Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

fren disklerinde ki işik

AyhanGny

Kayıtlı Üye

Videodaki gtc tanıtım baslangicinda fren disklerini gosteriyor kıpkırmızı bu nasıl birseydir ya fosforlı vinil fln mı diye ilk aklıma geldı ama orada olmaz led yapmıs diye dusundum ama fren diskinden baska bir yere ışık yayılmıyor ve üzerindeki noktalar daha cok net nasıl birşey kullanılmış olabilir ki? Leona yapsak gece güzel olur yaf :)

çok ısınmaktan olabilir mi...

yok yahu okdr ısınmaktan tanıtım için o hale getirmezler sanırım yada manyak mı bunlar okadar ısıtacak n yapmıs olabılırler ilk bas aklıma gelsede yok canım yapmazlar sanırım dedım kendı kendıme :)

sanki ışık vardan çok aşırı uzun bir frenleme sonrasında aşırı ısınmış gibi görünüyor, kameralar ışığı farklı yorumlayabiliyor, örneğin mangaldaki köz sönmeye yüz tuttuğunda göze gri görünürken kameralar bunu mosmor yakalar, böyle bir durum gibime geldi

misal

1019RedHot.jpg

tanıtım için okadar uzun süre frenleme yaptılarsa yuhhh olsun onlara araba verende ya aliekspreste satılan ledleri fln gordum ama olar daha dagınık bı işik oluyordu frenlemeden elbet ısınır dıskler ama bu kdr lamba gıbı olması ıcın resımdekı kı gıbı nascar yada f1 fln gıbı bır kullanım mı yapmıslardır dıyorsun?

yani işte göze de öyle kor halde mi görünüyordu acaba? :)

kameraların sensörleri insan gözü gibi değildir, uygun bir filtre ile çok değişik şeyler görüntüleyebilirler, muhtemelen öyle bir olay vardır.

Yuksek hizlarda frenleme yapilmis disk bildigin sicaktan turuncu hale gelmis yani isik felan degil

İlk baş aklıma geldi fakat tanıtım için kullanılan arabayı boyle yapmazlar fln dedim içimden ama demekki yapmışlar vay arkadaş dısk mı dayanır bu hale bu nedir ya.. :/

eh o da astra gtc, tabii ki normalden daha güçlü frenleri vardır, aşırı bir zorlama da olmayabilir, uzunçayır yokuşuna otomatik vites araçla biraz süratli girince hızı korumak için hafifçe frene basın, emin olun x bir aracın frenleri yokuşun sonunda aşırı derecede ısınmış olacaktır, eski araçlarımda fren şişip yokuşun sonuna doğru performansı ciddi şekilde düşerdi, leon'da henüz yaşamadım ama araç da nispeten yeni daha :D

Videoyu yaklaşık 1 ay önce izlemiştim opel opc serisini yakın takip ediyorum. İlk başta benimde çok dikkatimi çekti o kızıl kızıl kıpkırmızı duruş fakat 3 4 kere izleyince kamera yaklaştığındaki balata çıtırtısını duyabiliyorsunuz. Fazla fren yapılıp ısınmasından diye düşünüyorum

Geri
Üst Alt