Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fren Kontrol Ünitesi bağlantı sorunu 049 statik

yukcell88

Kayıtlı Üye
Aracın beyninde hazırlık kodu oluşturmak için girildiğinde görünen, silinebilen fakat geri gelen arıza türü. Hem de 2 defa çıkıyor. Aracın abs arıza durumunda ve şanzıman arıza durumunda herhangi bir görüntü yok.

Cumartesi beyin söküldü ve kontrol edildi. Arıza tespit edilemedi.

Şanzıman beyni yerine başka beyin takıldı, 049 arızası gitti, yerine o beyinlerin sıkıntıları görünür oldu. Değiştirilen birkaç beyinden sonra sıkıntının benim şanzıman beyninde olduğu belirlendi. Şimdi ustam tamir etmek istiyor. Bunun ne gibi bir sıkıntı olacağını sorduğumda otomatik şanzıman beynimin boğaz kelebeği ile de iletişim kuramadığını, vites geçişlerinde vurma yapabileceğini söyledi. Şanzıman beyni gaza basıp basmadığımı anlamıyor imiş. Bir de frene basıp basmadığımı :) Fren kontrol ünitesine bilgi gitmiyormuş. İçimden tamir ettirmek geçiyor, siz ne önerirsiniz?

Ek Bilgi: Kayseri Efsane Elektronik Mehmet Usta.

emrecim bu sıkıntılı bir iş, allah yardımcın olsun.
ya bir ton para verip parça temin edeceksin veya %50 %50 tamir yolundaki şansını deneyeceksin. önce tamir yolundaki şansını deneyip olmaz ise parça alman daha iyi bir fikir gibi duruyor.

bu benim fikrim :eek:key:

Daha önce de söyledim; Tamir ettirme yoluna bak, Sat şunu kurtul Emre... Eski ve bir o kadar özellik olan araba devamlı sorun açar...

Edit: Efsane Elektronik can dır. :eek:key:

Bu elektronik işlerden anlayan ve fenomeni olan topkapıda bir usta vardı [MENTION=23987]Duvi[/MENTION] gardaşım pejosunu yaptırmıştı ona konuyu görünce gerekeni yazacaktır emre :eek:key:

emrecim bu sıkıntılı bir iş, allah yardımcın olsun.
ya bir ton para verip parça temin edeceksin veya %50 %50 tamir yolundaki şansını deneyeceksin. önce tamir yolundaki şansını deneyip olmaz ise parça alman daha iyi bir fikir gibi duruyor.

bu benim fikrim :eek:key:

Tamir ettirmeyi düşünüyorum abi, sonuçta elektronik parça, ama olmaz ise daha beter hale gelmesinden tırsıyorum. Yani bu beyin yüzünden şanzımanı elimize almayalım?

Daha önce de söyledim; Tamir ettirme yoluna bak, Sat şunu kurtul Emre... Eski ve bir o kadar özellik olan araba devamlı sorun açar...

Edit: Efsane Elektronik can dır. :eek:key:

Abi haklısın da şu anda değiştirme gibi bir şansım yok. Ayrıca bu sıkıntısı da giderilir ise hiç bir problemi kalmayacak :D
[MENTION=738]REİS38[/MENTION] Efsane'ye gittiğimi duyunca kızdı bana, neden Mustafa Usta'ya gitmedin o işin piri diye ama adamın tavırlarına vb bakınca orada yaptırmayı düşünüyorum. Mustafa usta bayağı iyi bir usta onu biliyorum. Efsane için de pek kötü birşey söyleyen yok :)

Yarın birgün abs yada airbag beyninde bişey olmayacağı ne malum. Şansın yoksa bişey diyemem tabiki kardeşim, ben daha fazla kafan ağrımasın diye böyle diyorum yanlış anlama. yaşanılan bu tip sorunlar adamı aracından soğutur.

Mustafayı duymadım, tanımıyorum. Efsane ye işim düşmüştü, geçte olsa hallettiler sağolsunlar...

Yarın birgün abs yada airbag beyninde bişey olmayacağı ne malum. Şansın yoksa bişey diyemem tabiki kardeşim, ben daha fazla kafan ağrımasın diye böyle diyorum yanlış anlama. yaşanılan bu tip sorunlar adamı aracından soğutur.

Mustafayı duymadım, tanımıyorum. Efsane ye işim düşmüştü, geçte olsa hallettiler sağolsunlar...

Anlıyorum abi, tavsiyelerinde tamamen haklısın. Ama aynen dediğim gibi: 1 yıl daha bizimle. Bir de belki forumdan bir arkadaşımız talip olacak, ona da haşat durumda bir araç vermek istemem ;) Şu anda o beyinlerde bir arıza görünmüyor. Ama hayırlısı :)

Tamir ettirmeyi düşünüyorum abi, sonuçta elektronik parça, ama olmaz ise daha beter hale gelmesinden tırsıyorum. Yani bu beyin yüzünden şanzımanı elimize almayalım?

Abi haklısın da şu anda değiştirme gibi bir şansım yok. Ayrıca bu sıkıntısı da giderilir ise hiç bir problemi kalmayacak :D
@REİS38 Efsane'ye gittiğimi duyunca kızdı bana, neden Mustafa Usta'ya gitmedin o işin piri diye ama adamın tavırlarına vb bakınca orada yaptırmayı düşünüyorum. Mustafa usta bayağı iyi bir usta onu biliyorum. Efsane için de pek kötü birşey söyleyen yok :)

estf. Emre kızmadımda tandık nazımızın geçtiği bir yer ve inanki bu beyin işinde volswagen gurubu araçlarda kayseri tekten bir yer kısmet artık başlamış bir iş sonuç alana kadar beklemekte fayda var inşallah sorunsuz düzelir.

@REİS38 Efsane'ye gittiğimi duyunca kızdı bana, neden Mustafa Usta'ya gitmedin o işin piri diye ama adamın tavırlarına vb bakınca orada yaptırmayı düşünüyorum. Mustafa usta bayağı iyi bir usta onu biliyorum. Efsane için de pek kötü birşey söyleyen yok :)

yok be o kadarda elektronik değildir heralde puhahapuhaha şaka bir tarafa ustayla önce iyi bi konuş bu yüzden başka parçalarda sıkıntı olma ihtimalini sor, eğer olursa sorumluluk tamamen ona ait olduğunu kensinine hissettir.

buarada [MENTION=22395]habildinar[/MENTION] kardeşim bazı konularda haklı :D satıp kurtulmakta fayda var senin açından. :eek:key:

Bu elektronik işlerden anlayan ve fenomeni olan topkapıda bir usta vardı @Duvi gardaşım pejosunu yaptırmıştı ona konuyu görünce gerekeni yazacaktır emre :eek:key:

gardaş karıştırdın Göztepe sanayi sitesinde yaptırdım ben:)
Emre Çin malı xenon nedeniyle pejo 407 nin sigorta tablası denen bir parça yandı araba kafayı yedi durduk yere silecekler çalışıyor ama silecek kolu işlemiyor sanroof kendi kendine açılıp kapanıyor garip garip tepkiler verir hale geldi araç.yetkili servis 1500 lira para istedi yaptırmadım çıktım..sigorta kutusunun haricinde sigorta tablası denen bir parça varmış içerinde aracın beyinlerine müdahale eden eksta yazılımlar var..bu parça arıza yapmıştı ve ben Göztepe sanayinde bir ustaya tavsiye üzerine gittim adam yazılımıcı işi airbag beyni gibi parçaları söküp tamir etmek..inceledi aracı hallederiz dedi..2 saatlik çalışma sonunda yazılımı sildi resetledi yeniden yükledi şase yapmış onları halletti ve sonuç mükemmel eskisi gibi ücret ise 1500 lira diyen servisin aksine 300 lira:)
adamın işi bu sadace senin işine yararmı bilemem ki istanbulda sen Kayseridesin..eğer çözümleyemezsen vatandaşın bilgilerine ulaşmaya çalışayım kardeşim...

Geri
Üst Alt