Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fren Diski Modifiyesi

SSRHTT

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Aklıma takıldı, olabilirliğini sorguluyorum. Fren disklerini büyütmek bunlara, bu büyük disklere büyük kaliper takmak olabilir mi? Yada buna benzer bir uygulama yapıldı mı duyan gören bilen var mı?Bu uygulamayı 1.4 tsi leona uygulamayı planlıyorum. akabinde motora ufak dokunuşlar yapmayı amaçlıyorum. Sonuçta motor modifiyesi düşünen motorun gücünü nasıl arttırımdan ziyade artan motor gücü karşısında aracı nasıl çabuk durdurumu düşünmeli kanaatindeyim. yorum düşünce ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim. arama yaptım ancak tam olarak bu sorunun cevabını forumumuzda göremedim. daha önceden böyle bir konu açıldıysa çok özür dilerim.

İyi forumlar...

[MENTION=24163]cuprali[/MENTION] abi senin konu sen hızlısın çünki

Teşekkür ederim Ali. Kesinlikle işimi görür.
Sanırım haftaya bunu alırım SEAT LEON 2 Spor Fren Diski Ön 1.4 TSI 288 mm (Çizgili) - BREMBO MAX | BREMBO FREN DİSKİ (SPOR TİP) | OtoSuperMarket.com
birde buna göre kaliper araştırmasına gireceğim. orjinal kaliperler yukarıda linkini verdiğim disklere olmayacak sanırım. Kaliperide halledersem aracıma uygulayıp yorumlarımı paylaşacağım.
daha önce stok fren sistemini bunlarla değiştiren arkadaşım oldu mu? yorumları önemli olurdu.

Teşekkür ederim Ali. Kesinlikle işimi görür.
Sanırım haftaya bunu alırım SEAT LEON 2 Spor Fren Diski Ön 1.4 TSI 288 mm (Çizgili) - BREMBO MAX | BREMBO FREN DİSKİ (SPOR TİP) | OtoSuperMarket.com
birde buna göre kaliper araştırmasına gireceğim. orjinal kaliperler yukarıda linkini verdiğim disklere olmayacak sanırım. Kaliperide halledersem aracıma uygulayıp yorumlarımı paylaşacağım.
daha önce stok fren sistemini bunlarla değiştiren arkadaşım oldu mu? yorumları önemli olurdu.
serhat bunların kodlarını al aksarayda daha ucuz bulabilirsin hem kaliperde vardır görerek alırsın

Yerinizde olsam Tarox yada Ebc disk(tercihe göre hava kanallı),4 pistonlu Brembo kaliperler,Ebc Red Stuff balata ve Goodrich çelik fren hortumları aldığınız zaman çok sağlıklı ve kaliteli fren sisteminiz olur ama maliyetli olur tabiki.
Brembo'nun fren diskleri ve balataları Tarox yada Ebc kadar başarılı değil. Ama kaliperlerde daha iyi bir marka olduğunu düşünmüyorum.
Jantlara çarpmadığı sürece büyütebilirsiniz diskleri.

Yerinizde olsam Tarox yada Ebc disk(tercihe göre hava kanallı),4 pistonlu Brembo kaliperler,Ebc Red Stuff balata ve Goodrich çelik fren hortumları aldığınız zaman çok sağlıklı ve kaliteli fren sisteminiz olur ama maliyetli olur tabiki.
Brembo'nun fren diskleri ve balataları Tarox yada Ebc kadar başarılı değil. Ama kaliperlerde daha iyi bir marka olduğunu düşünmüyorum.
Jantlara çarpmadığı sürece büyütebilirsiniz diskleri.

kıymetli önerilerin için çok teşekkür ederim. kesinlikle dikkate alacağım. uygulamayı yaptıktan sonra izlenimlerimi burada sizlerle paylaşacağım.

Geri
Üst Alt