Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fren Çakar sorunu

Selam arkadaşlar 2013 Ibiza icin fren Çakar aldım bağlantıyı yaptım kontak açık iken frene basınca Çakar devreye giriyor fakat araba çalıştığında Çakar devreye girmiyor diyot bağlayıp denedik cozum alamadık neden kaynaklanıyor olabilir bilgisi olan varmi ?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Tam olarak anladığım aracı çalıştırıp frene basınca devreye giriyor (olması gereken budur)
Siz araba ilk çalışmada frene basmadan mı çalışmasını istiyorsunuz

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Yok soyle kontak açık durumda fakat araba çalışmıyor bu durumda frene basınca Çakar devreye girip çalışıyor ama araba çalışırken normal seyir halinde falan fren yaptığımda Çakar çalışmıyor sorun bu nasıl gidereceğiz

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yok soyle kontak açık durumda fakat araba çalışmıyor bu durumda frene basınca Çakar devreye girip çalışıyor ama araba çalışırken normal seyir halinde falan fren yaptığımda Çakar çalışmıyor sorun bu nasıl gidereceğiz

Bağlantıları kontrol ettiniz mi kontak açık iken

Ettim bağlantılarda sıkıntı yok oto elektrikçide baktı oda anlamadı iki tane Çakar denedik ayni sorun oldu araç arızaya geçiyor kabul etmiyor dedi daha önce takan kullanan oldu mu böyle sorunla karşılaşan acaba

Ettim bağlantılarda sıkıntı yok oto elektrikçide baktı oda anlamadı iki tane Çakar denedik ayni sorun oldu araç arızaya geçiyor kabul etmiyor dedi daha önce takan kullanan oldu mu böyle sorunla karşılaşan acaba

Kullanan vardı ben gördüm hatta bir araca buluşmada takılmıştı sorun olmadı hiç
@kocak.gokay

Nereden almıştı acaba nasıl birşeydi ondaki

Ben internetten çakar modülü sipariş vermiştim 7 farklı modu olan. Sanayi'de usta baya uğraştı sizin dediğiniz gibi çakar yapmıyordu. Role tarzında bişey taktı usta arka bagaj kapağının içini açıp ordan üst fren lambasından kablo falan çekti. En sonunda olmuştu ama 2 saate yakın vaktimizi almıştı. Frene basınca tık diye ses geliyor role devreye giriyor. Frenden ayağınızı çekince de bi kere tık diye ses yapıyor hepsi bu. Umarım yardımı dokunur

bende ibiza varken 2 tane ibizada denedik aynı durum oluyordu , hatırladığım kadarıyla çalışmadığı zaman araba 13 volt filan geliyor çalıştığında ise 11,5 -12 volt a düşüyor nedeni bu (tam terside olabilir voltaj zaman geçti emin değilim)

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Geri
Üst Alt