?

cckoc

Kayıtlı Üye
Aracınızın modeli nedir acaba? Bir ara bende de olmuştu. Bazen ekstra takılan aksesuarlardan dolayı biryerler patlak verebiliyor diye düşünüyorum. Sizde extra bişey yoksa bilemiyicem tabi:)

Floydian

Kayıtlı Üye
Birçok nedeni olabilir. Bir ampul neden patlar? Anlık olarak fazla akım alırsa patlar. Bu yönde araştırma yapılması lazım..

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
ampuller kalitesiz olabilirmi? bu değişimde eğer sürekli patlayan sağ tarafsa sağa soldaki ampulü tak solada yeni aldıgını tak birde öyle dene

AQuStiC

Kayıtlı Üye
SAğ stopa gelen elektrik tesisatında bir oksitlenme oalbilir.Bu okstlenme elektriğin düşük gelmesine neden olabilir. Gevşek bi baglantı da olabilir.Bunların sonucunda ampülün patlaması hızlanır

kaan33

Kayıtlı Üye
serviste baktırmıştım bundan önceki olduğunda hiç bir arıza bulamadılar.Oksitlenmede yok. Kalitesiz ampuller ola bilir belki en son olduğunda ben 1 ytl çarşıdan almışdım ama ondan öncekiler servis değiştirdi.

YCO

Kayıtlı Üye
abi ampulü 1 Lira'ya bulabiliyosan varsın patlasın boşver.. :) :)

kaan33

Kayıtlı Üye
ampul takılan yerde afif bir boşluk kalıyormuş ark yaparak ampulü patlata bilir dedi duy dediği demiri biraz kaldırdım şimdi tam oturuyor bundan sora bişey olmazz